המונית המעופפת

חברת ג’ובי נחשבת לאחת מחברות הסטרטאפ המובילות בעולם בכל הקשור לפיתוח של מונית אוטונומית אשר תהיה מסוגלת (להסיע ארבעה נוסעים בטווח מהירות של בין 150-200 קמ”ש. האם מדובר בדור העתיד של ענף התעופה והתחבורה הציבורית? יצאנו לבדוק.

ג’ובי: מתחת לראדר צומחת אחת מהחברות המובילות בעולם

ג’ובי היא חברת סטרטאפ קטנה עם חזון ענק – להוביל את ענף התחבורה הציבורית ולהציע אפשרות של נסיעה במונית מעופפת שמסוגלת לנוע בטווח של בין 150-200 קמ”ש. החברה הוקמה בשנת 2009 ומאז הצליחה לגייס משקיעים בעלי שם כמו טויוטה, אינטל ואפילו קרנות הון סיכון כמו ג’טבלו. בסיס ההנחה של ג’ובי הוא שהמונית המעופפת אותה החברה מפתחת תסייע בעבור הפחתה ברמות זיהום האוויר לצד הפחתה בפקקים. אם עד לפני מספר שנים החזון של ג’ובי היה נראה כפנטזיה, כיום ניתן לראות כיצד החברה מצליחה לגייס מיליוני דולרים מצד משקיעים אשר מגלים התעניינות גדולה בעיקר ביכולות הפיתוח של החברה, לא מעט בזכות האסטרטגיה – שמירה על חשאיות מוחלטת ופיתוח שמתבצע מחוץ לעין הציבורית.

הגדלת היקף הפעילות – בזכות חברת אובר

חברת אובר שנחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בתחום של תחבורה ציבורית הודיעה לאחרונה כי היא מוותרת על החלום למונית מעופפת, ובהתאם לכך מעבירה את חטיבת הפיתוח לג’ובי. מדובר באבן דרך משמעותית בפעילות של ג’ובי ובהיותה כוח משמעותי שמוביל את ענף התחבורה המעופפת. תחבורה מעופפת היא ללא ספק פני העתיד של עולם התחבורה. הגדלת היקף הפעילות והמעבר של חטיבת הפיתוח של אושר מאפשרת לג’ובי לעבות את מערך המהנדסים כמו גם מנהלי הפיתוח שכולם חתומים תחת הסכמי סודיות, כמו גם השקעה בהיקף של 75 מיליון דולר. מדובר בסכום שמצטרף לגיוס של מעל ל 150 מיליון דולר, ועל כן ג’ובי בהחלט ניצבת בפני אתגר משמעותי: השלמת הפרויקט והפיתוח ובהתאם לכך יציאה לפעילות עם יעד שאפתני – 2023.

התעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעים מוסדיים

מאחר ומדובר בתהליכי פיתוח שעלותם נאמדת במיליוני דולרים, הגדלת היקף הפעילות מובילה להתעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעים כשירים עם כספים נזילים כמו גם קרנות גידור שמחליטות להשקיע בתחום, כחלק מהבנה כי עתיד התחבורה הציבורית טמון בפתרונות גמישים ואף מהפכניים. כידוע, תחום ההשקעות האלטרנטיביות ובייחוד בתחום התחבורה זוכים להתעניינות עצומה בשל הפיתוח של המטוס החשמלי של החברה מדגם VTOL – מטוס עם חמישה מושבים (כולל הנהג/טייס) וכן מערכת הנעה שקטה במיוחד אשר מתאימה מאוד לסביבה עירונית, נוסף לעלות מופחתת בשל מערכת הולכה חשמלית אותה מפתחת ג’ובי באופן בלעדי. ע”פ אנליסטים המתמחים בתחום, השוק אליו שואפת ג’ובי להגיע שווה מעל לטריליון דולר, ועל כן מדובר בחברה בעלת פוטנציאל אדיר. עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי מדובר בענף מורכב מאוד בשל הפיתוח של דגמי האב טיפוס. על כן, החיזוק אותו קיבלה ג’ובי בדמות הגדלת היקף הפעילות וכן עיבוי מערך ההנדסה הוא ללא ספק עוד אבן דרך בדרך להגשמת החלום – מונית מעופפת.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
תיק השקעות אלטרנטיבי: הביטקוין שובר שיאים חדשים עם עלייה של כ-10% בשבוע, ושווי שוק של טריליון דולר
טויוטה
טויוטה לא ממהרת להתחייב על ייצור רכבים חשמליים
ביטקוין
השקעה בקריפטו: סקירת מדדי מטבעות קריפטו
הביטקוין צולל
לא פחות מ – 50% ירידת מחירים: הביטקוין צולל
הסוללה של גנרל מוטורס
האם ג’נרל מוטורס תצליח לכבוש את עולם הרכב עם הסוללה החדשה?