טכנולוגיה

סקטור הטכנולוגיה: מגמה מתמדת של צמיחה

הבלימה שחווה העולם בשנת 2020 בעקבות נגיף הקורונה לא השפיעה על סקטור הטכנולוגיה, אלא אפילו להפך. חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם לצד חברות קטנות הצליחו לצלוח את המשבר ואף להגדיל את הרווחים – על חשבון סקטורים אחרים. כידוע, סקטור הטכנולוגיה נמצא במגמת נסיקה לא מעט בשל החדשנות כמו גם הדחיפה המואצת אותו קיבל הסקטור בחסות המשבר. כך לדוגמה, אם עד לפני משבר הקורונה השימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים היה איטי למדי, כיום ניתן להבחין כי בחסות המשבר יותר ויותר חברות וצרכנים החלו להשתמש בעזרים טכנולוגיים במגוון תחומים כמו סייבר, רפואה, רכב, חשמל ואפילו התעשייה הביטחונית. זאת ועוד, בשנה האחרונה ציבור המשקיעים נחשף להנפקות ענק של חברות טכנולוגיה ישראליות רבות – חברת טאבולה שהצליחה לגייס חצי מיליארד דולר, חברת פיוניר עם גיוס של 3.3 מיליארד דולר וחברת איירוסונס אשר נחשבת לחברה שהצליחה להוביל להנפקה כחול לבן הגדולה ביותר עם גיוס של 11 מיליארד דולר. חברות הטכנולוגיה הישראליות זוכות להתעניינות הן בתוך שוק ההון והן מחוצה לו, וזאת בשל היכולת של אותן חברות לפתח אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שגורמים לסקטור להמשיך במגמה מתמדת של צמיחה, ולציבור המשקיעים – נחת כתוצאה מתשואות גבוהות.

שיאים היסטוריים – במגוון תחומים

חברות הטכנולוגיה הישראליות לצד חברות בינלאומיות מצליחות לשבור שיאים היסטוריים, בייחוד לאור הנפקות אך גם בזכות פיתוחים טכנולוגיים רבי עוצמה שמשפיעים על העולם בכל תחום. אחד הענפים שהושפעו יותר מכל מההתקדמות הטכנולוגית הוא עולם הרפואה שבחסות משבר הקורונה אימץ את האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים לטובת שיפור שירותי הרפואה כמו למשל אפשרות ליצירת קשר עם רופא מרחוק וללא צורך בהגעה. גם ענף הרכב אימץ בחום את השינויים הטכנולוגיים והטמיע את הטכנולוגיה ברכבים לטובת שיפור חווית הנסיעה לצד שמירה על בטיחות הנוסעים. חברות הרכב חתמו על הסכמי ענק עם חברות טכנולוגיה, בשווי של מיליארדי דולרים. גם בשוק העבודה ניתן להבחין כיצד בחסות הטכנולוגיה מתבצעת שינויים, כחלק מהיכולת לבצע עבודה מרחוק וכן לייעל את תהליך העבודה. חברת מאנדיי הישראלית הצליחה לגייס 570 מיליון דולר ושווי של 6.8 מיליארד דולר ועל כן היא מהווה דוגמה נוספת להצלחה של חברות הטכנולוגיה להתמודד עם צרכי השוק, ובהתאם לכך להוביל את הקדמה הטכנולוגית פורצת הדרך של המאה ה 21.

לסיכום, השקעה בענף האלטרנטיבי בסקטור הטכנולוגיה מהווה דרך לגוון את תיק ההשקעות וזאת בשל הפוטנציאל הגלום בחברות ישראליות כמו גם בינלאומיות המתמחות בתחום. הקדמה הזו מהווה חלק בלתי נפרד מיצירה של עולם השקעות חדשני המשלב בין השקעות בשוק ההון לבין השקעות אלטרנטיביות בדמות חברות טכנולוגיה, לטובת יצירת איזון בעקבות התנודות אך גם בשל הפריחה של הסקטור – גם בשנת משבר כלכלי עמוק.

.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

תעופה
האיום הגדול ביותר על חברות התעופה המערביות: COMAC
השקעה אלטרנטיבית
מניות חברות הקנאביס מזנקות בעקבות שינוים בחוק
טכנולוגיה
ממלכת השבבים העולמית נמצאת בין סין לארה”ב
קרנות השקעה פרטיות
קרנות השקעה פרטיות – Private equity
השקעות בחלל
השקעה אלטרנטיבית בחלל: אימאג’סאט