המדריך להשקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות – לגלות מחדש את עולם ההשקעות

העובדה שהחלטתם להצטרף היום מעידה על ההתעניינות שלכם באיך מייצרים מינוף דרך כניסה אל עולם ההשקעות. חלקכם אולי כבר נמצאים שם אך מחפשים אפיקים חדשים אשר אינם רק השקעות בורסאיות. אז קודם כל, טוב שהצטרפתם, כי המדריך הזה נכתב במיוחד בעבורכם. כמו כן, אנו יותר מסבורים שכשתסיימו לקרוא אותו, תוכלו לצאת מכאן עם נקודות ראויות למחשבה.

אם עולם האלטרנטיב מוכר לכם, אתם בטח מודעים ליתרונות החשובים אשר גלומים בהשקעות הקיימות בו. מנגד, אם הוא חדש לכם, ייתכן כי עכשיו הוא הזמן הנכון “לחשב השקעה מחדש” בפורטפוליו הקיים שלכם.

מהן השקעות אלטרנטיביות? איך מגדירים אותן?

ההגדרה המדויקת להשקעות אלטרנטיביות היא פשוט לציין את מה שהן לא: הן לא מניות, אג”ח סחירות, קרנות סל, חוזים או כל אפיק אחר אשר נסחר במסגרת הבורסאית. מסקנה? להשקעות אלטרנטיביות אין קורלציה עם שווקי ההון הסחירים ולכן הן מכונות גם השקעות חוץ בורסאיות.

“תעודות זהות” של 3 השקעות אלטרנטיביות פופולאריות:

 שם ההשקעה: קרנות נדל”ן (Real Estate Funds)

 תיאור: קרנות השקעה פרטיות המתמקדות בפרויקטים של נדל”ן בארץ ובחו”ל: תמ”א 38, מחיר למשתכן, תבע”ות, סינגל/מולטי פמיליס, בתי אבות, בתי מלון, מגרשים, משרדים, מתחמי מסחר, מחסנים לוגיסטיים ועוד.

יתרונות מובהקים: השגת פרופיל ‘סיכון/תשואה’ מיטבי באמצעות השקעה במספר נכסים, טיפול מא’ ועד ת’ בבירוקרטיה: איתור הנכס, התעסקות עם קבלן, להשיג שמאי, לחתום חוזה מול עורך דין, לנהל את ההשקעה, לדאוג לטיפול בתחזוקת הנכס וכו’ והעמדת ביטחונות חזקות כמו ערבות אישית מצד היזם.

שם ההשקעה: תשתיות (Infrastructure)

תיאור: השקעות המתמקדות בפיתוח תשתיות לאומיות: כבישים, גשרים, מטרו, נמלים, שדות תעופה, אנטנות, תשתיות אינטרנט ורדיו, מפעלים, מתקנים להתפלת מים, תשתיות תברואה ועוד.

יתרונות מובהקים: המדינה מזרימה כסף ומעמידה ערבויות ממשלתיות, ניתן להשקיע בפרויקטים קצרי טווח, קדימות בחלוקת רווחים ודיבידנדים, אפשרות להשקיע בפיזור נרחב ולהקטין רמת סיכון וכמובן שקיפות טוטאלית לכל אורך הדרך.

 שם ההשקעה: אנרגיות מתחדשות (Renewable Energies)

תיאור: השקעות המתמקדות במקורות טבעיים אשר אינם נגמרים ואינם מזהמים:

  • אנרגיה סולארית: רתימה ושימוש באנרגיית השמש להפקת חשמל באמצעות פנלים סולריים.
  • אנרגיית רוח: ניצול זרימת האוויר לסיבוב טורבינות רוח המפעילות גנרטורים שמפיקים חשמל.
  • אנרגיה גיאותרמית: אנרגיית חום שמגיעה מן האדמה הנאספת ונאגרת בתחנת כוח ייעודית אשר ממירה אותה לאנרגיה חשמלית בת קיימה.
  • אנרגיית מים: רתימת זרימת המים להנעת גנרטורים שיכולים להפיק חשמל.

 יתרונות מובהקים: מדינות רבות בעולם הולכות ומאמצות מדיניות “ירוקה”: לנתק את התלות במקורות מזהמים (כמו גז, פחם ודלקי מאובנים) ולעבור לשימוש בסוגי האנרגיות אשר ציינו ממש עכשיו.

כאן בישראל – התקבלה החלטת ממשלה 465 המאשרת את המתווה לקידום היעד “הירוק” שהציב שר האנרגיה, מר יובל שטייניץ: להפיק עד 30% חשמל מאנרגיה מתחדשת עד שנת 2030. כמו כן, לאחרונה הושקו בבורסה 2 מדדי אנרגיה: מדד ‘ת”א קלינטק’ ומדד ‘אקלים נקי מדלקים פוסיליים’. הראשון מורכב מ- 12 מניות ושוויו בשוק נאמד בכ- 38 מיליארד ₪. השני מורכב מ- 112 מניות ושוויו בשוק נאמד בכ- 629 מיליארד ₪.

*שווי שוק נכון ליום המסחר 9.3.2021.

 אצל הידידה הקרובה ארה”ב – הנשיא ג’ו ביידן פועל לקדם מדיניות “גרין דיל” ולהזרים סכום של כ- 2 טריליון דולר במטרה לפתח תשתיות ירוקות ולנתק את התלות האמריקאית במקורות מזהמים. כמו כן, הממשל החדש פועל להשיב את אמריקה אל הסכמי האקלים של פריז משנת 2015.

בגרמניה – מסוגלים להפיק 40% חשמל באמצעות אנרגיה מתחדשת ומעודדים רכישה של רכבים חשמליים ע”י מתן מענק של כ- 9,000 אירו לכל תושב אשר אכן יעשה זאת.

עוד נאמר, כי היקף ההשקעות באנרגיות מתחדשות זינק תוך שנה בשני שלישים, כאשר ב- 2019 הוא עמד על 300 מיליארד דולרים ואילו בסוף 2020 הוא הסתכם ב- 501 מיליארד דולרים.

איך מתחילים להשקיע מחוץ לבורסה? מתייעצים עם מתכנן פיננסי מנוסה!

עולם האלטרנטיב משול למטבע עם שני צדדים: מצד אחד, הוא עשוי לזמן שפע הזדמנויות לאלו המבינים היכן הם נמצאים ומדוע הם עושים את מה שהם עושים. מצד שני, הוא עלול להעניש את אלו המגששים את “דרכם האלטרנטיבית” באפלה: בלי ידע, בלי ניסיון ובלי הבנה פונדמנטלית של איך בוחרים השקעה אלטרנטיבית וממה צריך להיזהר.

אז מהו הפתרון? להתייעץ עם מתכנן פיננסי אשר יוכל לנווט אתכם בבטחה במבוך האלטרנטיבי המורכב.

למידע נוסף – השאירו פרטים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

ביטקוין
סערה בבית המשפט: ממציא הביטקוין דורש בחזרה את 7.5 המיליארדים שלו
תשתיות
בונים עולם חדש עם סקטור התשתיות האלטרנטיביות
השקעות
הקורונה עושה טוב למותגי היוקרה: ארמאני מזנק ב-34%
החשבונאות החדשה – מה צופן העתיד בתחום החשבונאות?
היום שאחרי הקורונה
השקעות חוץ בורסאיות 2021: טכנולוגיות המחר