טויוטה

טויוטה היא יצרנית רכב יפנית שהוקמה עוד לפני מלחמת העולם השנייה כחטיבה בחברה שייצרה מכונות אריגה. במהלך המלחמה טויוטה ייצרה בעיקר משאיות עבור צבא יפן. כיום טויוטה היא אחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם ויש מי שמעניקים לה את המקום הראשון ברשימה. בשנת 1992 החלו רכבי טויוטה להימכר גם בישראל וכיום מיובאים לארץ כ – 30 דגמים וביניהם מספר דגמים היברידיים. טויוטה מייצרת רכבים גם תחת המותג לקסוס (רכבי יוקרה) והיא בעל השליטה ביצרנית הרכב דייהטסו.

טויוטה נסחרת בארבע בורסות ברחבי העולם, בורסת טוקיו ונגורה ביפן (TYO: 7203, NAG: 7203), הבורסה בניו יורק (NYSE: TM) והבורסה בלונדון (LSE: TYT). היא מנהלת מפעלים ב – 15 מדינות שונות, מועסקים בה כ – 350 אלף עובדים ושווי השוק של החברה, נכון לתחילת 2021, עומד על 249 מיליארד דולרים (מה שמעניק לה מקום בין חמישים החברות הגדולות בעולם).

העתיד החשמלי של טויוטה

בעשור שחלף טויוטה הקדימה את יצרניות הרכב המובילות האחרות ופיתחה מספר דגמים היברידיים (שמצוידים במנוע בנזין ובמנוע חשמלי גם יחד) שזכו להצלחה רבה, הטויוטה פריוס היא המוכרת ביותר מביניהם. הרכבים ההיברידיים של טויוטה הפכו שם דבר, אפשרו חיסכון ניכר בדלק וזכו לפופולאריות בזכות אבזור, נוחות, כדאיות השימוש בהן ומכיוון שהן נחשבות ידידותיות מאוד לסביבה. בשנים האחרונות כבר ברור שבמוקדם או במאוחר מנועי בעירה פנימית עתידים להיעלם לחלוטין מתחום הרכב וכל יצרני הרכב ימכרו רכבים חשמליים לגמרי. נראה שבטויוטה התמקדו ברכבים היברידיים והחברה נותרה מעט מאחור בכל הקשור לרכב חשמלי מלא. בסוף שנת 2020 חשפה טויוטה את תוכנותיה לייצור רכבים חשמליים. טויוטה תשיק רכב כביש שטח חשמלי כבר בשנת 2022, מקביל בגודלו לטויוטה RAV4 הפופולארית.

טויוטה טורקיז

טויוטה קורולה

טויוטה קורולה היא הדגם המוכר ביותר של טויוטה ומיוצר בגרסאות מתחדשות כבר משנת 1966. בשנת 1997 הפך דגם זה למכונית הנמכרת ביותר בכל הזמנים, בשנת 2013 נמכרה הקורולה ה – 40 מיליון. בישראל כיום נמכרת הקורולה בשלוש גרסאות, משפחתית, האצ’בק וסטיישן.
הטויוטה קורולה נחשבת לרכב נוח, מרווח ובטוח אם כי האבזור הוא פשוט יחסית לרוב הדגמים המתחרים. בגרסאות היקרות ניתן לקבל שדרוגים מפנקים כגון משטח טעינה אלחוטי (לטעינת טלפונים) וגג שמש. מחירה של קורולה היברידית חדשה בישראל, נכון לתחילת 2021, עומד על כ-141,000 שקלים.

מבחר דגמי טויוטה הנמכרים בישראל

Union Motors היא יבואנית דגמי טויוטה לישראל והיא מפעילה 31 סוכנויות ברחבי הארץ כאשר אולם התצוגה הראשי שוכן במגדל טויוטה ברחוב יגאל אלון בתל אביב.
הרכב הזול ביותר של טויוטה בנמכר בארץ היא ה-אייגו, רכב מיני עירוני עם מנוע 1,000 סמ”ק שניתן לרכוש עבור 75,000 שקלים. האייגו היא אחת מן המכוניות המאובזרות ביותר בקטגוריית המיני והיא מצוידת בממשקי אנדרואיד AUTO ו- Apple Car Play גם יחד.
טויוטה מוכרת בישראל 12 דגמים היברידיים חשמליים וביניהם גרסאות היברידיות של היאריס, קורולה, קאמרי, פריוס, C-HR, ראב-4 ואפילו היילנדר היברידית, SUV מפוארת עם 7 מקומות שמחירה, בגרסה הבסיסית, 290,000 שקלים.

טויוטה זוכה פעם אחר פעם בתואר יצרנית הרכב שלקוחותיה מביעים את רמת שביעות הרצון הגבוהה ביותר, זאת למרות שבארבע השנים האחרונות בלבד נאלצה טויוטה להזמין לקריאה חוזרת בטיחותית (“ריקול”, Recall) כמעט 2 מיליון רכבים ברחבי העולם, מתוכם כ-40,000 בישראל.
בחמש השנים האחרונות מניית טויוטה נסחרת בבורסה בניו יורק בעליית ערך הדרגתית עם צניחות במחזוריות של אחת לשנה. את שנת 2020 צלחה טויוטה בהצלחה, ערך המניה אמנם ירד עם התרסקות הבורסה בשל מגפת הקורונה אולם טיפס חזרה לשיא של כל הזמנים בינואר 2021.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

איזיג'ט
כתום, לבן ומעל העננים – איזיג’ט בימי קורונה
השקעות אחראיות
השקעות אחראיות – מה זה ובאילו חברות אפשר להשקיע?
לפי התחזית של בית ההשקעות גולדמן זאקס: שיא המשבר האינפלציוני כבר מאחורינו
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו בתורכיה: הלירה התורכית צונחת והאזרחים נוהרים לקריפטו
החידוש של העולם האלטרנטיבי
למה לא גם וגם? החידוש של עולם ההשקעות האלטרנטיבי כבר כאן