playboy

חוזרים לבורסה?

חברת פלייבוי נוסדה ב-1953 על ידי היזם הצבעוני יו הפנר, חברה העוסקת בתקשורת ולייף סטייל. בשנות ה-70, מכירות המגזין הגיעו לשיא כאשר נמכרו כ-7 מיליון עותקים. הטכנולוגיה חדרה לעולם ואיתה העולם הדיגיטלי אשר דחק את פלייבוי הצידה, ב-2015 צנחו מכירות החברה לכ-800 אלף עותקים בלבד, ירידה של כ-90%.

בשנות ה-60 ועד אמצע שנות ה-80 ניהלה החברה מועדונים ובתי קזינו מצליחים במקומות הכי אקזוטיים בעולם, איי בהאמה, אטלנטיק סיטי, קנקון, מקאו ולונדון. ב-2018 פחות משנה לאחר מותו של יו הפנר, נמכרו מניותיו בכ-35 מיליון דולר בלבד.

פלייבוי לקחה אוויר, למדה את המציאות ועושה רושם שהיא חוזרת אחרת. כיום, כ-40% מהכנסות החברה מגיעות מעסקי המדיה והתקשורת, המגזין הידוע חזר באופן מקוון, ואף החברה חזרה להיסחר בבורסה לאחר עשור של היעדרות. על פי הפיננשל טיימס, החברה הסכימה למיזוג עם Mountain Crest Acquisition בעסקה המעריכה את החברה בשווי שוק של כ-400 מיליון דולר כולל החוב PLBY.

שפנפנות PLBY בנאסד”ק ובקניון?

מנכ”ל פלייבוי בן קון אמר כי חוזק המותג מספק את הבסיס לצמיחה ופיתוח עסקי בינלאומי, ועל פי הערכות, הכנסות החברה צפויות לצמוח בשנה הקרובה בכ-70%. כיצד שואפת החברה לצמוח כל כך הרבה? להנהלת החברה יש תכנית שאפתנית לרכוש חברות מדיה, חברות בתחום מוצרי הבריאות המינית ומכירות של מוצרי המותג בכל העולם. מוצרי החברה כוללים בגדים, קונדומים, מגזינים, משחקים, מוצרי טיפוח ויופי ועוד. כדי להתמודד עם תחרות גדולה מכל העולם, התמקדה החברה ופיתחה את עולם המדיה והדיגיטל שלה תוך רכישת חברות מתחרות, רכישת חברות בתחום ההלבשה התחתונה, ורכישת חברת הבריאות המינית LOVERS בעלת 41 חנויות בחמש מדינות שונות בארה”ב.

המהפכה הקמעונאית של קון

בן קון מוביל את המהפכה הגדולה של פלייבוי, שנה לאחר מותו של הפנר המייסד המיתולוגי של החברה, חשף קון את תוכניתו להעביר את פלייבוי לעסקי המדיה וניהול מותגים, עד כה דובר על סגירת המגזין שהיה הסמל הגדול של פלייבוי מאז 1953 ובעקבות המגפה שגרמה לעצירת בתי הדפוס. לחברה יש עסקים משמעותיים בעולם הדיגיטל, אך עיקר ההכנסות שהסתכמו בכ-80 מיליון דולר הגיעו מרישוי חנויות וממכירת מוצרים במזרח ובמיוחד בסין, שם מנוהלות כיום כ-2500 חנויות המוכרות את מותגי החברה השונים. בשנה הבאה מתכננת החברה להיכנס גם למוצרי הטיפוח והיופי. בהתבסס על 2020 שהייתה שנה מאתגרת הצליחה החברה לספק נתונים מרשימים ביותר עם קופת מזומנים של כ-100 מיליון דולר. סכום אשר אמור לשמש את החברה לרכישות אסטרטגיות בעתיד. מה צופן העתיד? פלייבוי היום היא חברה שונה לגמרי מהחברה שהכרנו בעבר, מדובר בחברה שמנהלת חברות מדיה, חנויות קמעונאיות, חברות בריאות, חברות טיפוח ויופי, משחקים ועוד. כיום, פלייבוי נחשבת לפלטפורמת הלייף סטייל מהגדולות בעולם (אורח חיים,בריאות מינית, סגנון הלבשה ומשחקים).

האתגרים העומדים מול פלייבוי בתקופה הקרובה

חשוב לומר, כי יהיה מאד מעניין לראות כיצד החברה תושפע מהצמיחה העולמית או ממשבר שעשוי להגיע בקרוב. לחברה קיימים מתחרים רבים בתחומי ההלבשה, המשחקים והטיפוח, שילוב של טכנולוגיה ומותג חזק יכולים לעשות את ההבדל עבור החברה.
המשך פיתוח המדיה והדיגיטל של החברה עשוי להיות המפתח להצלחה והיה מעניין להמשיך לעקוב אחר הפעילות העסקית של פלייבוי אשר עברה שינוי מהותי ומתמקדת בעולם הטכנולוגי והקמעונאי, צמד ענפים שעבדו בצורה נפלאה במשבר הקורונה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

בניין
מס ירושה עולמי – המס שכל משקיע חייב להכיר
השקעות אלטרנטיביות
כלל ביטוח משקיעה 665 מיליוני שקלים בפרויקט מגורים בשכירות לטווח ארוך
שורט סקוויז
שורט סקוויז: מה המשמעות וכיצד נזהה
זיהוי פנים
האח הגדול: חברות זיהוי הפנים הסיניות כובשות את המערב
טעויות בהשקעות נדלן
5 טעויות נפוצות בהשקעות בתחום הנדל”ן בארץ