הסיפור של שיאומי

בתשיעי בינואר 2007, חיכו מאות אלפי אנשים (בעיקר בארה”ב) לבשורה: מכשיר הטלפון הנייד החדשני של סטיב ג’ובס מושק ומתחיל להימכר בחנויות. בשלושים השעות שלאחר ההודעה נמכרו בארה”ב בלבד כמעט 300,000 מכשירי אייפון מהדור הראשון, במחיר של כ – 600 דולרים.

בשנים שלאחר השקת האייפון הראשון, חברת אפל שפיתחה את מכשיר הפלא היתה השולטת היחידה בכיפה. דגמים נוספים של אייפון הגיעו: אייפון G3 ביולי 2008 ואייפון 4 ביוני 2010. בשלב הזה, כבר החלה תחרות לחברת אפל בתחום סמארטפונים, והיא הגיעה מבית הייצור של גוגל (איך לא), עם מערכת ההפעלה “אנדרואיד” שהייתה מערכת קוד פתוח המאפשרת ליצרני מכשירי סמארטפון להכניס פנימה מעטפת ותוספות אופייניות להן.

ואז קרה עוד שינוי ששינה את פני עולם הסמארטפונים – באפריל 2010 הוקמה חברת שיאומי בבייג’ינג, ויצקה עוד משמעות לביטוי “תמורה עבור הכסף”. זה הסיפור של שיאומי, וההצלחה המסחררת שלה מסביב לעולם.

רגליים על הקרקע וחזון בשמיים

כל יזם עם יומרות וחזון, בוודאי ראה את ההצלחה המסחררת, ומיליארדי הדולרים הזורמים לכיוון חברת אפל בזכות המכשירים החכמים שלה – וקיווה להיות שם גם הוא. מי שהפך את התקווה הזו למעשים הוא היזם והמיליארדר הסיני ליי ג’ון, שבשנת 2010, לאחר שהבחין כי ההצלחה של אפל אינה עניין חולף וכי חברות דיגיטל נוספות כבר תוספות נתח מהשוק השופע של סמארטפונים והטאבלטים, הקים את שיאומי.

בשנתיים הראשונות לפעילות החברה, מה שפורסם עליה הוא בעיקר שהיא מחקה בצורה חיוורת ולא מאוד מחמיאה את חברת אפל. אבל בסוף שנת 2014 שיאומי הפכה לחברת הסטארט אפ עם שווי השוק הכי גבוה בעולם (באותה העת) – לא פחות מ 46 מיליארדי דולרים, לאחר שסיימה סבב גיוסים של עוד 1.1 מיליארדי דולרים ממשקיעים.

המכשירים של שיאומי

שיאומי מפתחת מוצרים על בסיס מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל (שהיא היום האלטרנטיבה היחידה, והפופולארית, למכשירי אייפון מבית אפל עם מערכת ההפעלה IoS), וכפי שכבר הזכרנו, מה שהופך את שיאומי להצלחה מסחררת היא הערך תמורת המחיר. שיאומי מוכרת גם מכשירים במחירים גבוהים: המכשיר היקר ביותר של שיאומי שנמכר בישראל כיום הוא שיאומי Mi 10 שנמכר סביב 2,800 ₪. אולם לא בזכות הדגמים האלה הפכה שיאומי לאחת משלוש יצרניות סמארטפונים הגדולות בעולם (לצד סמסונג ו-וואווי), אלא בזכות מכשירי הביניים שלה, המציגים סט מרשים מאוד של מאפיינים, תמורה 1,000 ₪ פחות או יותר. סדרת מכשירי הדגל של החברה נקראת MI, לצידה יש את הסדרה הזולה יותר המכונה Redmi ותת סידרה של זו שהיא בעלת מסך גדול יותר, המכונה Redmi Note. סדרה נוספת ומוזלת במיוחד של סמארטפונים מבית שיאומי מיוצרת תחת המותג Pocophone, ונמכרת תמורה 500 ₪ בממוצע.

חשוב לציין כי לצד המחירים הנמוכים יחסית, מפרט המכשירים הוא מצויין. המכשירים של שיאומי מגיעים עם זיכרון פנימי וזיכרון אחסון נדיבים, עם מצלמות ברזולוציה גבוהה במיוחד, עם סוללה שמחזיקה מעמד המון (לפחות כשהמכשיר חדש), עם מערכת הפעלה נוחה (מעל מערכת אנדרואיד, כמובן) ועם ממשק שנחשב נוח.

שיאומי לא מייצרת רק מכשירי סמארטפון: תמצאו מגוון גדול (ובמחירים זולים יחסית) של מכשירים לבית חכם, צמידי כושר ומוצרי כושר נוספים, שואבי אבק רובוטיים, סטרימרים לטלוויזיות חכמות, ועוד ועוד.

מניית שיאומי – להיות חלק מהחגיגה

שיאומי הונפקה בבורסה של הונג קונג לראשונה ביולי של שנת 2018, ומאז ועד היום היא נסחרת סביב מחירים יציבים יחסית. בשנה האחרונה עלתה מניית שיאומי בכ – 13% והיא נסחרת כרגע סביב שער של 26.45 דולר הונג קונגי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פקקים
הישראלים עומדים בפקקים: כיצד אתם יכולים להרוויח מכך?
תעופה
האיום הגדול ביותר על חברות התעופה המערביות: COMAC
המונית הרובוטית החדשה של באידו – זולה, יעילה, ומפתיעה
פרויקטים בעולם התשתיות
הפרויקטים הגדולים בעולם בתחום התשתיות
השקעות בדיור מוגן
השקעות בדיור מוגן השלב הבא באבולוציה של השקעות הנדל”ן!