רכב חשמלי

כתב: דור אסף

מהפכה חשמלית בעולם הרכב

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה ברורה לכיוון מוצרים חשמליים, ומוצרים ידידותיים לסביבה.
אפשר לומר, שכל חברת רכבים אשר מכבדת את עצמה, ורואה את הקדמה לנגד עיניה, נכנסת לתחום כלי הרכב החשמליים. חברות רבות כבר מבינות, זה לא טרנד, זאת המציאות שלנו, כאשר מדינות רבות מציבות יעדים מחמירים בנושא סביבה ואקלים ל-2030, ול-2050, כל שנותר לחברות, הוא להיות מוכנות למהפכה הגדולה.

כאשר חברות הרכב מודיעות בזו אחר זו על תחילת ייצור מכונית חשמלית ועל מהפכה, אנחנו מבינים שזאת שגרה, אך כאשר לנד רובר ויגואר מחליטות על ייצור אופנוע חשמלי בשם וקטור, וכאשר חברת סאן יאנג מחליטה לקדם את עצמה במהפכה הגדולה ומציגה דגם חשמלי משלה, את ה-EE1 אנו מבינים כי חברות נוספות בדרך, וענף האופנועים עשוי לעבור שינוי רציני  בזמן הקרוב.

עליית האופנועים החשמליים

חשוב לציין, כלי הרכב הדו גלגלי לא נחשבים לזוללי דלק, אך כחלק מהמהפכה העולמית החברות מבינות כי בסופו של דבר, למנוע הבנזין לא יהיה ביקוש במקומות רבים בעולם. מקור כוחו של האופנוע החשמלי מגיע  מהסוללה שמגיעה במספר הספקים בין 1-6 קילו ואט. המהירות המרבית שהיא מייצרת בשלב זה כ-120 קמ”ש. חשוב לציין, אופנועים חשמליים נעשים נפוצים יותר ויותר בעקבות מספר סיבות:
1) אופנועים חשמליים הופכים לפופולריים עקב מחירי הדלק הגבוהים.
2) אופנוע חשמלי שקט הרבה יותר מאופנוע של דלק וידידותי לסביבה.
3) הטענת הסוללות ברשת חשמל אשר גורם לפחות זיהום אוויר.
4) הטעינה יכולה להתבצע בכל מקום בו יש לאופנוע שקע חשמל רגיל.
5) תחזוקה זולה יותר, פחות טיפולים.

חסרונות:
1) עלות רכישה של אופנוע חשמלי יקרה יותר מאופנוע של דלק.
2) טווח נסיעה קצר יותר מכיוון שהאופנוע הוצרך הטעינות מרובות.
3) זמן טעינה ארוך יחסית מזמן מילוי מכל דלק.
4) מהירות של אופנוע חשמלי נמוכה יותר מאופנוע של דלק.
5) סיכון גבוה יותר עקב היעדר רעש המנוע אשר מרתיע הולכי רגל ומכוניות.

כיום ישנם מספר כלי רכב דו – גלגליים, כמו למשל, הBLITZ –  3000 ואת ה- BLITZ 6000 שהם הקטנועים הנמכרים בישראל כיום. ה- BLITZ הוא קטנוע ‘עד 50 סמ”ק’ לכן יש לו מהירות מקסימלית של 90 קמ”ש ל- BLITZ 3000 ו-120 קמ”ש ל- BLITZ 6000 וטווח נסיעה של 100 ק”מ. מנגד יש לנו אופנוע שטח תחרותי, ALTA REDSHIFT EX  אשר נחשב לאחד האופנועים המצליחים ביותר בשטח, וזאת בהשוואה ובתחרות מול אופנועים מתחרים בעלי מנוע בנזין. אופנוע זה מיוצר על ידי חברת ALTA מקליפורניה. המנוע החשמלי של ה – ALTA REDSHIFT EX מיוצר על ידי חברת PMAC  ונותן הספק של 42 כוחות סוס, וכן הוא אטום לחלוטין לחדירת מים.
המהירות המקסימלית של ה- ALTA REDSHIFT EX  הוא כ-120 קמ”ש, וזמן הנסיעה שלו הוא עד ארבע שעות בהתאם לאופי הרכיבה של הרוכב, זמן הטעינה הוא כשעתיים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
סטייק אלטרנטיבי? יש חיה כזו!
קויינבייס
קוינבייס מונפקת, האם שוק הקריפטו בדרך למיסוד?
דשבורד
מדוע צריך דשבורד טוב כדי לנהל עסק?
פורשה
דוהרת קדימה: החשמלית החדשה של פורשה
איילון מאסק
אם שותים לא נוהגים: ג’יגהביר, הבירה של טסלה