השקעות אלטרנטיביות

המלך הורדוס ידוע בעיקר בזכות פרויקטים אדירים ומפוארים שהקים לאורך האימפריה הרומית, ירושלים, קיסריה ואשקלון. הוא בנה מחדש את בית המקדש, הוא בנה את העיר שומרון, הקים עיר נמל גדולה בקיסריה, הוא הקים ארמונות מפוארים ביריחו. המלך הורדוס הגדול לא רק בנה, הוא הבין את המשמעות הגדולה של תשתיות טובות ואיכותיות לצמיחתה של הממלכה, ולמרות קשיים וזעזועים גדולים כמו רעידת אדמה, מלחמות ושינוים גאו-פוליטיים הצליח המלך הורדוס להוביל את הממלכה לתקופת השיא והפאר. גם היום בכלכלה המודרנית ניתן לראות את ההשפעה הגדולה של בניית תשתיות ואת השפעתן על צמיחת התוצר בזכות יצירת מקומות עבודה כבר בטווח הקצר, מחקרים רבים מוכיחים כי תשתיות טובות מעלות את רמת החיים בצורה משמעותית, ניתן לראות כי ללא מערכת כבישים תקינה אזורים רבים נשארים מנותקים במדינות אפריקה וללא יכולת למכור סחורות ותבואות, דבר שמגדיל את הפער בין עניים לעשרים.

המלך הורדוס לא רק בנה, הוא הציג חידושים וטכניקות בתחום האדריכלות כמו למשל שילוב של ארמון ומבצר אשר נבנה באנטוניה בירושלים, הוא בעיקר הבין לפני שנים רבות את החשיבות הגדולה של בנייה, של תשתיות ויצירת מקומות עבודה. גם היום תחום התשתיות הוא עוגן כלכלי חשוב, תחום התשתיות למשל הוא אבן פינה בכלכלה ההודית הצומחת וממלא תפקיד חשוב בהתפתחותה, מגזר התשתיות מכסה מגוון רחב של תחומים כמו למשל תשתיות חשמל, כבישים, נמלי ים, נמלי תעופה, רכבות, תקשורת ועוד. אם נסתכל על השיפור בתשתיות בהודו אשר עדיין סובלת ממחסור חריף, ולמרות כי המדינה חיברה עשרות אלפי כפרים לתשתיות חשמל ומים, ולמרות שקיים גידול דו ספרתי בשימוש באינטרנט ובטלפונים ניידים בזכות אותן תשתיות אשר שבסופו של דבר מובילות לצמיחה ושיפור באיכות החיים. עדיין חסרות תשתיות רבות בהודו.

על פי דוח של חברת מיקנזי, בתוך עשור יהיה צורך להשקיע למעלה מ-3 טריליון דולר בתשתיות בכל שנה כדי לעמוד בקצב הצמיחה העולמי. מתוך השקעה זו כ-60% מאזור המדינות המתפתחות, בנוסף בנק הפיתוח האסייתי העריך כי נדרשים בכל שנה מיליארדי דולרים להשקעה ותחזוקה של תשתיות כי לשמור על קצב צמיחה סביר וכדי להקל על העוני באזור. בסופו של דבר השקעות בתשתיות הן חובה ולא רשות, כי הן הבסיס לחיי היום יום שלנו. תשתיות תומכות בחיי העבודה והן הכרחיות לפעילות היום יום שלנו. בשנים האחרונות הגישה לפס רחב ותשתיות טכנולוגיות הפכה לקריטית ביותר עבור צמיחה, גישה נוחה לאינטרנט הופכת כל מקום לאטרקטיבי בזכות היכולת לנפוש או לעבוד מרחוק. לכן, תשתיות טובות הן מקור לצמיחה, איכות חיים וכלכלה חזקה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אנרגיה ירוקה
האם זאת המהפכה הגדולה ביותר בעולם האנרגיה הירוקה והמתחדשת?
סנופ דוג
במה בחר להשקיע סנופ דוג 100 מיליון דולר?
שילוב השקעות אלטרנטיביות
איך משלבים השקעות אלטרנטיביות בתיק הנכסים המסורתי?
מיסוי בהשקעה בנדלן
היבטי מיסוי בהשקעה בנדל”ן
השקעות בנדלן למגורים
השקעות בנדל”ן למגורים – האם זה כדאי?