פולסטר היא חטיבת הרכבים החשמליים של וולוו ועד שנת 2024 היא צפויה להשיק שלושה דגמי רכב נוספים לדגם החשמלי היחיד שלה, הוא הפולסטר 2.
שניים מהדגמים החדשים יבוססו על אותה פלטפורמה, זו המשמשת את הוולוו מדגם XC40. בוולוו מצהירים כי המטרה שהציבו לעצמם היא ייצור 300,000 רכבים חשמליים בשנת 2025, פי עשרה יותר ממספר הרכבים החשמליים שייצרה וולוו בשנת 2021.

הדגמים החשמליים של וולוו: רכבי פנאי המיועדים גם לשוק האמריקאי

אחד מהדגמים המתוכננים לרכבים החשמליים החדשים שוולוו צפויה להשיק בקרוב, צפוי להיות מוצג לקהל הסקרנים הרחב כבר באוקטובר השנה. מדובר ברכב פנאי המיועד גם לשוק האירופאי וגם לשוק האמריקאי. דגם זה מיוצר במפעל פולסטר הממוקם בצ’רלסטון, דרום קרולינה, והוא מיוצר תוך שימוש בפלטפורמה זהה לזו של הלוטוס אלטרה, טווחי הנסיעה המתוכננים שלו עומדים על כ – 600 קילומטרים, והוא יהיה מצויד במצברי 800 וולט המספקים אפשרות לטעינה מהירה כך שניתן לקבל תוספת טווח של 100 קילומטרים בתוך רק ארבע וחצי דקות של טעינה.
המתחרים של דגם זה של וולוו יהיו ה BMW Xi – שכבר משווק באירופה ובארה”ב כמו גם המרצדס EQE SUV שיושק בקרוב. וולוו עדיין לא חשפה פרטים טכניים אודות הדגם המסקרן, בינתיים ניתן רק להתרשם מתמונות פרופיל ומראה מאחור. עוד מפרסמת וולוו כי היא תשיק גרסת קופה לפולסטר 3, דגם אשר יכונה פולסטר 4 ואשר יתחיל להימכר במהלך שנת 2023.

וולוו פולסטר 5: רכב חשמלי שצפוי להיות מתחרה ראוי לפורשה

בימים האחרונים חשפה וולוו את הפולסטר 5. ההשקה התרחשה במהלך פסטיבל המהירות של גודווד והרכב הוצג בגרסת טרום ייצור כשהוא תחת מעטה של מדבקות הסוואה. הפולסטר 5 אמור להיות מתחרה לפורש טייקן, הוא מבוסס על פלטפורמה ייעודית אשר פותחה במרכז המחקר והפיתוח של וולוו בבריטניה. בפלטפורמה החדשה נעשה שימוש נרחב באלומיניום כך שיובטח משקל עצמי נמוך יחד עם מבנה חזק במיוחד. העיצוב של הפולסטר 5 המסקרן מזכיר את הקונספט שהציגה וולוו לפני כשנתיים: קונספט של רכב בעל מראה דמוי קופה אך בעל ארבע דלתות.

וולוו משתפת בחזון: מעבר לייצור רכבים חשמליים בלבד עד שנת 2030

השאיפה של וולוו לעבור לייצור רכבים חשמליים בלבד עד שנת 2030 נראתה מעט בלתי מציאותית כל עוד היה ליצרנית רכב מובילה זו רק דגם חשמלי אחד. עכשיו, כאשר מתברר שוולוו מתכוונת להוסיף בשנים הקרובות לא פחות מחמישה דגמים חשמליים מלאים, היעד המפורסם הופך מציאותי יותר.

חמשת הדגמים החשמליים החדשים יושקו החל משנת 2023, כך לפי פרסומים במגזינים מובילים כמו מגזין הרכב המוכר Automotive News. בין הדגמים החדשים ניתן יהיה למצוא רכב שטח גדול, רכב שטח קטן, מכונית סדאן ושני דגמי סטיישן. הדגם הגדול ביותר יהיה רכב שטח בגודל מלא בעל שלוש שורות של מושבים, דגם נוסף יהיה בממדים המציבים אותו בין רכב השטח XC60 ל – XC90. הדגם הקטן יהיה במימדים המציבים אותו בין ה – C40 ל – XC40. על פי הדיווחים פולסטר, הנחשבת למותג ספורטיבי ביחס לרכבי וולוו המסורתיים, תשיק רכב שטח חשמלי היכול להתחרות בפורשה קאיין.

פולסטר מתחילה ברגל ימין

נראה שפולסטר מתחילה עבור וולוו את המהפכה החשמלית ברגל ימין. לעת עתה רכבי פולסטר מיועדים לתפוס את עינם של מי שמחפשים מכוניות חשמליות בעלות ביצועים מעולים. פולסטר היא שלוחה של מותג וולוו המכוונת לסוג אחר של לקוחות, כאלה המעוניינים ברכב חשמלי המציע ביצועים טובים. למרות שהוכח שקשה להתחרות בטסלה, הפולסטר 2 נחל הצלחה במדינות כגון נורבגיה. חשוב לזכור שפולסטר איננו מותג מבוסס בקרב הצרכנים באירופה, הוא אינו משווק בכל המדינות ויש לו לעת עתה רק דגם אחד אשר לו עומדים להצטרף בקרוב, כאמור, דגמים נוספים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אישור עקרוני למשכנתא – מתי תזדקקו לו ומה חשוב שתדעו?
שוק הנדלן רותח
האלטרנטיבות של שוק הנדל”ן בישראל
היעד הירוק של ישראל
היעד הירוק של ישראל – 30% חשמל מאנרגיה מתחדשת עד 2030
אוניבריסטה
חושבים ששכר הלימוד בארץ יקר? תואר בחצי מיליון ₪ באוניברסיטאות המובילות בעולם
השקעות אחראיות
השקעות אחראיות – מה זה ובאילו חברות אפשר להשקיע?