השקעות אטרקטיביות 2021

בשנים האחרונות, השקעות אלטרנטיביות או השקעות חוץ בורסאיות הפכו לשם נרדף לפיזור סיכונים או גיוון תיק הנכסים הכללי שלכם. מה זה בכלל השקעות אלטרנטיביות?
אפשר לחלק את עולם ההשקעות לשני סוגים, השקעות שנסחרות בבורסה לניירות ערך, כמו למשל, מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות, קרנות סל ועוד. ובמקביל לעולם השקעות זה, קיים עולם השקעות אלטרנטיביות, מדובר בעולם השקעות עם מגוון אפיקי השקעה, במגוון רמות סיכון ועוד. ניתן לתת דוגמאות רבות להשקעות אלטרנטיביות, כמו למשל השקעות בנדל”ן, השקעות בחברות טכנולוגיה מחוץ לבורסה, השקעות בדיור סוציאלי, השקעות בתשתיות, השקעות בחברות קאנביס חוץ בורסאיות ועוד.

אנרגיה ירוקה ומתחדשת

לאחרונה, כינס מנהיג העולם החופשי, נשיא ארה”ב ג’ו ביידן את ועידת האקלים העולמית, לוועידה זו הייתה מטרה ברורה, כל מדינה נתנה לעצמה יעדים לצמצום זיהום האוויר, ומעבר לאנרגיה מתחדשת וירוקה. בשנים האחרונות, נושא האנרגיה עלה לראש סדר העדיפויות. מדינות רבות אמרו כי יעד צריכת האנרגיה שלהם תוך עשור שנים יהיה כ-30% מאנרגיה ירוקה ומתחדשת, ומדינות אחרות דיברו על בין 40%-50%. מה זה אומר? כדי לעבור לייצר, ולצרוך אנרגיה ירוקה ומתחדשת, מדינות רבות צריכות להקים תשתיות בהשקעות עתק, מדובר בסקטור שמשלב בתוכו טכנולוגיה, אקלים והרבה מאד עידוד ממשלתי. כאשר כל המרכיבים האלה מתכנסים יחד, הסקטור הופך למעניין יותר מאי פעם.

הנדל”ן חזר בגדול ב-2021

קשה לפספס את הראלי הגדול שסקטור הנדל”ן עובר בתקופה האחרונה, משקיעים ישראלים מאד אוהבים את תחום הנדל”ן, ובשנים האחרונות תחום זה ידע לתגמל אותם בהתאם. תחום הנדל”ן נחשב לאורך ההיסטוריה לתחום השקעה מאד פופולארי ויציב, השקעות בתחום הנדל”ן יכולות לבוא לידי ביטוי במגורים, במסחר, במבני תעשייה, מחסנים לוגיסטיים, מימון יזמות נדל”ן ועוד. בארץ, תחום נדל”ן המגורים יכול לבוא לידי ביטוי ב—3 אפיקים מעניינים ובעלי ביקוש רב
1) תמ”א 38, מבנים רבים זקוקים לשדרוג ושיפוץ מפני רעידות אדמה, בפרויקט מסוג זה בעל הנכס מקבל מס’ מטרים נוספים אשר משדרגים את ערך הנכס בצורה משמעותית.
2) פינוי בינוי, עבור בעלי נכסים ישנים, מדובר בפרויקט מדהים, בסופו של דבר מדירה ישנה לדירה חדשה באזור ביקוש, אין ספק שמדובר בעליית ערך משמעותית עבור בעל הנכס.
3) תב”ע (תכנית בניין עיר), בתחום זה מתעסקות קרנות אלטרנטיביות, כאשר המטרה היא שינוי, והסדרה של זכויות בנייה בקרקעות.

חברות הטכנולוגיה, להשקיע במחר

סקטור הטכנולוגיה יצא המנצח הגדול של 2020, ובכלל המנצח הגדול של תקופת הקורונה.
כיום, כבר כולם מבינים, הטכנולוגיה משפרת לנו את חיים, מקדמת את הכלכלה באמצעות פיתוח וחדשנות ללא סוף. בנוסף לכך, הטכנולוגיה הפכה לכלי לוחמה מרחוק של מדינות וארגונים רבים, כמו שניתן לראות התקפות סייבר על מדינות, או התקפות סייבר על חברות ציבוריות, וביצוע סחיטה על ידי האקרים.
ניתן להשקיע במגוון קרנות אלטרנטיביות ובמגוון תחומים, איך עושים זאת? השאירו פרטים ומתכנן פיננסי מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

Section 8
השקעות בעסקאות נדל״ן בסקשיין 8 (Section 8) בארה”ב
ניאו
האם חברת ניאו ממשיכה לצמוח?
איילון מאסק
הצעד הבא של איילון מאסק: המרדף אחר הפחמן ופרס של 100 מיליון דולר לפיתוח טכנולוגי בתחום
הנפקות ספאק
בדיוק כשחשבנו שהנפקות הספאק עברו מן העולם: הכירו את סטיקספיי
השקעה אלטרנטיבית
העולם עובר מאנרגיה מסורתית לאנרגיה מתחדשת