איך להשקיע מיליון שקל

מועדון המיליון – היכן ניתן להשקיע מיליון שקלים?

עכשיו זה רשמי: צברתם הון פנוי של 1,000,000 ₪ (ומעלה) והפכתם לחברי “מועדון המיליון” מן השורה. למרבה השמחה, אינכם נותנים לסכום הזה לשבש את שיקול דעתכם ובוחרים לנקוט בצעד הרציונאלי המתבקש: לשלוח את הכסף לעבוד בהשקעות.

אז היכן תוכלו להשקיע כמיליון שקלים פנויים? הנה:

השקעה אלטרנטיבית בקרן הלוואות חברתיות

בהשקעה בהלוואות חברתיות אתם יכולים לשמש כמעין בנק אשר מעניק אשראי צרכני (הלוואה) לכל מי שזקוק לה: אנשים פרטיים (הלוואות Peer to Peer) או בעלי עסקים (הלוואות Peer To Business). להשקעות מסוג זה יש כמה יתרונות מעולים כמו אפשרות להשקיע בסכומים משתנים, לדעת מראש את היקף ומועד הרווח ואפשרות ליצור מנגנוני הגנה (גידור) על ההון כמו פיזור השקעה במספר הלוואות וקרן ביטחון למקרה של אי עמידה בהחזרים.

דוגמה לקרן הלוואות חברתיות היא זו של הלמן-אלדובי אשר עשתה בשנה החולפת כ- 4.8% תשואה. היא מאפשרת להשקיע באשראי צרכני באמריקה בשוק המוערך בטריליוני דולרים בשנה. בתוך זה, כל מי שצריך הלוואה בארה”ב עובר בדיקה מקיפה עפ”י  600 פרמטרים פיננסיים שבסופו ניתן להם “ציון אשראי” אשר קובע את יכולתם לעמוד בהחזר ההלוואה.

השקעה אלטרנטיבית בקרנות נדל”ן

קרן נדל”ן היא קרן השקעות המתווכת בין יזם אשר זקוק למימון לבין משקיע פרטי המחפש אפיקים חדשים. הקרן מורכבת מ”שותף כללי” שהוא למעשה המנהל בפועל שלה ו”שותפים מוגבלים” שהם בעצם המשקיעים שמספרם יכול להגיע לעד 35 ‘ניצעים’.

לקרנות השקעה בנדל”ן יש כמה יתרונות מעולים:

  • לא מתעסקים עם בירוקרטיה: בקרנות נדל”ן יש וועדות השקעה מיוחדות אשר דואגות לאתר עבורכם עסקאות “חמות” ולסנן כאלו אשר עדיף להתרחק מהן. לשם כך, הן מבצעות בדיקת נאותות מקיפה אשר כוללת, בין היתר: בדיקת רקע על היזם בפרויקט, בחינת מחירי קניה ומכירה באזור בו נמצא/יוקם הנכס, דאגה ל”מסלול הכסף” מרגע ההשקעה ועד סיום הפרויקט וכמובן ניהול שוטף בכל מה ש”מסביב”: פגישות עם מתווכים, קבלת הערכות שמאי, סגירת חוזה מול עורך דין ודאגה לתחזוקה השוטפת של הנכס.
  • יכולים לפזר סיכונים: עפ”י רוב, קרנות נדל”ן מקצועיות תאפשרנה לכם להשקיע ביותר מפרויקט בודד מה שיוכל לסייע בהורדת רמת הסיכון. למשל: פיזור סיכונים דרך השקעה במחסן לוגיסטי בברלין, ביצוע השקעה בדיור מוגן בלונדון והשקעה נוספת בדירת סינגל פמילי (Single Family) בפלורידה שבארצות הברית.
  • מקבלים עדיפות לרווח: קרנות השקעה בנדל”ן דואגות לאינטרס של המשקיעים שלהן ומאפשרות להם ליהנות מקבלת קדימות בחלוקת רווחים ודיבידנדים.
  • נהנים מתעודות ביטחון: אחד ממנגנוני ההגנה המאפשרים להגן על הכסף של המשקיע, הוא לדאוג לביטחונות כגון ערבות היזם וחברת ניהול הנכסים לצד רישום הערת אזהרה והוספת שעבוד מדרגה ראשונה.

השקעה אלטרנטיבית באנרגיה ירוקה

השקעה באנרגיה ירוקה היא קודם כל השקעה ברווחתכם האישית; אתם שמים כסף על מקורות אנרגיה אשר אינם נגמרים ואינם פוגעים בסביבה: אנרגיית רוח, אנרגיית מים, אנרגיה גיאותרמית ואנרגיה סולארית.

אך מעבר לאישיו האקלימי המובהק, השקעה באנרגיה ירוקה היא למעשה השקעה בעתיד; האנושות כולה צועדת ב”מסלול ירוק” של מעבר מאנרגיות מתכלות כמו גז, פחם ודלקי מאובנים (Fossil Fuels) אשר צפויות להיעלם מן העולם לסוגי האנרגיות אשר ציינו ממש עכשיו.

כאן בישראל – שר האנרגיה, מר יובל שטייניץ הכריז: “עד 2030 אנחנו רוצים לייצר 30% מתצרוכת החשמל הארצית באמצעות אנרגיות מתחדשות“.

בארה”ב – ביידן מתכוון להזרים טריליוני דולרים כדי לפתח תשתיות ירוקות ולהחזיר את אמריקה אל הסכמי האקלים של פריז מ- 2015.

בגרמניה – למעלה מ- 40% מתצרוכת החשמל מופקת כיום מאנרגיות מחדשות. בנוסף, הממשלה מציעה מענק מיוחד של כ- 9,000 אירו לרכישת רכבים חשמליים.

ככל שיחלוף הזמן, אנרגיה ירוקה תהפוך למנוע צמיחה מרכזי בכלכלה ולא מן הנמנע שזה יעלה את הביקוש לביצוע השקעות בתחום הזה.

מילות סיום

מיליון שקלים הן מיליון סיבות לעשיית טעויות בעולם ההשקעות. אז במקום לצעוד לבדכם ב’מבוך האלטרנטיבי’ הרשו לנו להיות שם ולנווט אתכם בבטחה.

למידע נוסף – השאירו פרטים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

האם להשקיע בקנאביס
האם עכשיו זה הזמן להשקיע בקנאביס?
השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות כריצת מרתון
עליבאבא ואמאזון
מזרח ומערב: עליבאבא מול אמזון
קרנות השקעה פרטיות
קרנות השקעה פרטיות – Private equity
השקעות אלטרנטיביות
סטייק אלטרנטיבי? יש חיה כזו!