הובלות בישראל הן שירות מבוקש במיוחד ומדי שנה נעשות אלפי הובלות מסוגים שונים, החל מהובלת פריטים בודדים ועד להובלת דירות, משרדים ומפעלים, ולמרות שכולם צריכים להזמין הובלה בעיתוי כזה או אחר, מרבית האנשים אינם עושים את זה באופן הנכון, וזה כבר עניין שיכול לעלות בהרבה כסף ולעתים גם בשירות לא משביע רצון.

פגשנו את צוות האתר ask5 כדי להבין כמה עולה הובלה בישראל והאם ניתן להוזיל את המחיר ועדיין ליהנות משירות איכותי ומקצועי. התשובות מפתיעות ויכולות לסייע כמעט לכל אחד להוביל במחירים זולים יותר מהמקובל ואף לזכות בשירות טוב יותר של מובילים מומלצים. הכירו את ההובלות האלטרנטיביות שיחסכו לכם מאות שקלים ויותר.

כמה עולה הובלה בישראל?

מחיר הובלה בישראל נע בין מאות שקלים בודדים עבור הובלת פריט כזה או אחר ועשוי להגיע לכדי אלפי שקלים כשמזמינים הובלה גדולה של דירה או משרד.

לפניכם עלויות נפוצות של הובלה שנלקחו מתוך מחירון הובלות.

  • מחיר הובלת דירת חדר: מתחיל ב-700 ש״ח.
  • עלות הובלת דירת 2 חדרים: החל מ-1,000 ש״ח.
  • הובלת דירת 3 חדרים כבר תעלה לכם יותר מ-2,000 ש״ח.
  • התמחור של דירת 4 חדרים מתחיל ב-3,000 ש״ח.
  • ולבסוף, הובלת דירת 5 חדרים כבר תעלה לכם יותר מ-3,900 ש״ח.

אם אתם צריכים להוביל משרד, המחירים מאוד משתנים ותלויים בסוג המשרד והגודל שלו.

  • המחיר של הובלת משרד קטן מתחיל ב-600 ש״ח.
  • הובלת משרד 5 חדרים כבר תעלה לכם יותר מ-5,000 ש״ח.

אם אתם בסך הכל צריכים להוביל פריט כזה או אחר, המחירים כבר יורדים בעשרות אחוזים.

  • הובלת חדר שינה מתחילה ב-300 ש״ח.
  • הובלת סלון תתחיל ב-350 שקלים.
  • הובלת מזנון תעמוד בדרך כלל על 300 שקלים.

במידה שתצטרכו להיעזר במנוף להובלה, המחיר כבר יעלה במאות שקלים כשהמחיר הבסיסי למנוף רגיל לקומות נמוכות מתחיל ב-250 ש״ח לשעת עבודה.

ישנם עשרות מרכיבים שיכולים לשנות את העלות של הובלה ובכלל זה מרחקי נסיעה, האם ישנה מעלית בבניין ואפילו מה המרחק בין הכניסה לבית לבין החניה.

יתירה מכך ישנם אפילו מרכיבים שלא ממש קשורים בהובלה עצמה ובכלל זה תמחור של כל מוביל שעשוי לדרוש מחיר שונה עבור אותה הובלה בדיוק ואפילו עונתיות כשבתחילת או סוף חודש העלות הממוצעת של הובלה עולה באופן מהותי ואילו בחודשי הקיץ שמתאפיינים במעברי דירות מרובים וביקוש גבוה למובילים, המחירים כבר יכולים לזנק ביותר מ-20%!

אפשר לומר שהובלות זה לא עניין זול אך חשוב להדגיש שישנן דרכים אלטרנטיביות לבצע הובלה. הכירו את ההובלות האלטרנטיביות שיכולות לחסוך לכם מאות שקלים בהובלות קטנות ואפילו אלפים בהובלות דירה.

מהן הובלות אלטרנטיביות?

הובלות אלטרנטיביות הן למעשה הובלות חלופיות שבמסגרתן ניתן להוביל כמעט כל דבר אך במחירים זולים יותר ובדרך שונה.

איפה הקאץ׳? האמת שיש הובלות אלטרנטיביות שלא דורשות מכם דבר אבל יש גם מקרים שבהם תצטרכו לקחת חלק כלשהו בביצוע ההובלה.

השוואת מחירים ממוקדת אזור וסוג

אף על פי שלא מדובר בהובלה אלטרנטיבית, בחרנו להציג אותה לפניכם מכיוון שהיא יכולה לחסוך סכומים משמעותיים. העיקרון הוא שככל שתצמצמו את מרחקי הנסיעה, כך המובילים יוכלו לתמחר את ההובלה בצורה אטרקטיבית יותר.

אנו לא מצפים שתשנו את נקודות המוצא והיעד אך בהחלט תוכלו להתמקד במובילים שקרובים אליכם וכך לחסוך נסיעה של מובילים שלא נמצאים בעיר שלכם.

אחת השיטות להשוות מובילים בעיר שלכם היא באמצעות האתר ask5 שמאפשר להשוות הובלות לפי עיר ולמצוא את המובילים הפנויים והקרובים.

מעבר לכך חשוב להשוות מספר מובילים מתאימים. לדוגמה, ידעתם שמעל חצי מההובלות מסתכמות בפריט בודד או כמה פריטים בודדים? במקרה כזה תוכלו להזמין מוביל עם טנדר שגובה מחירים זולים יותר בממוצע ביחס לחברת הובלה עם צוות סבלים שמתאימים להובלות גדולות יותר.

הובלות על הדרך

הובלות על הדרך הן אלטרנטיבה מעניינת שבמסגרתה אתם יכולים להצטרף אל הובלה קיימת שכבר מתבצעת באזור שלכם וכך לחסוך סכומי כסף משמעותיים.

חשבו על זה לרגע, נניח שאתם צריכים להוביל דירת חדר מחיפה אל תל אביב. אם תוכלו להזמין הובלה על הדרך ולהצטרף אל חברת הובלה שכבר מבצעת הובלה של מישהו אחר בקו הזה שבין חיפה לתל אביב, תוכלו למלא למובילים את המשאית והם יסכימו בדרך כלל להוזיל את המחיר מפני שהם גם ככה מבצעים את ההובלה.

ניתן למצוא הובלה על הדרך באמצעות אתרי השוואת מחירי הובלות כמו ask5.

הובלה קטנה עם עצמית

הובלה קטנה כפי שהזכרנו קודם לכן היא הובלה של פריט או פריטים ושניתן לבצע אותה במחיר זול יותר אם פונים אל מוביל עם טנדר שמתמחה בכך.

איך כל זה קשור אל הובלה אלטרנטיבית? מאוד פשוט. אם תקחו חלק בהובלת הדירה שלכם ולהעביר את כל הארגזים והחפצים הקטנים, תוכלו להשאיר את הרהיטים הכבדים ומכשירי החשמל הגדולים כמו המקרר, למוביל ולבצע הובלה קטנה בשילוב הובלה עצמאית.

חשוב לציין שאם יש לכם מעלית, תוכלו להיעזר בעגלה ולהעביר את מרבית החפצים באמצעות הרכב הפרטי והכל במאמץ לא רב (בהנחה שמרחק הנסיעה אינו גדול).

באמצעות השיטה הזאת תוכלו לחסוך לעתים אלפי שקלים.

הובלה עצמית מלאה

כאן מדובר כבר בעניין הרבה יותר מאתגר אך כזה שהולך ותופס יותר נפח מסך ההובלות בישראל.

מדובר בהובלה אלטרנטיבית בכל מובן המילה מפני שכאן אתם אחראים על כולה תוך התמודדות עם האתגרים שהיא מציבה.

כדי לבצע הובלה עצמית תוכלו לשכור רכב מסחרי, נגרר ואפילו משאית עם נהג.

חשוב לציין שהחיסכון יכול להיות גדול אך זכרו שמדובר בעבודה פיזית שאינה מתאימה לכל אחד או לכל דירה ושדורשת מאמץ ועזרה.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפיים
האם האינפלציה משפיעה על שוק הקריפטו?
השקעה אלטרנטיבית
פלאי הטכנולוגיה: יהלומי דמים ויהלומי מעבדה
פטרית כמהין
האם זאת אחת ההשקעות האלטרנטיביות המסקרנות ביותר של 2021?
אבטחת סייבר
סייבר סקיוריטי וגוגל: הפרצה בגוגל כרום שהופכת אתכם חשופים לפריצות סייבר
שוק הנדל״ן בישראל
שוק הנדל”ן בישראל לא מתקרר: עליה של כמעט 2% מאז תחילת השנה, וכמעט 17% ב – 12 החודשים האחרונים