P2P

מוצר חדש בתחום הפינטק נולד כתוצאה משיתוף הפעולה בין בנק הפועלים לחברת ההלוואות בסגנון P2P בלנדר. מדובר בהלוואות מהירות בנקודות מכירה, שיהוו אלטרנטיבה לתשלום עבור מוצרים בעלות של מעל 1,000 ₪ בפריסת תשלומים באשראי.

בישראל, אנחנו מחליפים רכב בממוצע אחת לשלוש שנים. כשאנחנו ניגשים לנקודות מכירה של רכבים, בין אם בסוכנות הרכב מיד ראשונה או בין אם בסוכנות הליסינג ומכירות הרכבים מיד שנייה – אפשר בדרך כלל להניח שאנחנו לא סוחבים איתנו את אמצעי התשלום שיאפשר רכישה במקום של רכבים במחירים של עשרות אלפי שקלים. במקרים כאלה מקובל מאוד לבקש ולאשר הלוואה לרכישת רכב בו במקום. לא רק הבנק ומסגרות חוץ בנקאיות כמו חברת האשראי יספקו הלוואות, בדרך כלל באישור מהיר, של הרכישה, אלא גם פתרונות אשראי מטעם הסוכנות או החברה שהלקוח נמצא בה, מספקים אלטרנטיבות להלוואה שמאושרת במקום ושתאפשר לכם לקבל את המפתחות לרכב החדש שלכם בתוך זמן קצר.

ומה בנוגע לרכישות של מוצרים נוספים, במחירים של 1,000 ₪ ומעלה? במקרים כאלה, האפשרות היחידה שלנו היא תשלום באשראי. אפשר לפרוס את העלות הכוללת לתשלומים אבל חשוב לדעת שכל התשלום בניכוי התשלומים שכבר בוצעו – מופחת ממסגרת האשראי שלנו, ככה שהלכה למעשה, רכישות גדולות כל כך באשראי “סותמות” את מסגרת האשראי שלנו.

בלנדר ובנק הפועלים הודיעו לאחרונה על מיזם חדש, ומהפכני לטעמנו, שעשוי לשנות באופן דרמאטי את שיטות התשלומים במוצרים כאלה: הלוואה המאושרת מיידית, שאינה משפיעה על האובליגו או על מסגרת האשראי, במסגרת ההלוואות החברתיות של בלנדר ובגיבוי מלא של בנק הפועלים.

אישור מיידי להלוואה בנקודת המכירה

המיזם החדש בבעלות בנק הפועלים (20%) ופלטפורמת ההלוואות בין אנשים “בלנדר” (80%) הוא מיזם שנושק למודל הבנקאות הפתוחה, המאפשרת יותר חופש כלכלי ופחות מסגרת מוקצבת ללקוחות. הרעיון הוא אישור מיידי של הלוואות בנקודות מכירה של מוצרים שמחירם גבוה מ – 1,000 ₪ כמו למשל רכבים, מוצרי ריהוט, קורסים ולימודים, גאדג’טים וכדומה. אישור ההלוואה מתוכנן להתבצע בתוך דקות והוא באחריות מחלקת החיתום של בלנדר. גם במקרה של סירוב ההלוואה, התשובה מתקבלת בתוך פרק זמן קצר במעמד המכירה. את פתיחת ההלוואה ניתן יהיה לבצע או בעמדות המכירה עצמן או בממשק מקוון ידידותי ונוח, אישור ההלוואה יותנה כמובן בזיהוי הלקוח, מניעת זיופים והתחזות, ובדיקה מהירה של נתוני האשראי שלו.

כמה זה יעלה לנו?

הריביות המתוכננות עבור מיזם ההלוואות החוץ בנקאי החדש עומדות על סדר גודל של 8%. פריסת התשלומים תאפשר, כאמור, הלוואה של 1,000 ₪ ומעלה בעד 42 תשלומים. חשוב לדעת שהריבית על משיכת יתר עומדת היום על 8.35% – 11.68% על המדרגה הראשונה של משיכת היתר, ו – 11.68% – 14.53% ריבית על משיכה בגין חריגה מרבית ממסגרת האשראי בחשבון.

מכאן קל להבין שהריבית המוצעת על הלוואות במיזם החדש של בלנדר ובנק הפועלים היא אלטרנטיבה טובה ואפילו זולה ביחס להגדלת משיכת היתר בחשבון הבנק, מבלי להשפיע על המסגרת או האובליגו הצרכני של הלקוח.

תחום הפינטק מביא כלכלה חדשה

סקטור הפינטק הוא סקטור של חדשנות טכנולוגית עבור גופים פיננסים, בעולם טרנד הבנקאות הפתוחה, המאפשרת צריכת מוצרים פיננסיים כמו הלוואות, אשראי וכדומה. בארץ, הטרנד עדיין נמצא בחיתוליו אבל ממש כמו בתחום האינשורטק – הביקוש למוצרים מהירים, נגישים, ידידותיים, הוגנים וגמישים, שיתאימו את עצמם לאופי הצרכן ולצורך שלו באופן אוטומטי ובמהירות בתחום הפיננסים והבנקאות – הוא תחום עם ביקוש גבוה. נותר לחכות ולראות, אם המוצר החדש של בלנדר ובנק הפועלים יהפוך להיות אלטרנטיבה פופולארית לביצוע תשלומים בנקודות מכירה של מגוון נרחב של מוצרים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הפנסיה והעולם האלטרנטיבי
הפנסיה הישראלית והעולם האלטרנטיבי: כיצד מנהלים טריליון וחצי ש”ח?
התשתיות החדשות
האם התשתיות החדשות יצילו את הכלכלה?
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – הפרידה של איילון מאסק והטכנולוגיה שתציל את הטבע
ביוטק
השקעות ביוטק – מה קורה כשחדשנות רפואית ומינוף פיננסי נפגשים?
אימון אישי לעסקים
אימון אישי לעסקים – איך הוא עשוי לתרום לעסק?