פורשה

שוק הרכבים החשמליים גועש, וכולם רוצים להיות שם. מיצרניות רכבים, דרך יצרניות של רכיבים חשמליים וסוללות, ועד יצרנית מכשירי החשמל דייסון – כולם עמלים על פיתוח הדבר הבא. זה יעיל, חסכוני, אקולוגי – וכולם מחכים לזה.

מול הרכבים של טסלה שעושים עלייה ממש בימים אלה, הדגמים הנוחים והשקטים של MG החשמלית והרכבים העתידים להגיע, יצרנית אחת של רכבים הלכה ממש, ממש רחוק, והיא לא מתביישת לפרסם תג מחיר בהתאם. אנחנו מדברים על החשמלית החדשה של פורשה, שהיא פורשה לכל עניין – רכב ספורט שיקפיץ את האדרנלין בשקט גמור, עם רשימת תכונות שומטת לסתות ותג מחיר של דירה קטנה, בהתאם.

פורשה טייקן – אתם רוצים כזו

חוויית הנהיגה בפורשה טייקן לא משאירה מקום לספק. מדובר בפורשה, רק יותר טובה. עם חשיבה אקולוגית מקיפה, מנוע שנוהם בפנתריות האופיינית לפורשה אבל בשקט בשקט. בואו נדבר קצת במספרים:

הטייקן מגיעה עם שני מנועים, אחד קדמי ואחד אחורי. הבחירה בין סוגי ההנעה (קדמית, אחורית או משולבת) מבוצעת או באופן אוטומטי או על ידי הנהג. כוח ההנעה של הטייקן הוא כמעט כפול מזה המקובל עבור רכבים חשמליים כיום. עם לא פחות מאשר 530 כוחות סוס ותגובה מהירה כמו ברכב חשמלי (ולא כמו ברכב המונע בדלק) המהירות המרבית של הטיל-על-גלגלים מבית פורשה הוא 260 קמ”ש, והיא מסוגלת להגיע מ – 0 ל – 100 קמ”ש בתוך 3.2 שניות בדגם ה”איטי” (טורבו) ו – 2.8 שניות בדגם המשוכלל יותר (טורבו S). סוללת הרכב, סוללת ליתיום של 93.4 קוט”ש, מאפשרת לנהג המאושר לנסוע עד 412 ק”מ בגרסת הטורבו ו – 450 ק”מ בגירסת הטורבו S, עם טעינה במהירות מסחררת: בעמדות ייעודיות, ניתן להגיע ל – 80% טעינה בתוך קצת פחות מ – 20 דקות (עצירה לכוס קפה).

פורשה 2

כמה בדיחות שקל לפספס

פורשה טייקן היא רכב ספורטיבי מעורר קינאה. היא פורשה אמיתית, עם מבנה הפנסים הקדמיים הבולטים האופייני לדגמי הספורט של מותג העל, עם פגוש קדמי נמוך וספורטיבי וצמיגים עבים המספקים אחיזת כביש שהיא לא פחות מאשר פנומנאלית – גם במהירות גבוהה. מסכים מינימליסטיים ושליטה מעולה על מערכות הרכב בקלות. הגה ספורטיבי וקטן ומושבים אדומים בעיצוב שרק פורשה אמיצה מספיק על מנת להשיק.

טייקן מגיעה בשלושה דגמים: הדגם הבסיסי שעוד לא הגיע לארץ, ודגמי טורבו וטורבו S. כאן מגיעה הקריצה הראשונה של פורשה: הרי מנוע טורבו הוא לא מנוע חשמלי. קריצה נוספת היא הכפתור בלוח המכוונים שיוסיף לרכב השקט שלכם רעשי מנוע של פורשה ספורטיבית. אפשר, אבל השקט שמייצרת המכונית המופלאה הזו כשהיא גולשת על הכביש (גם במהירות של 140 קמ”ש) הוא אופציה לא רעה בכלל, בניגוד לשקט המעושה של רכבים חשמליים אחרים שדווקא ממלא את חלל הרכב ברעשים פחות נעימים כמו רעשי המפגש של צמיגי הרכב עם הכביש.

כמה יעלה לכם התענוג?

פורשה טייקן היא רכב מושלם. מעבר לידידותיות לסביבה שהרכב הזה מציע, חוויית הנהיגה היא כאילו לקוחה מעולם אחר. מהנוחות ועד לביצועי הכביש, מדובר ברכב שהמציא את עצמו מחדש. איפה הבעיה? תג המחיר הוא פשוט לא ריאלי. הדגם הפשוט של פורשה טייקן צפוי לעלות בארץ קרוב ל – 900,000 ₪, והדגמים המפוארים יעלו בין 1.4 ל – 1.6 מיליוני שקלים. חבילת תוספות צפויה לעלות עוד רק קצת פחות מ – 100,000 ₪. ירידת הערך של הפורשה היא מהירה, כך שעוד לפני שהספקתם להוציא את הרכב מהסוכנות – הפסדתם 20% שזה במקרה הטוב כמעט 200,000 ₪. שווה את זה? תחליטו אתם, אין ספק שבמחיר הזה, תקבלו חוויית נהיגה שהיא לא כמו שום דבר שהכרתם בעבר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

זיהוי פנים
האח הגדול: חברות זיהוי הפנים הסיניות כובשות את המערב
נסיעות שיתופיות המודל הסינגפורי
המודל הסינגפורי (והמוצלח) של נסיעות שיתופיות
נדלן
שוורים ודובים: ענקית הנדל”ן הסינית Evergrande טובעת בחובות והמניה קורסת  ב-50% מתחילת החודש  
קרנות גידור בישראל
חם מהתנור (הפיננסי): סיקור עדכני על קרנות גידור בישראל
השקעות בסין
השקעות: מניות מוצרי התינוקות בסין מזנקות, מדוע?