הפתרון לשווקים יורדים

מעוניינים לגוון את תיק ההשקעות בכדי להפחית את הסיכון? ובכן, תחום ההשקעות האלטרנטיביות מהווה הזדמנות מצוינת להפוך למשקיעים מתוחכמים. האם מדובר בפתרון לתנודות בשווקים? בהחלט כן.

השווקים לא יציבים: זה הזמן לחשוב מחוץ לקופסא

כל משקיע בשוק ההון מודע כי השקעה בשוק ההון כרוכה בסיכון. הסיכון אותו אתם לוקחים משתנה בהתאם לתיק ההשקעות שלכם, ואם השקעתם את רובו במניות – השנה החולפת לא הייתה קלה, בלשון המעטה. למרות שהשווקים מראים יציבות חלקית ניתן בהחלט לומר כי הענף של השקעות אלטרנטיביות הולך וצובר תאוצה לא מעט בשל העובדה כי מדובר בהשקעות שמתאימות גם בעבור משקיעים מתחילים, בשל הסיכון הנמוך הכרוך בהשקעות אלטרנטיביות. מאחר והתשואה משתנה בהתאם לאופי ההשקעה, ניתן להשקיע בנכסים בלתי סחירים לטובת גיוון תיק ההשקעות בהתאם לצרכים השוטפים שלכם. עם זאת, בכדי להגיע להחלטה מושכלת בנוגע לעתידכם הפיננסי, יש לבצע אותה כבר עכשיו.

לתכנן את העתיד – כבר מעכשיו

משקיעים חכמים יודעים כי התנודות בשוק ההון אינן עתידות להיעלם, ומדובר בחלק מהמשחק. אולם, בכדי להוביל בסופו של דבר לקבלת תשואות נדרש לסגל חשיבה מחוץ לקופסא דרך השקעות אלטרנטיביות לצד השקעות בשוק ההון. ניהול נכון ומחקר מעמיק לגבי האופציות שלכם יכול בהחלט להניב בעבורכם הזדמנות לתכנן את העתיד, ולהתכונן לכל תרחיש. מאחר ומשקיעים מסתכלים לטווח הרחוק, האפשרות של השקעות אלטרנטיביות בתחום התשתית, חברות ביו-טק וחברות פארם מהווה חלק בלתי נפרד מאותה הסתכלות בשל העובדה כי נזילות הכספים נמוכה ונדרש לסגל סבלנות ואורח רוח. מחקר, התאמה ופיזור הם הבסיס לטובת תיק השקעות איכותי.

מהם הפרמטרים אותם צריך לקחת בחשבון?

בשנתיים האחרונות נרשם זינוק של מאות אחוזים בכל הקשור להשקעה של נכסים אלטרנטיביים בתיק ההשקעות של משקיעים מוסדיים. למעשה, בעקבות הירידה בערך המניות לצד ריבית אפסית באג”ח בתי ההשקעות החליטו לחפש נתיבי השקעה אחרים, ובהתאם לכך להשקיע בענף של השקעות אלטרנטיביות. לכן, הדחיפה של בתי ההשקעות הובילה ליצירת שקיפות אל מול המשקיעים בכל הקשור לתשואה ולגורמי הסיכון,  אולם בכדי להשקיע נדרש לשלם עמלת הוצאות ישירות. מאחר וכל בית השקעה כמו גם קרנות הון דורשות עמלה משתנה, חשוב ליצור קשר עם מתכנן פיננסי. דרך מתכנן פיננסי שהינו איש מקצוע אובייקטיבי ניתן לבצע השוואה בין הגופים כמו גם ליצור גיוון לצורך מינוף הכספים הנזילים, דרך הנגשת המידע. המידע הזה יכול להיות שווה לכם הרבה מאוד כסף, במידה ותדעו להשקיע לטובת קבלת תשואה הן דרך שוק ההון ובוודאי דרך נכסים אלטרנטיביים.

לסיכום, תחום ההשקעות האלטרנטיביות מהווה הזדמנות בעבור כל משקיע ליצור שינוי – כבר מעכשיו. שימו לב כי יצירת תיק ההשקעות הינו חלק בלתי נפרד מתכנון עתידכם הפיננסי, כולל שימוש במכשירי חיסכון מסורתיים כמו תיק השקעות מנוהל, קופת גמל או קרנות נאמנות שזוכים גם הם להתעניינות מוגברת, כפי שפירטנו לכם כאן בפורטל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרן חוב
קרן חוב – השקעה שחובה להכיר!
גוגל פרסום או טכנולוגיה
גוגל – חברת פרסום או חברת טכנולוגיה?
מדד תשומות הבניה
הרפורמה בחישוב מדד תשומות הבניה שעשויה להוזיל את מחירי הדיור בישראל
השקעות
ההצגה של AMC חייבת להימשך
תעשייה ביטחונית
האם מדובר באחת התעשיות הצומחות ביותר בישראל?