השקעות אלטרנטיביות

כתב: נתנאל יני

ברנאר ארנו, טייקון האופנה הצרפתי הגיע למעמד המכובד ”האיש העשיר בעולם” אחרי שהצליח לחלוף על פני ג’ף בזוס עם הון אישי של כ-192.3 מיליארד דולר, ואילון מאסק עם הון אישי של כ- 153.1 מיליארד דולר. כיצד הצליח האיש ששולט בענף האופנה, ובשנה שתחום זה נפגע ממגפת הקורונה להגדיל את הונו מחודש מרץ 2020 שעמד על-76 מיליארד דולר ל-192.9 מיליארד נכון להיום? בואו נדבר על זה

הדרך כמהנדס ויזם נדלן עד לכניסתו לעולם האופנה

ארנו נולד בצרפת וכבר עם סיום לימודיו כמהנדס החל לעבוד בחברה של אביו. לאחר כמה שנים שכנע את אביו למכור את חטיבת הבניין של החברה בכ-40 מיליון פרנק צרפתי ולשנות את מוקד העיסוק של החברה לנדל”ן. עד מהרה החליף את אביו כנשיא החברה. לאחר מכן בשנת 1981 בעקבות בחירתו של הסוציאליסט מיטראן לנשיאות היגר ארנו לארה”ב וניסה את מזלו בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. הוא הקים את חברת הנדל”ן פרינל ומיד יזם פרויקט של בניין דירות בווסט פאלם ביץ’ פלורידה. הוא לא זכה להצלחה ולאחר כשלוש שנים המדיניות הכלכלית של צרפת הפכה לשמרנית יותר והחליט לחזור לארץ מולדתו. כאשר חזר החליט לקנות את חברת פיננסייר אגאשה (Financière Agache) ב-15 מיליון דולר, חברה בתחום המסחר היוקרתי,  ארנו שימש מנכ”ל החברה, אשר לה היו חברות-בת רבות ביניהן חברת הטקסטיל בוזה, שנמצאה בקשיים. ארנו מכר את כל נכסיה מלבד מותג היוקרה כריסטיאן דיאור.

קבוצת לואי ויטון (LVMH) ועד להפיכתו כמלך האופנה

ההחלטה לשמור על כריסטיאן דיאור קרובה ללב שינתה את חייו של ארנו. לאחר שנחשף לעולם האופנה ולפוטנציאל הרב הטמון בו, ואף גילה כי יש לו אהבה וכישרון לניהול בתחום, למד כי עליו להשקיע את מיטב מאמציו בהתברגות לעולם זה, ותכנן לעשות זאת על ידי השתלטות על קבוצת לואי ויטון, כבר בשנת 1988 ארנו חדר מהדלת הראשית היישר לעולם האופנה היוקרתי ורכש מניות של חברת לואי ויטון בשווי של 1.5 מיליארד דולר, לאחר מכן המשיך לקנות מניות נוספות עד שהפך לבעל מניות מרכזי עם החזקה של כ-43.5% במותג היוקרה לואי ויטון. מהלך זה זיכה את ארנו בתפקיד מנכ”ל החברה, בתוך עשור תחת ניהולו חברת לואי ויטון הכפילה את מחזור המכירות שלה, ואת הרווחים גם כן.

כחלק מרצון להפוך לחברת אופנה מובילה בעולם, המשיך ארנו להגדיל את תיק הנכסים הכולל של הקבוצה עם מותגי יוקרה כמו, Céline, Berluti, Kenzo, Guerlain, Loewe, Marc Jacobs, Sephora, DKNY, Fendi  ועוד. בשנת 2019 רכש את חברת תכשיטי היוקרה Tiffany & Co בסכום של 16.2 מיליארד דולר, העסקה היקרה ביותר בשוק האופנה עד היום.

אז מה גרם לשינוי הקיצוני בשווי נכסיו של ארנו, וכיצד הצליח לחלוף על פני עשירי הטכנולוגיה מארה”ב?

כבר בתחילת משבר הקורונה כאשר הונו של ארנו עמד על סך של 76 מיליארד דולר ושוק האופנה חטף בין הראשונים בעקבות הסגרים הרבים שהופעלו בכל רחבי העולם. מותגי היוקרה של ארנו המתינו ללקוחות באון ליין, כמו כן, הביקושים בסין למוצרי ומותגי החברה היו במגמת עלייה חדה, דבר שהוביל לגידול משמעותי ברווחים. בשנת 2020, הכנסות החברה הסתכמו בכ-44.7 מיליארד אירו, ושנת 2021 עשויה להיות טובה יותר על פי הנהלת החברה, היות וכ-5,000 חנויות חוזרות לעבוד באופן מלא. אימפריית האופנה שארנו בנה ב-10 אצבעות, הפכה אותו לאיש העשיר ביותר בעולם עם הון אישי של כ-192.9 מיליארד דולר, זה לא קרה בלילה אחד, זאת עבודה קשה, התמדה לאורך זמן, והשקעות מוצלחות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מסחר בקריפטו
זירות מסחר בקריפטו: איפה ניתן לסחור, ואיך עובדת השיטה של בורסות הקריפטו
קלינטק
כשכל שאר המניות עלו, הירידה הממוצעת בסקטור הקלינטק: 12% במהלך שנת 2021
קריפטו
שוק מטבעות הקריפטו והאדם שהצליח לאבד 280 מיליון דולר
ניכיון צ'קים
ניכיון צ’קים של חברה בע”מ
שוק ההון
שוורים ודובים: הסינים מאמינים בקרן הגידור של בלאקרוק, ירידות שערים מסביב לעולם