שאקיל אוניל

אגדת כדורסל ואיש עסקים מצליח

שאקיל אוניל הוא כדורסלן עבר ששיחק במשך 19 עונות בליגת ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם, הוא זכה ב-4 טבעות אליפות, אוניל היה כדורסלן מוצלח, הסנטר הטוב ביותר בכל הזמנים, מדהים לראות כיצד הצליח אוניל להביא את הנחישות, את ההתמדה והרעב גם לעולם העסקים. אוניל פרש ממשחק פעיל לפני עשור,  ומאז הוא בעיקר בעולם העסקים. הונו מוערך בכ- 400 מיליון דולר, והוא מרוויח כ-30 מיליון דולר בשנה ממגוון עסקים והשקעות אלטרנטיביות.

בהתחלה לא הכל היה ורוד לאוניל, מיד לאחר שחתם חוזה מקצועני ראשון, סיפר אוניל בראיון מדהים לדיימונד ג’ון על אופן בו הצליח לבזבז מיליון דולר מבלי לחשוב על היום שאחרי, הוא סיפר על השיחה מהבנקאי שהזהיר בנוגע להוצאות ותשלומי מיסים, ועל דרך שבה למד לנהל כספים ממג’יק ג’ונסון כדורסלן העבר האגדי. כל אלה יחד שינו את הגישה וההסתכלות שלו על כספים, במהלך קריירת הכדורסל הרוויח אוניל כ-300 מיליון דולר, משכר ומפרסום, את הכספים בחר להשקיע במגוון חברות ומיזמים במחשבה על היום שאחרי הכדורסל. הוא החל להשקיע בנדל”ן כבר בשנות ה-90, והחל להשקיע בחברות טכנולוגיה מובילות בתחילת שנות ה-2000, הוא רכש מניות של ג’נרל אלקטריק, אפל, וגוגל של פי הדיווחים אוניל ביצע את ההשקעה כאשר שווי מניה עמד על כ-75$, וכיום מניות גוגל נסחרות ב-2,380$ ליחידה, חשוב לציין, כי כאשר אוניל ביצע את ההשקעה בגוגל, היא עדיין הייתה חברה פרטית. אוניל אוהב לגוון את ההשקעות, ותחום המזון נראה לו כעוגן יציב עבור תיק הנכסים הכולל שלו, הוא רכש כ-155 מסעדות של five guys מסעדת המבורגרים, ובנוסף ב-2019 הצטרף לדירקטוריון של פאפא ג’ונס, רשת פיצריות בעלת כ-5,000 סניפים, על תפקידו כדובר וכחבר דירקטוריון בחברה מרוויח אוניל כ-8.25 מיליון דולר, כמו כן, בחר אוניל להשקיע בחברה ורכש 9 סניפים באזור אטלנטה, כמו כן, מחזיק  אוניל בכ-17 סניפי מסעדת בייגל.
ב-2006 אוניל החל לבצע השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן, כאשר הקים את קבוצת אוניל, הפרויקט הראשון שרכש אוניל היה מתחם מגורים ב-65 מיליון דולר בדנבר, מדובר בכ-1500 יחידות דיור. כמו כן, השקיע קבוצת אוניל גם בפרויקט The Met במיאמי שם רכש כ-1000 יחידות דיור בעלות של כ-80 מיליון דולר, ולאחרונה רכש מתחם דיור נוסף בניו ג’רזי בעלות כוללת של כ-150 מיליון דולר.
בנוסף להשקעות מגוונות אלה, רכש אוניל כ-150 סניפי שטיפת רכב, כ-40 מכוני כושר שפועלים 24 שעות ביממה, מועדון לילה בואגס, בית קולנוע ועוד. לאחרונה אמר אוניל, החלום הגדול שלי הוא להמשיך ולהצליח בעולם העסקים וההשקעות, אני שואף להגיע להון של כמיליארד דולר, זאת תהיה החותמת להצלחה הגדולה שלי בעולם העסקים. כמו שניתן לראות, אוניל בדרך הבטוחה לשם, כאשר הוא דואג לפזר ולגוון את תיק ההשקעות שלו עם השקעות סחירות והשקעות חוץ בורסאיות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מהי ריבית פריים ואיך היא קשורה להשקעות נדל”ן?
קרנות גידור בישראל
חם מהתנור (הפיננסי): סיקור עדכני על קרנות גידור בישראל
השקעות אלטרנטיביות
לכל שאלה קיימת תשובה אלטרנטיבית
רובוטים
חיילי העתיד הם רובוטים!
נדלן
איך מנהלים בצורה אקטיבית ואפקטיבית השקעה בפרוייקטי נדל״ן בחול?