BMW

כל יצרניות הרכב הגדולות מתחרות על שוק המכוניות החשמליות ולכולנו ברור שזה רק עניין של זמן עד שרכבים עם מנוע בעירה פנימית יהיו נחלת העבר. כבר בשנת 2013 השיקה BMW רכב חשמלי קטן, ה- i3, ובהמשך הצטרפה אליו ה- i4 בקטגוריית הספורט סדאן. ליצרנית הרכב הגרמנית המובילה היו גם כמה וכמה דגמי היבריד מוצלחים מאוד.
לאחרונה נודע שדגם חשמלי מלא חדש של BMW מגיע לישראל(להבדיל מדגמי היבריד של BMW הנמכרים בארץ ומצוידים גם במנוע בעירה פנימית). ה- IX של BMW הוא רכב פנאי גדול ויוקרתי המתחרה בטסלה מודל X (שגם הוא צפוי להגיע לישראל בקרוב) ובמרצדס EQC שכבר נמכרת בארץ.

אח גדול לדגם ה- iX3

ל-BMW דגם פנאי נאה שזכה להצלחה רבה במדינות רבות בעולם לרבות ישראל, ה-X3 בעלת מנוע בנזין ובגרסה היברידית. ה- iX3 היא גרסה חשמלית מלאה של ה-X3. כפי ששמה מעיד עליה ה- iX3 נמנית על סדרת הרכבים המבוססים על קונספט ה- iNEXT, פלטפורמה חשמלית מלאה שהרכב הראשון ששימשה בו היה ה-i3 הקטן שהושק בשנת 2013, רכב חשמלי יעיל שנועד לנסיעה באזור אורבני. במובנים רבים ה- IX החשמלית החדשה היא אחות גדולה של ה- iX3 המוכרת והמוצלחת.

מבט חטוף על ה-  IXמספיק כדי לזהות קווי דמיון בינה לבין ה- iX3, האחות החשמלית הקטנה. במבט שני אפשר לראות תכונות של ה- X5 הקיימות גם בדגם החשמלי המפואר שיתחרה בקטגוריית רכבי הפנאי הגדולים והיוקרתיים. ה- IX היא בעלת ממדים דומים ל- X5 אולם מכיוון שאין כל כוונה לשוות לה מראה של רכב פנאי שטח היא נמוכה יותר ולכן גם יותר אווירודינמית.

BMW 2

טווח נסיעה של 600 קילומטרים לפחות

טווח הנסיעה בין טעינה לטעינה הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר עבור כל מכונית חשמלית ובוודאי ככל שמדובר ברכב גדול, כבד וחזק כמו ה- iX. מכיוון שבישראל עדיין אין מספיק נקודות טעינה מהירה יש השפעה מכרעת למספר הקילומטרים שהרכב יכול לעבור עם סוללה מלאה עד שהיא מתרוקנת. מסיבות השמורות עימם BMW לא ממהרים להתחייב לנפח הסוללה בה תצויד ה- IX אולם כנראה שמדובר על יותר ממאה קוט”ש (נפח הסוללה של הדגם המתחרה, טסלה מודל X). סוללה בנפח כזה תעניק לחשמלית החדשה של BMW טווח נסיעה של 600 קילומטרים לפחות, נתון מרשים עבור רכב חשמלי כה גדול, חזק ומפואר.

BMW 3

טעינה מהירה במיוחד

ה- BMW iX מצוידת בשני מנועים בעלי הספק של 500 כוחות סוס כל אחד. עוצמה זו היא המאפשרת להאיץ מאפס למאה בתוך 5 שניות בלבד אולם היא גם דורשת אספקת זרם גבוה מן הסוללה ולכן טעינה מהירה מספיק היא קריטית. בעמדת טעינה מהירה ניתן יהיה לטעון את ה- iX ממצב של סוללה ריקה למצב של 80% טעינה בתוך 40 דקות בלבד. לטווח נסיעה של 75 קילומטרים ניתן יהיה להגיע בתוך 10 דקות של טעינה מהירה.

ל-ix מראה מרשים, השפה העיצובית היא מינימליסטית אך יוקרתית. ההגה המשושה הוא ייחודי ונוח, הנהג והנוסעים נהנים מטכנולוגיה מתקדמת, מסך מגע גדול וממוקם היטב, חומרים מן האיכות הטובה ביותר, ממשק משתמש ידידותי כולל מגוון פעולות בפקודה קולית.

עדיין לא ברור מה יהיה מחיר הגרסה הבסיסית של ה- iX הצפויה להתחיל להימכר בישראל בתחילת 2022. מכיוון שהיא מתחרה מול המודל X של טסלה וה- EQC של מרצדס ניתן להניח שהיא תתומחר בהתאם. בארה”ב נמכרים רכבי הפנאי הגדולים של טסלה, מרצדס וBMW במחירים הנעים בין 75 ל-85 אלף דולרים. פירוש הדבר שמי שירצה לרכוש BMW iX בישראל ישלם סכום של לפחות חצי מיליון שקלים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם


*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

לצלול להשקעות
לצלול למים העמוקים – כל מה שרציתם לדעת על השקעות אלטרנטיביות 
אבטחת סייבר
סייבר סקיוריטי וגוגל: הפרצה בגוגל כרום שהופכת אתכם חשופים לפריצות סייבר
מטוסים חשמליים
שינוי מגמה בעולם השילוח: DHL מתחדשת עם 12 מטוסים חשמליים
ביטקוין
הצלילה בשוק הקריפטו: מה קורה ואיך כדאי לפעול?
השקעה
מהפכת הרכב החשמלי של בוגאטי