טכנולוגיה

Uniper Care היא חברת סטארט-אפ ישראלית שהחלה את דרכה בשנת 2016, כאשר רמי קירשנבאום (המשמש, נכון ליולי 2021, כמנכ”ל) ומאיר שרייבר (סמנכ”ל תפעול) חברו יחד לפיתוח אפליקציה שתתמוך במעין רשת חברתית המרכזת, מנגישה ורותמת כלים טכנולוגים לטובת אוכלוסיית בני הגיל השלישי.

הסיסמא המרכזית המופיעה בעמוד הבית של אתר החברה בגרסה האנגלית, שהרי מלכתחילה לאיש לא הייתה כוונה להקים פלטפורמה שקהל היעד שלה מוגבל לכמיליון וחצי ישראלים בני 65 ומעלה, היא  – “Uniper – Be Active, Be Engaged, Be Together”. בגרסה העברית, לשם השוואה, הסיסמא היא – “יוניפר– מועדון חברתי קהילתי לפנאי, וקידום אורח חיים בריא מהבית בפשטות”.

בארה”ב לבדה חיים כ – 52 מיליון בני 65 ומעלה. יוניפר נמצאת על מסלול מהיר לתפוס מקום מרכזי בחייהם של מספר גדול מהם. עד כמה גדול יהיה קהל המשתמשים וכמה חשובה תהפוך יוניפר בחייהם? העובדה שיוניפר גייסה 3.5 מיליון דולרים ואז, בתוך פחות משנה 14.5 מיליון דולרים נוספים היא הוכחה לכך שיש בעלי הון המאמינים שמדובר בבשורה של ממש לקהל הלקוחות הפוטנציאלי.

האתגר – שיפור איכות החיים בגיל השלישי

אוכלוסיית העולם במדינות מפותחות מתבגרת, אחוז האנשים בני 65 ומעלה נמצא בעליה כי אנו חיים יותר מחד ומביאים פחות ילדים לעולם מאידך. תוחלת החיים נמצאת, עדיין, במגמת עליה, בתקופת האבן בן אדם היה חי 18 שנים בממוצע, בתקופת הברונזה 33, באמצעה המאה ה – 19 הגענו ל – 50, באמצע המאה ה – 20 ל – 65 ונכון להיום גבר במדינה מפותחת דוגמת ישראל יכול לצפות לחיות כ – 80 שנים ואישה כ – 84.

אחד מן הלקחים הברורים ממגפת הקורונה הוא שצריך, וניתן, לעשות הרבה כדי להבטיח איכות חיים טובה לבני הגיל השלישי. הרפואה המודרנית מאפשרת התמודדות מוצלחת עם בעיות בריאותיות אולם עבור אתגרים כגון בדידות, תחושת חוסר תוחלת ופער גדל והולך, בין הדורות, ביכולת לעשות שימוש בטכנולוגיות חדשות, יש לחפש פתרונות במקומות אחרים.

יוניפר, ככל הנראה, היא כוכב עולה בשמי האפליקציות שמטרתן לשרת את בני הגיל השלישי ולאפשר הפקת המרב מן החיים גם לאחר השלמת המשימות העיקריות כגון פיתוח קריירה והקמת משפחה.

ליווי סטרטאפים ישראלים בחדירה לשוק האמריקני

באופן כללי ניתן לומר שיוניפר רותמת כלים שבני הגיל השלישי מכירים היטב, בעיקר מכשיר הטלוויזיה, מחשב, טאבלט וטלפון חכם, ויוצרת מערך חדש המהווה רשת חברתית וגם ממשק המאפשר גישה פשוטה ונוחה למגוון שירותים חשובים, אלה הקשורים בבריאות בראשם. באמצעות יוניפר, הנמצאת כבר עתה בשימוש של אלפי בני 65 בישראל ובארה”ב, לאזרחים וותיקים קל יותר לפגוש חברים חדשים ולעסוק בדברים מעניינים. במקביל, עבור ספקי שירותי הבריאות יוניפר מסייעת להעריך את מצבו הבריאותי של כל חבר ברשת החברתית המתהווה ולהעניק תמיכה אופטימאלית שתבטיח אריכות ימים ואיכות חיים גבוהה.

בתחילת הדרך הייתה זו קרן בשליטתו של המשקיע אורן זאב שהעניקה את התמיכה הנדרשת לפתח את חברת יוניפר מיוזמה של שני אנשים פרטיים לארגון בו מועסקים עשרות עובדים. בהמשך הצטרפו קרנות נוספות המתמחות בליווי סטרטאפים ישראלים בחדירה לשוק האמריקני כגון Fusion LA. גם הקרנות שבשליטתו של אורן זאב (Zeev Ventures ו – Aleph) המשיכו להשקיע ביוניפר בסבבי הגיוס שערכה בשנה האחרונה. נכון ליולי 2021 ביוניפר מועסקים כ – 80 עובדים ואין ספק שהיא גייסה די הון כדי לממן פעילותה למשך שנתיים נוספות לפחות. קצב ההצטרפות לרשת החברתית החדשה צפוי ללכת ולגדול ובמקביל יוניפר מצליחה לקדם שיתופי פעולה עם ספקי שירותי בריאות, מוסדות ממשלתיים, קהילות דיור מוגן, בתי אבות ועוד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות דיגיטליים
התפתחויות טכנולוגיות בעולם המטבעות הדיגיטליים
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו בתורכיה: הלירה התורכית צונחת והאזרחים נוהרים לקריפטו
מסחר יומי בקריפטו
מסחר יומי בקריפטו, איך עושים את זה ואיפה?
אשראי
מה זה אשראי אלטרנטיבי ואיך משקיעים בזה?
תעשיית הפוד-טק
תעשיית הפוד-טק: תעשייה מרתקת ובעלת פוטנציאל אדיר