השקעות אלטרנטיביות

הקסם הירוק: כך הלגליזציה משפיעה על חברות התרופות

חברות התרופות נחשבו עד לפני מספר שנים כמניות בטוחות. עם פיתוח ומחקר וביקוש הולך וגובר לתרופות, ניתן היה לומר כי הן נמצאות במסלול בטוח ומזהיר, בייחוד בעבור משקיעים מוסדיים כמו גם כשירים שהבינו כי השקעה בתחום הפארם מהווה הזדמנות מעולה למינוף הכספים כמו גם יצירת הזדמנויות חדשות בתיק ההשקעות, לא מעט בשל רישום פטנטים של תרופות למשך תקופה של עשרות שנים. עם זאת, בשנים האחרונות נאלצות החברות ששוות מיליארדים להתמודד עם איום חדש: לגליציה. למעשה, בעקבות שינוי מגמה של מדינות רבות בעולם (ובקרוב גם כאן בישראל) החלו החברות להפעיל לחצים כבדים על ממשלות כמו גם על בתי החולים שלא לתמוך ביוזמה של לגליציה, מתוך הבנה כי ככל שהשימוש בקאנביס לצרכים רפואיים יגדל, כך התלות בחברות התרופות יפחת עד לכדי אובדן כספים משמעותי שיפגע בשורת הרווח. אין ספק כי תחום הקנאביס נמצא בנסיקה מטאורית בעולם ההשקעות האלטרנטיבי, וזאת בשל פוטנציאל עצום מבחינת הגידול בהכנסות כמו גם בהתעניינות מצד משקיעים המעוניינים להפחית את הסיכון בתיק ובהתאם לכך לתמוך באחד השווקים הצומחים ביותר בעולם.

שוק שמגלגל מיליארדים – האם מדובר בסופו של עידן?

תעשיית התרופות מגלגלת מדי שנה כ 600 מיליארד דולר. בשנה האחרונה לא מעט חברות זכו להתעניינות ציבורית גבוהה בשל פיתוח חיסונים כנגד הקורונה. עם זאת, חשוב להבין כי אחת הבעיות החמורות של העולם המערבי היא התמכרות לתרופות מרשם. רק בארה”ב מדובר במיליונים ועל כן השימוש בקנאביס רפואי מהווה פרצת דרך של ממש בכל הקשור לצריכת תרופות מרשם. בהתאם לכך, חברות התרופות הגדולות בעולם מפסידות מיליונים בשל התגברות השימוש בקנאביס, לא מעט בזכות שורה של מחקרים שפורסמו והעלו כי מעל ל 80% מהמטופלים הפחיתו באופן משמעותי את צריכת תרופות המרשם, גם כאשר מדובר בחולים במחלות קשות. ככל שהמגמה של לגליזציה תמשיך, כך ייאלצו חברות התרופות לבצע חשיבה מחודשת בנוגע לתוכניות עסקיות והתמודדות עם האתגר הקשה ביותר שבהן הן נתקלו בעשרות השנים האחרונות.

לסיכום, התחום האלטרנטיבי ושוק הקנאביס בפרט מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם כמשקיעים מתוחכמים לגוון את תיק ההשקעות ובכך להצטרף למגמה שבמסגרתה המשקיעים מבינים כי חברות התרופות פוחדות – ולכן צריך לחשב מסלול מחדש, וליצור הזדמנויות חדשות להשקעה בתחום שנמצא במגמת נסיקה: הזהב הירוק.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קנביס
חברות מובילות בתחום הקנאביס בארץ ובעולם
מועדון החצי מיליון
מימון נדלן ונדלן סוציאלי
מה האלטרנטיבה – מימון נדל”ן למגורים או נדל”ן סוציאלי?
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות: הכל על קרנות Feeder
השקעות אלטרנטיביות
המלחמה הטכנולוגית הגדולה: נוקיה מול אפל והשיעור החשוב במנהל עסקים