השקעות אלטרנטיביות

הרכב ההיברדי של תאגיד הרכב היפני – בקרוב גם כאן בישראל

ענף הרכב עובר שינויים מרחיקי לכת, לא מעט בשל המהפכה הטכנולוגית אשר משנה את פני הענף. למעשה, ענף הרכב מגלגל מיליארדים בכל שנה כאשר אחת מהחברות המובילות בענף היא מיצובישי אשר נוסדה עוד במאה ה 19 ומאז הצליחה לבסס את שמה כמעצמת רכב שזוכה לביקוש אדיר מצד הצרכן. עם זאת, בעקבות תהליכי ייצור הרכבים של החברה שהיו עד לאחרונה מבוקשים מאוד נתפסים כיום בעיני ציבור הנהגים כמזהמים, ועל כן פחות מבוקשים. עדות למשבר של התאגיד ניתן למצוא בהכרזה מיולי 2020 במסגרתה הודיעה החברה על תוכנית הבראה דחופה בעקבות הפסדים כספיים גדולים, כאשר ע”פ אנליסטים החברה עתידה להפסיד כבר השנה סכום של 1.3 מיליארד דולר. משבר הקורונה פגע אנושות בענף הרכבים בעקבות הסגרים ולצד זה ניתן בהחלט לומר כי הרכבים המזהמים של החברה הפכו לנקודת חולשה שהובילה לכך כי החברה הודיעה כי היא עתידה לצאת מהשוק באירופה ולהתמקד בשווקים באסיה. הרכב ההיברידי החדש של החברה עתיד להגיע לישראל כבר השנה, אולם רבים תוהים האם הצעדים אותה מבצעת החברה נעשים מאוחר מדי, וזאת בשל סכנת הקנסות המרחפת מעל החברה.

קנסות ענק המשפיעות על היכולת של התאגיד להתמודד עם התחרות

בשנים האחרונות החלו ממשלות בעולם כולל כאן בישראל להצהיר כי יטילו קנסות על יצרניות הרכבים, בעקבות ההשפעה שלהן על זיהום האוויר. מיצובישי היא אחת מאותן חברות שחרב הקנסות מתנופפת מעליה ועל כן החלה החברה לבצע שינויים ולהתמקד בפיתוח של רכבים היברדיים שיחליפו בעתיד את הרכבים המזהמים המבוססים על בנזין. זאת ועוד, התאגיד הצהיר כי לאור תקנות הזיהום המחמירות של מדינות רבות בעולם כולל כאן בישראל, החלו בחברה לבצע שינויים ברכבים הישנים כמו גם בחדשים מתוך מטרה להבריא את המותג ולהוביל אותו בחזרה לפסגה – בהתאם לשינויים בהרגלי הצרכן וכן לטובת התמודדות עם התחרות ההולכת וגוברת מצד מותגי ענק בענף.

מתיחת פנים למותג – האם מאוחר מדי?

תאגיד מיצובושי כולל גם את קונצרן רנו וניסאן ועל כן התאגיד החליט לאחרונה להשקיע מאות מיליונים בטכנולוגיה מתקדמת התאפשר ליצור את הרכב של העתיד – כחלק מהבנה כי הטמעה של טכנולוגיות וכן יצירת שיתופי פעולה עם חברות המתמחות בתחום מהווה אולי את קרש ההצלה של המותג בעידן החדש. כאמור, ענף הרכב עובר שינויים משמעותיים גם בחסות משבר הקורונה ועל כן מסקרן מאוד יהיה לראות כיצד תאגיד הענק שהוקם בשנת 1870 יצליח לחלץ את עצמו מהפסדי הענק כמו גם לשנות את התדמית שדבקה בו. בעבורכם כמשקיעים אין ספק כי מאבק האיתנים בשוק הרכב מהווה הזדמנות מצוינת לגוון את תיק ההשקעות, כל זאת בזכות חברות המצליחות לייצר שיתופי פעולה עם תאגידים ובהתאם לכך משפיעות על היכולת שלהן לשמור על הפסגה – כפי שמבקשת לבצע מיצובישי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מנהל כספים
איך להיות מנהל כספים
לונדון עיר העסקים
בית המלכה ועיר עסקים: לונדון
השקעה באנרגיה ירוקה
אנרגיה ירוקה השקעה טבעית ומשתלמת!
קרנות חוב
משקיעים אלטרנטיבי: הכל על קרנות חוב
שוורים ודובים
שוורים ודובים: הביטקוין נופל ב-15% מאז שהפך למטבע רשמי באל סלבדור, בבריטניה תופעות לוואי מהברקזיט