ביטקוין

שוק הקריפטו הוא אולי שוק ההשקעות האלטרנטיביות התנודתי ביותר שאנחנו מכירים, והוא בוודאי שוק ההשקעות האלטרנטיביות הגדול ביותר ביחס לרמת התנודתיות שלו. מאז פרוץ הקורונה לפני כשנתיים, העלייה במדד הפחד והתנודתיות שאיפיינה את שוק ההון בשנתיים האחרונות – שוק הקריפטו עושה חייל ואפילו מבצע צעדים אמיצים היישר אל שווקי המיינסטרים וההשקעות המוסדיות והמדיניות, הביטקוין אפילו הוכרז השנה כמטבע הרשמי של מדינת אל סלוודור. שוק הקריפטו כולו מנהל היום כספים בשווי של כ – 2.4 טריליוני דולרים, והתנודתיות בהשקעות בשוק הקריפטו לא משתנה. אמנם, השקעה במטבעות יציבים, כשהביטקוין בראשם, היא השקעה בטוחה יותר (אבל לא יותר יציבה), ובכל זאת, אנחנו רואים תנודתיות גדולה ולצד עשרות המיליונרים החדשים ששוק הקריפטו הוליד – אנחנו רואים גם הפסדים של מיליארדים בתקופות של ירידות שערים.

בשבועות האחרונים שוק הקריפטו נמצא בירידות שערים, והוא הפסיד נכון להיום למעלה מחצי טריליון דולרים, עם ירידה משווי שוק של 2.946 טריליוני דולרים לפני חודש (9.11.21), ושווי שוק של כ – 2.349 טריליוני דולרים היום.

ירידות שערים במטבעות הגדולים והקטנים

המוטיבציה מאחורי השקעות אלטרנטיביות כערוץ לגידור השקעות מסורתיות בשוק ההון, היא התנודתיות של השוק כולו. בכל שוק יש תנודות שסוחפות את כלל מוצרי ההשקעה. ראינו את זה היטב בתחילת השנה שעברה, כאשר נגיף הקורונה הוביל לירידות שערים חדות בכל מוצרי ההשקעה בשוק ההון, ואנחנו רואים את זה כעת, דווקא בשוק מטבעות הקריפטו, כאשר מדובר בירידת מחירים כוללת, של מרבית המטבעות:

  • ביטקוין איבד החודש כמעט 26%, כשירד ממחיר של 66,938 דולרים למטבע למחיר של 49,555 דולרים למטבע
  • המטבע השני בשווי השוק שלו, את’ריום, איבד החודש 8.2% ממחירו
  • המטבע שאנחנו אוהבים לשנוא, הוא הדוג’קוין ההפכפך, הצעיר והמרדני, איבד החודש 35.7% מערכו, כאשר מתחילת השנה עלה ממחיר של 0.0056 דולרים למטבע למחיר של 0.18 דולרים למטבע – עליית מחירים של 3,049%.

ניראה שאין מנוס מירידות השערים בשוק הקריפטו של השבועות האחרונים – יורד גשם בשוק הקריפטו, וכל המשקיעים נרטבים.

למה זה קורה?

במהלך החודשים האחרונים נעשה ניסיון של בורסות הקריפטו הגדולות בעולם להגיע להבנות חדשות עם הגופים הרגולטוריים בארה”ב בנוגע למסחר בקריפטו. לצד זאת, הודיעה המדינה השנייה בהיקפי הכרייה של מטבעות קריפטו, היא קזחסטן, על כוונתה להעלות את מחירי החשמל ולמגר את היקפי הפעילות של כורי ביטקוין בשטחה. על פניו, כל אלה אינם מסבירים את מה שנראה כמו בהלת מכירות בשוק הקריפטו, ועל כן, ניתן להעריך כי ירידות המחירים בכל המטבעות הגדולים יתוקנו בעתיד הקרוב.

האם זה הזמן לברוח משוק הקריפטו?

בשביעי במאי 2021, נסחר הביטקוין סביב מחיר של כמעט 59,000 דולרים. זה היה המחיר הגבוה ביותר אליו הגיע המטבע הקריפטוגרפי הוותיק, והוא עלה מתחילת השנה ועד לאותו תאריך בכ – 83%. רק חודש אחד לאחר מכן, ב – 10 ליוני, נסחר המטבע סביב מחיר של 35,517 דולרים למטבע – הוא איבד בתוך חודש כ – 40% ממחירו. מי שמכר אז את המטבע שהיה ברשותו, הפסיד כמובן את התיקון שהגיע לא הרבה זמן לאחר הירידה – המטבע הגיע לתיקון מלא במחצית אוקטובר, וב – 12 לנובמבר נסחר סביב מחיר של 64,400 דולרים, עליה של כמעט 10% מאז תחילת מאי.

אם כן, בתגובה לנטייה הטבעית לברוח ממוצרים שמציגים הפסדים, נספר כי בשוק הקריפטו, ירידות שערים הן לחלוטין חלק מהמהלך הטבעי של המוצרים, ביחד עם זאת, משקיעים שפחות חיים בשלום עם סיכונים בתיק ההשקעות, יעדיפו כנראה להשקיע במטבעות קריפטו וותיקים יותר, שגם אם הם לא מציעים יציבות בהשקעות, הם נוטים להתאושש במהירות רבה יותר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

החשמלית של יונדאי
מהפכה בעולם הרכב: החשמליות של יונדאי מגיעות לארץ?
אנרגיה מתחדשת
האנושות לומדת להשקיע באנרגיות חדשות באמצעות שמש ורוחות של שינוי
השקעות אלטרנטיביות
כלל ביטוח משקיעה 665 מיליוני שקלים בפרויקט מגורים בשכירות לטווח ארוך
השקעה באנרגיה ירוקה
אנרגיה ירוקה השקעה טבעית ומשתלמת!
השקעה בנדל"ן
השקעה יקרה בנדל”ן: בכמה מכרה הכשרת הישוב מגרש ברחוב הכי יקר בארץ, וכמה זה שווה לרוכשים?