למעלה מ – 15,000 מטבעות קריפטו שונים נסחרים כיום במאות זירות מסחר בקריפטו ברחבי הרשת. בשבועות האחרונים אפשר היה להבחין בירידות ערך של רוב מטבעות הקריפטו המובילים, כאלה שתופסים נפח נכבד מסך שווי שוק הקריפטו הכולל, כמו ביטקוין (BTC) את’ר (ETH), קרדאנו (ADA), ריפל (XRP), דוג’קוין (DOGE) ואחרים. נשאלת השאלה – מה יהיה הצעד הרווחי הבא, עבור אלה מבינינו שמחפשים הזדמנויות להשקעה בשוק הקריפטו?
או במילים אחרות, אלו מטבעות קריפטו, אם בכלל, עשויים להניב תשואה גבוהה עד סוף שנת 2022?

ביטקוין ממשיך להיות המטבע הגדול ביותר בשוק – בפער גדול מהמתחרים

 

השווי הכולל של שוק מטבעות הביטקוין לבד עומד על כ – 800 מיליארד דולרים, זאת אומרת  שהביטקוין לבדו אחראי לכ – 40% משוק הקריפטו כולו. לכן, גם אם הביטקוין רושם ירידות בששת החודשים האחרונים חשוב לא לפסול על הסף השקעה בו. ברזולוציה של שנה ניתן לראות שהביטקוין טיפס מיולי 2021 ועד אמצא נובמבר 2021 ועלה במשך תקופה זו בכמעט 125%. לאחר מכן, איבד הביטקוין מערכו עד תחילת פברואר 2022 כ – 45%, המטבע הקריפטוגרפי התנודתי הצליח לשמור  על ערכו עד אמצע מרץ, טיפס עד תחילת אפריל בכ – 20% ובשבועיים האחרונים, כאמור, מאבד מערכו ובינתיים איבד באפריל כ – 14.2%. 

מי שמעוניינים להשקיע במלך הקריפטו הבלתי מעורער טוב יעשו אם יחכו לשפל נקודתי כדי לרכוש את המטבע ויהיו מוכנים להחזיק בו לתקופה ארוכה אם יסתבר שירידת מחירים תאפיין את המשך שנת 2022. 

הטוען לכתר: את’ריום או את’ר בקיצור

האת’ריום הוא למעשה מטבע המכונה את’ר הבנוי על פלטפורמת בלוקצ’יין מוצלחת המכונה את’ריום ומשמשת לפרוייקטים רבים נוספים בעולם הקריפטו (NFT למיניהם למשל).
חשוב לדעת שאת’ריום עומד בפני שדרוג משמעותי (השני הגדול ביותר בחיי המטבע) במהלך הרבעון השני של שנת 2022, יש האומרים ששדרוג זה יהווה צעד נוסף בדרך של האת’ריום לעקוף את הביטקוין כמטבע המוביל בעולם. רק ימים יגידו אם יש אמת בתחזיות מרחיקות לכת אלה. בינתיים אפשר להביט על ערכו של האת’ריום בשנה האחרונה ולהבין שלאחר ירידה משמעותית במרץ 2021 המטבע טיפס בהדרגה עד לשיא בנובמבר 2021. האת’ר אמנם איבד מערכו מאז אולם גם חווה תיקונים (למשל טיפוס של כ – 10% בין אמצע מרץ לתחילת אפריל 2022), בשבועיים הראשונים של אפריל המטבע רושם ירידה של כ – 14.3%, אך בהחלט ייתכן שנראה אותו דווקא חוזר להוסיף לערכו במהלך החודשים הקרובים. 

סולנה (SOL)

סולנה הוא מטבע בסדר גודל משני ביחס לביטקוין והאתריום. נפח השוק שהוא תופס עומד על כ -10% בלבד מסך שווי שוק הקריפטו נכון לאמצע אפריל 2022. הסולנה רשם את אחת העליות המרשימות ביותר בעולם הקריפטו במהלך שנת 2021, מאז תחילת 2022 הוא אמנם רושם ירידות אולם גם התאוששויות ואנליסטים רבים צופים שמטבע מבוסס זה ישמור על ערכו יפה בהמשך השנה. בשבועיים האחרונים של חודש מרץ 2022 הסולנה הוסיף 50% לערכו. יש החוזים שסולנה יתפוס במהלך 2022 את המקום השישי ברשימת מטבעות הקריפטו המובילים. סולנה מוכר כמטבע בעל יכולת עיבוד עסקאות הגבוהה ביותר בשוק הקריפטו, למעלה מ – 50,000 עסקאות בשנייה. לשם השוואה: האת’ר יכול לעבד 15 עסקאות בשנייה בלבד והביטקוין רק 7. 

פוליגון (MATIC)

פוליגון הוא מטבע אזוטרי ביחס לביטקוין, האת’ר ואפילו הסולנה. בשנה האחרונה (מאז יולי 2021) הוא רושם עליה מתמדת בערכו. פוליגון הייתה ידועה בעבר כרשת Matic לפני מיתוג מחדש שעברה. מדובר בפלטפורמת מדרגיות בלוקצ’יין המחברת ובונה רשתות בלוקצ’ין התואמות לרשת הפופולארית את’ריום. פוליגון מציעה מגוון רחב של פתרונות ארכיטקטורת קנה מידה עבור את’ריום כגון שרשרת Matic Pos ושרשרת פלסמה. עובדה זו פירושה עמלות שימוש נמוכות בהרבה ביחס לשימוש ישיר בבלוקצ’ין את’ריום ומהירות עיבוד גבוהה בהרבה: פוליגון יכול להגיע לכ – 10,000 עסקאות בשנייה, מה שהופך אותו לאחת הרשתות המהירות בשוק הקריפטו היום.

ישנם עוד מטבעות רבים שכדאי להכיר ולשקול השקעה בהם עוד במהלך שנת 2022, כך למשל הריפל (XRP) הוותיק, הפולקדוט (DOT), litecoin, Dogecoin, קרדנו (ADA), Sand, בייננס קוין (BNB) ועוד. מומלץ לקרוא אודות כל מטבע בו שוקלים להשקיע, לסקור את הגרפים של שווי המטבע ברזולוציות שונות (יומי, שבועי, חודשי, שנתי, רב שנתי) להחליט אם להשקיע במטבע ולפי איזו אסטרטגיה. 

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

300 אלף
בעלי הון עצמי של 300 אלף שקל ומפחדים משוק ההון? יש לנו אלטרנטיבה בשבילכם!
כלב טכנולוגי
כלב ברבע מיליון שקל: ידידו הטוב של האדם בעידן הטכנולוגי
NFT
4000 יצירות NFT ומיליון דולר בתוך חמש דקות – וזה קרה כאן בישראל
זה קריפטו? זה פיאט? זה השקל הדיגיטלי!
משכנתא
משכנתא לסגירת חובות – לצאת לדרך חדשה