ראלף לורן

הסיפור של ראלף לורן הוא סיפור מהאגדות, בגיל 28, ב-1967 הוא הקים את תאגיד ראלף לורן. ההתחלה בחדר תצוגה קטן בבניין האמפייר סטייט בניו יורק, שם עיצב, ייצר וסיפק את ההזמנות בעצמו. לורן, החל עם קו עניבות חדשני אשר הסתמך על תחומי העניין שלו מעולם הספורט. ב-1968, החל לורן לייצר מוצרי הלבשה תחת המותג “פולו”. ב-1969, ראלף לורן זוכה לכבוד גדול כאשר אחד מבתי הכלבו הנחשבים ביותר בניו יורק, בלומינגדייל’ס בוחר במוצריו של המעצב המתחיל. ההצלחה לא איחרה לבוא, דרישה למוצריו הגיע מכל מקום, ב-1972 פתח ראלף לורן את החנות הראשונה ברודיאו דרייב, בוורלי הילס. מאז, במשך יותר מחמישה עשורים, המוניטין והתאגיד התפתחו בצורה בלתי רגילה, כיום, מדובר בתאגיד עולמי שנמצא בכל מדינה, ובעל  שווי שוק של כ-10 מיליארד דולר. לחברה יש מאות חנויות תחת המותג ראלף לורן, עשרות חנויות תחת המותג קלאב מונקו, מאות חנויות “פולו”, מותג צ’אפס, מותג Hospitality  בתחום הקולינריה ועוד.

איכות, התמדה ואמונה

מוצרי ראלף לורן תמיד היו  שם נרדף לאיכות, מעצב העל, הצליח להפוך חתיכות בד למוצרי הלבשה נדירים.
במשך חמישה עשורים, שמר לורן על קווי הלבשה קלאסיים ובאותה נשימה, כיזם בנשמתו, פיתח מוצרים ומנועי צמיחה חדשים עבור התאגיד. את שנת הכספים 2020, סיים התאגיד עם הכנסות של כ-6.6 מיליארד דולר. על פי הערכות בחברה עובדים כ-20,000 עובדים. כמו בעולם ההשקעות, לורן התחיל לבנות את האימפריה שלו בקטן, מעניבות בחדר תצוגה במגדל האמפייר סטייט, ומשם המריא לקו מוצרים שלו, חנויות, מגוון מותגים, מסעדות, נדל”ן ומכוניות. כיום, התאגיד מנהל כ-17 מותגי אופנה, וכ-4 מותגים בתחום הלייף סטייל, כאשר בתחום זה קיימות כ-500 חנויות לערך, בעשרות מדינות שונות.

ראלף לורן 2

האוקיינוס הכחול של האיש על הסוס

מאז הקמת המותג בסוף שנות ה-60, תכנן לורן, אסטרטגיה מתקדמת ופנה לקהל יעד ספציפי. הוא עיצב תחכום וקלאסיקה, לתוך כל זה הצליח היזם לערבב עידן חדש ומציאות משתנה. בזכות היכולת של לורן לזהות שווקים וצרכנים, המותג הצליח לפנות לקהל גדול יותר של צרכנים בשכבות גיל שונות. על פי מומחי אופנה, מוצרי ההלבשה של החברה מאפשרים ללקוחות את הגמישות להביע את עצמם ולקבוע את סגנונם. מוצרי החברה מיוצרים עבור ציבור שיודע ומעריך איכות, בלעדיות וסגנון ייחודי. אחת הדרכים השיווקיות להחדרת המוצר לשווקים נוספים הייתה מתן חסויות באירועי ספורט יוקרתיים, כמו למשל טורניר הטניס בווימבלדון, טורניר הטניס US OPEN ועיצוב מדי נבחרת ארה”ב לאולימפיאדה.

טקסטיל וטכנולוגיה וקדמה

כבר לפני עשור זיהה היזם והמעצב ראלף לורן  את עולם הטכנולוגיה ואיפשר ללקוחות החברה להזמין מוצרים דרך אפליקציה, הלקוח יכול לבחור חולצה ריקה, ולהתאים עיצוב כראות עיניו ממגוון עיצובי החברה הקיימים. כמו כן , הנהלת החברה זיהתה את עולם המדיה והדיגיטל, ומרבית משאבי הפרסום נמצאים ברשתות החברתיות. בזכות זיהוי מוקדם והבנה של צרכי הלקוחות, זכתה החברה להצלחה ולגידול משמעותי בנתח השוק שלה. כיום, מותג RL מפרסם את תוכן החברה ואת מוצרי החברה במזין אינטרנטי שלהם. כמו בעולם ההשקעות, החברה מתנהלת לטווח הארוך ובאסטרטגיה ברורה בעיצוב סל המוצרים, בגלל התחרות הגדולה וירידה ברווחיות בשנים האחרונות, חושבים בהנהלת החברה לצאת לכיוון השקעות אלטרנטיביות נוספות בתחומים שונים מעבר לעולם האופנה כמו תחום התכשיטים והשעונים. אז האם עכשיו, בגיל 81 ראלף לורן צריך להעביר את שרביט הניהול לדור הבא לאחד משלושת בניו כדי להמשיך לקדם את האימפריה,  או שלילד היהודי מהברונקס יש מספיק כוחות להמשיך לרכב על הסוס?

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מדד המחירים ליצרן
פיצול אישיות סיני – מדד המחירים ליצרן עולה ומדד המחירים לצרכן יורד ומה זה אומר עלינו?
טאבולה
טאבולה בדרך להנפקה בנאסד”ק?
EA SPORT
עסקים ומשחקים: EA SPORTS
השקעות אלטרנטיביות אדישות לשוק
מדוע השקעות אלטרנטיביות נותרות אדישות למשברים בשוק ההון?
החידוש של העולם האלטרנטיבי
למה לא גם וגם? החידוש של עולם ההשקעות האלטרנטיבי כבר כאן