השקעה אלטרנטיבית

כתב: דור אסף

למרות המודעות הגדולה שיש בארץ ובעולם בנוגע לסכנות ולנזקים שגורמות סיגריות, ולמרות המיסוי הגבוהה שהטילו ממשלות על ציבור המעשנים, ועל חברות הטבק, בכל יום אנשים ממשיכים לקנות לסיגריות ולעשן, ואין כל חדש תחת השמש. אז כיצד הטכנולוגיה, מנכ”ל שאפתני ותאגיד ענק רוצים לשנות את אחת התעשיות הגדולות בעולם? בואו נדבר על זה.

מי שטוען שיש בידו את המתכון המנצח שיוביל לירידה בשיעור המעשנים הוא לא האחר מאשר מנכ”ל חברת הטבק האמריקאית פיליפ מוריס (PMI), יאצק אולצ’אק, כן אתם שומעים נכון. חברת פיליפ מוריס הכריזה על מינויו של יאצק אולצ’אק לתפקיד מנכ”ל החברה עקב האספה השנתית של בעלי המניות של החברה לשנת 2021. יאצק אולצ’אק אשר שימש בתפקידו האחרון כסמנכ”ל התפעול של החברה, נבחר גם לדירקטוריון החברה, ואנדרה קלנצופולוס אשר כיהן כמנכ”ל פיליפ מוריס (PM) משנת 2013 עד 5 במאי 2021, מונה לתפקיד יו”ר הדירקטוריון.

השינוי של חברת פיליפ מוריס (PM)

פיליפ מוריס אינטרנשיונל בע”מ או באנגלית Philip morris international  או בקיצור PMI.
היא חברה בינלאומית לייצור סיגריות אשר משווקת את מוצריה ב- 180 מדינות בעולם ומעסיקה מעל 73,500 עובדים ברחבי העולם. מטה החברה נמצא בלוזאן שבשוויץ. החברה נוסדה על ידי פיליפ מוריס בשנת 1835 ויחד עם משפחתו פתחו את החנות ראשונה בלונדון בשנת 1847. ובשנת 1854 יצרו ומכרו את הסיגריה הראשונה שלהם. החברה התאגדה עם מספר חברות ועם השנים התחילה לשווק סיגריות תחת מותגים שונים כמו מרלבורו, פרלמנט,L&M ועוד מותגים רבים נוספים.
בשנת 2018 חברת פיליפ מוריס הרוויחה מעל 7.9 מיליארד דולר ממכירת סיגריות ומוצריהן. אך בשנים האחרונות החברה מתמקדת בפיתוח מוצרים נטולי עשן, אשר לטענת החברה ועל ידי ביסוס מדעי, מוצר נטול עשן מזיק פחות מאשר עישון סיגריות. חברת פיליפ מוריס שואפת שעד שנת 2025 מכשיר ה- IQOS יספק כ- 40% מהכנסות החברה. שווי החברה (PM)כיום הוא כ- 156.63 מיליארד דולר, שווי מניה יחידה 100.22 דולר.

מכשיר IQOS

מכשיר IQOS הוא חלופה חדשנית לעישון המסורתי כאשר חום הוא מרכז העניינים, מה שמבדיל בין מכשיר ה- IQOS לבין סיגריות רגילות הוא שמכשיר ה- IQOS מחמם את הטבק במקום לשרוף אותו, כך שדרך החימום מצליחים לשחרר את הטעם האמיתי של הטבק. המכשיר מחמם את הטבק עד ל- 350 מעלות צלזיוס מבלי לשרוף אותו, וכך טעמו הטבעי של הטבק מגיע ללא עשן, ללא אפר, וללא אש. לטענת החברה מדובר בתהליך ידידותי יותר. מכשיר ה- IQOS עבר בדיקות קפדניות דרך ה- FDA אשר הציגו בדו”ח שהסיגריה האלקטרונית מכילה פחות רעלים מסיגריה רגילה. יהיה מעניין להמשיך לעקוב ולראות כיצד הטכנולוגיה מצליחה לשנות תעשיות מסורתיות כמו תעשיית הטבק, והאם הפתרון החדש עשוי לשרת את שורת הרווח באותו אופן שהוא משרת את הנאת המעשנים? נמשיך לעקוב ולעדכן.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות בנדלן למגורים
השקעות בנדל”ן למגורים – האם זה כדאי?
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית –מדינות העולם נגד הקריפטו, הביטקוין מזנק ב-22% בשבוע
פודטק
פודטק – הכוכב הבא בעולם ההשקעות הישראלי!
מטבעות קריפטוגרפיים
משחקי הקריפטו: יישום חדשני למטבעות הקריפטוגרפיים בצורת משחק
הצפרדע המשוגעת
הצפרדע המשוגעת של הנאסד”ק – Jfrog