נסיעות שיתופיות

הנסיעה ברכב הפרטי מתארכת וכתוצאה מכך המשק מפסיד מיליונים. מעבר להיבט של אובדן שעות עבודה, לפקקים יש השפעה גם על רמות זיהום האוויר. האם הפתרון מצוי דווקא בנסיעות השיתופיות? יכול להיות שבהחלט כן.

נסיעות שיתופיות: העתיד של ענף הרכב כבר כאן

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה מדאיגה בכבישי ישראל, כמו גם בעולם. הפקקים שנוצרים בכניסות למרכזי הערים גוררים לא רק עיכובים מצד העובדים אלא גם בעלי השפעה ממשית על רמות זיהום האוויר, כתוצאה מהנתון הבא: ממוצע הנוסעים בכל רכב של 5 מושבים עומד על 1.1, ועל כן רכבים מושבתים תופסים חנייה ובהתאם לכך גורמים לעומס על התשתיות. כידוע, תחום התשתיות נחשב לאחד התחומים הצומחים ביותר בענף השקעות אלטרנטיביות אולם מה שמפריע באופן משמעותי הוא כמובן נושא הפקקים והשימוש ברכב פרטי. למרות ניסיונות להפחית את הפקקים דרך תשלום אגרה בעבור נתיבים מהירים או עידוד הציבור לשימוש בתחבורה ציבורית לא נרשמה עדיין ירידה ועל כן עיני העולם נשואות לעבר פתרון אחר – נסיעה שיתופית. חברות כמו אובר וליפט זוכות להתעניינות גוברת מצד משקיעים מוסדיים אך גם פרטיים, בשל עלייה בהיקף הפעילות שלהן לצד גיוסי כספים בהיקפים של מיליונים לטובת פיתוח של מה שנדמה כדור העתיד של ענף הרכב.

פיתרון לפקקים

נסיעות שיתופיות: זינוק במספר הנוסעים

נסיעות שיתופיות הולכות ותופסות תאוצה בעיקר באירופה כמו גם ארה”ב, לא מעט בשל עידוד ממשלתי כמו גם עידוד מצד המעסיקים. למעשה, מבחינת מעסיקים לנסיעות שיתופיות יש יתרון עצום מבחינת הגעה של העובדים בזמן אך גם חיסכון במספר מקומות החנייה. בעבור עיריות שתומכות בנסיעות שיתופיות הפחתת מספר הרכבים הפרטיים מפחיתה את העומס בכבישים ולכן בעבור הנוסעים מדובר בפתרון זול ונגיש. בשנים האחרונות ומאז כניסתן של חברות כמו אובר וליפט ניתן לראות זינוק במספר הנוסעים, אולם צריך לומר באותה נשימה כי החברות הללו רושמות הפסדים כבדים כמו גם נאלצות להתמודד עם חסמים רגולטוריים, כפי שחברת אובר חוותה כאן בישראל.

ליפט – הישגים יוצאי דופן בתוך מספר שנים

בניגוד למתחרה הגדולה שלה אובר, ליפט היא חברה שנוסדה רק בשנת 2012 אולם מאז הצליחה להשלים סבבי גיוס מרשימים מאוד מצד תאגידי ענק כמו חברת ההשקעות של ענקית החיפוש גוגל. מדובר במגמה מסקרנת מאוד בשל היכולת של חברה כמו ליפט כמו גם אובר להפחית את השימוש ברכב הפרטי בזכות הטמעה של אפליקציה באמצעותה ניתן להזמין רכב לנסיעה עירונית ביחד עם נוסעים נוספים, בתעריף נמוך מאשר בתחבורה הציבורית. נכון להיום ליפט מחזיקה ב 35% מנתח השוק של חברות הנסיעה השיתופית, והיא נמצאת בעלייה מתמדת מבחינת היקף השימוש. בשנה החולפת דיווחה החברה כי ברכבים שלה נסעו מעל ל 30 מיליון נהגים, בארה”ב בלבד. ביחס לאובר שפועלת במדינות רבות בעולם (חוץ מישראל) ליפט מבססת את פעילותה בארה”ב לבדה, כאשר ע”פ הערכות מצד מומחים לענף הרכב כ 95% מהציבור האמריקאי מקבל נגישות לרכבים. הכנסות החברה הגיעו ל 2.1 מיליארד דולר, ומבחינתה – היא המהפכה הגדולה של ענף הרכב.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

NFT
כזה עוד לא היה לנו: פרדס שנמכר ב – NFT
300 אלף
בעלי הון עצמי של 300 אלף שקל ומפחדים משוק ההון? יש לנו אלטרנטיבה בשבילכם!
לשכור או לקנות דירה
לשכור או לקנות דירה – השוואה
קרן נדל"ן
קרן נדל”ן: מדריך פיננסי מיוחד – מה לבדוק לפני שמשקיעים בקרן
מלחמה וירטואלית
השקעה אלטרנטיבית ומלחמה וירטואלית XBOX vs PlayStation