השקעה אלטרנטיבית

שנת 2021 היתה שנה רווחית מאוד עבור שש חברות הביטוח הגדולות בישראל. במהלך השנה, הציגו תיקי הנכסים המנוהלים של ששת החברות (הראל, כלל, מגדל, הפניקס, מנורה מבטחים וביטוח ישיר) תשואות של מעל 15% ורווחים של יותר מ – 6 מיליארדי שקלים באופן מצרפי. אין ספק, שתיק הנכסים המנוהלים של חברות הביטוח היווה ערוץ משמעותי להכנסות, ואף סייע לחברות לכסות על הפסדים במכירות הביטוח.

חברת הראל ביטוח היא מהמשקיעות הבולטות והגדולות בישראל, עם תיק נכסים והשקעות בשווי של מעל 350 מיליארדי שקלים, והשקעות אלטרנטיביות בהיקף של מעל 70 מיליארדי שקלים. בשנת 2018 השיקה חברת הביטוח הראל את “הראל פיננסים אלטרנטיב” – גוף להשקעות אלטרנטיביות המציע מספר ערוצי השקעה למשקיעים כשירים, ביניהם השקעה בנכסי נדל”ן, בהלוואות מגובות נדל”ן ובקרנות פרטיות.

בתחילת ינואר השנה (2022) הודיעה קבוצת הראל כי היא משיקה שלוש קרנות חדשות להשקעות אלטרנטיביות. שלוש הקרנות מציעות השקעה בתחומי הנדל”ן, אשראי לא סחיר וטכנולוגיות, והן מאפשרות למשקיעים כשירים להשקיע סכומים נמוכים יחסית – החל מ – 100,000 ₪. משקיעים שיצטרפו למערך ההשקעות של הראל יהנו מניהול שהראה בשנים האחרונות כי הוא אפקטיבי ביצירת תשואות גבוהות (אמנם, בשוק נוח לנושא זה), מנזילות יחסית של ההשקעה, מתנודתיות נמוכה ומבוקרת, מתיק השקעות אלטרנטיביות מפוזר ומגוון, ומכלי מעקב וניטור מהמתקדמים לניהול תיק השקעות אלטרנטיבי.

שלוש קרנות למשקיעים כשירים בלבד

שלושת הקרנות החדשות המוצעות על ידי הראל ביטוח הן קרנות לא סחירות, שכבר גייסו כ – 900 מיליוני שקלים, המיועדים להשקעה בסכום מינימאלי של 100,000 ₪ בלבד, עבור משקיעים כשירים בלבד, על פי חוק. ההגדרה של משקיע כשיר היא הגדרה חוקית והיא כוללת רק משקיעים בעלי שווי נכסים של 12 מיליוני שקלים לפחות או הכנסה שנתית של 1.2 מיליון ש”ח לפחות או הכנסה משפחתית של 1.8 מיליוני ₪ לפחות. בתי השקעות המציעים מוצרי השקעה לא מפוקחים כמו קרנות השקעה פרטיות נדרשים לעיתים קרובות (תלוי בסוג ההשקעה) לגייס כספים ממשקיעים כשירים בלבד, על מנת להפחית את הסיכון שמשקיעים שגייסו את ההון על חשבון ההכנסה של משק הבית יפסידו כספים ויפגעו באיכות החיים של בני המשפחה.

בתי השקעות וגופים פיננסיים שמציעים השקעות למשקיעים כשירים, מגייסים את הכספים הלכה למעשה בדרך כלל מגופים מוסדיים, ארגונים וגופים מוסדיים.

קרנות השקעה רוכבות – ליהנות מהביצועים של מנהלי ההשקעות של הראל

שלושת הקרנות שהראל הקימה לאחרונה הן קרנות Co Invest, המכונות גם “קרנות השקעה רוכבות”. למעשה, זה אומר שמשקיעים בקרנות ישתתפו בהשקעות של חברת הביטוח המתמחה בערוצים שונים של השקעות אלטרנטיביות, ביניהן כאמור השקעה בנדל”ן, אשראי, קרנות הון פרטיות, ועוד. מכל השקעה רלוונטית שקבוצת ההשקעות הראל בעצמה מבצעת, יוקצה שיעור מסויים לטובת הקרנות המתאימות.

השקעות אלטרנטיביות מבית המוסד הפיננסי הוותיק

הראל ביטוח היא מהמשקיעים הבולטים בתחום ההשקעות האלטרנטיביות בארץ, והיא מנהלת כאמור תיקי השקעות בהיקפים של מאות מיליארדי דולרים בערוצים אלטרנטיביים וכ – 65 מיליארדי דולרים בנכסים שאינם סחירים. הראל מציעה תמהיל אופטימאלי למשקיעים כשירים שמחפשים ערוץ השקעות אלטרנטיביות יעיל: חטיבת ההשקעות של קבוצת הראל ביטוח מנהלת את תיק ההשקעות באופן שמאפשר למשקיעים שירותים חשובים, במיוחד בשוק ההשקעות האלטרנטיביות, כמו בחינה מדוקדקת של איכות ההשקעות והרווחיות הפוטנציאלית שלהן, אפשרות להשקיע גם ב”השקעות לעשירים בלבד” כמו למשל בנכסי נדל”ן עם תגי מחיר של מאות מיליוני דולרים, ניהול תיק השקעות המבוצע עם גוף המפוקח ע”י רשות שוק ההון, וסטנדרטים גבוהים של פיקוח ובקרה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מה צריך לדעת לפני תהליך מחזור משכנתא
בלינק צ'רג'ינג
בלינק צ’רג’ינג – BLNK מה סוד הקסם?
מטבעות דיגיטליים
התפתחויות טכנולוגיות בעולם המטבעות הדיגיטליים
פיזור סיכונים
פיזור סיכונים מושכל: איך נייצב את תנודתיות תיק ההשקעות שלנו?
שוק ההון
שוורים ודובים: מדדי הבורסה בישראל פותחים את השנה העברית בעוצמה, עליות שערים באסיה ההאנג סנג מזנק ב-1.8%