P2P

הלמן אלדובי p2p אלטרנטיבה להכיר!

לפני שאנו נכנסים בעובי הקורה ו”שופכים” עליכם מסה של מידע פיננסי, נפתח ברקע כללי על כוכבת המאמר היום: חברת הלמן אלדובי!

חברת הלמן אלדובי היא בית השקעות ישראלי אשר הוקם אי שם ב – 1995 והוא עוסק בעיקר בניהול השקעות דרך קופות גמל, קופות גמל בניהול אישי (IRA), קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות ותיקי השקעות. בסך הכול, אלדובי מנהלת נכסים פיננסיים עבור 400,000  לקוחות ובהיקף העומד על כ – 63 מיליארד שקלים (נכון לשנת 2019).

במהלך יולי 2017, אלדובי הכריזה על הקמת הלמן אלדובי (P2P – peer to peer) קרן ההלוואות החברתיות הראשונה בישראל המאפשרת להשקיע באשראי צרכני בארצות הברית. אך לפני שנדבר על הקרן של הלמן, חשוב שנבין מהן קרנות הלוואה חברתיות בכלל.

אז ככה…

סיפורן של קרנות ההלוואה החברתיות הוא סיפורה של “משפחת” ההשקעות האלטרנטיביות; הזדמנויות להשקיע באפיקים ייחודיים אשר אינם נמצאים במתאם לשוק ההון (או שהמתאם אליו הוא נמוך מאוד) כגון השקעות בנדל”ן, השקעות בתחום הפודטק (פיתוח טכנולוגיות מזון), השקעות בביוטק (פיתוחים בעולם הבריאות), השקעות בתשתיות (כמו פיתוח כבישים), השקעות באנרגיה ירוקה (כמו ייצור אנרגיה סולארית) ועוד. ומדוע יש לנו השקעות אלטרנטיביות בכלל? הסיבה המרכזית היא הריבית האפסית (והמתמשכת) במשק אשר גורמת למשקיעים לחפש חלופות אשר יכולות, פוטנציאלית, לייצר עבורם תשואות גבוהות יותר. בנוסף, כיוון שהמתאם שלהן לשוק ההון הוא נמוך (עד אפסי), השקעות אלטרנטיביות נחשבות לבטוחות ויציבות יותר.

ועכשיו לתכל’ס: קרן הלוואה חברתית (כגון זו של הלמן הלדובי p2p) היא פלטפורמה המאפשרת לנו להלוות כספים לציבור ולהרוויח מכך תשואה בדמות ריבית משופרת. ובמילים אחרות, אנחנו למעשה מצטרפים אל פלטפורמה ייחודית אשר הופכת אותנו לסוג של בנק: ברגע שמישהו זקוק למזומנים אנחנו יכולים לספק לו אותם בקלות ובמהירות.

מבחינה זו, יש כאן מצב של WIN-WIN: מצד אחד, מדובר בפתרון פיננסי עבור כל מי שצריך הלוואה בדחיפות אך מתקשה לקבל אותה מסיבות כאלו ואחרות. מצד שני, הגופים אשר מנהלים קרנות הלוואה חברתיות, מורכבים מאנשי מקצוע אשר דואגים ללוות ולהעניק לנו תמיכה צמודה, תוך הצבת בטוחות חזקות המגינות על ההשקעה שלנו.

הלמן אלדובי p2p – השקעה חכמה מבית טוב!

אז מה מייחד את הלמן  p2p אשר מצדיק כותרת שכזו (או אפילו את המאמר כולו)? אז כפי שכבר ציינו, זוהי קרן ההלוואות הראשונה בישראל המאפשרת להשקיע באשראי צרכני בארה”ב (וזאת – תוך קבלת בטוחות חזקות ושקיפות ציבורית מלאה).

בנוסף, שוק האשראי הצרכני באמריקה מגלגל טריליוני דולרים בשנה וגם נחשב למוביל בתחומו ברמה הגלובלית. חוץ מזה, בארה”ב קיימת שיטה המפלחת ומקטרגת מבקשי הלוואות לפי 600 פרמטרים פיננסיים מחמירים. על פי פרמטרים אלו, מבקשי ההלוואות מקבלים “ציון אשראי” אשר מסייע לקבוע (במדויק) את יכולתם לעמוד בהחזרים.

אך כל זה הוא רק “תפאורה” לעובדות המכריעות בשטח: הלמן אלדובי p2p ניהלה (בהצלחה!) כ- 600 מיליון שקלים של כספי משקיעים והצליחה לייצר עבורם תשואה ממוצעת של 4.8% ב- 12 החודשים האחרונים. בהחלט “מרשים פלוס” היינו אומרים!

רוצים לדעת עוד על קרנות הלוואה חברתיות? שוקלים להצטרף אל קרן מסוימת אך מתקשים לקבל החלטה? אל תשברו את הראש… השאירו פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם אל מתכנן פיננסי מוסמך אשר יספק לכם שירות השוואה מקצועי בין קרנות הלוואה חברתיות של בתי השקעות מובילים!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מקרנות p2p ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

טאבולה
טאבולה בדרך להנפקה בנאסד”ק?
בניין
מס ירושה עולמי – המס שכל משקיע חייב להכיר
לאס ווגאס עיר העסקים
עיר החטאים ועיר העסקים: לאס ווגאס
קרנות נדלן
יתרונות השקעה בקרן נדל”ן ביחס לנדל”ן ישיר
השקעות אלטרנטיביות
אנרגיה מסורתית מול אנרגיה מתחדשת