טויוטה

לקראת סוף שנת 2021, אפשר כבר לספור את הנתונים משוק הרכב החשמלי ולספר כי זו היתה שנת שיא, עם מכירות של מעל 80% יותר רכבים חשמליים ביחס לשנת 2020. בשנת 2021 עלו על הכבישים ברחבי העולם 5.6 מיליוני רכבים חשמליים, והיום כמעט 8% מכלל הרכבים הנוסעים על כבישי המדינות בכל העולם – הם חשמליים.

המותגים שהובילו את מכירות הרכבים החשמליים בעולם הם מותגים מוכרים שהציגו דגמים חשמליים משופרים, כמו יונדאי איוניק שנמכרה בארה”ב תמורת מחיר של כ – 34,000 דולרים (זאת לעומת טסלה מודל X שמחירה בארה”ב מעל 90,000 דולרים) טסלה מדגמי 3, X ו – S, אאודי e-Tron, ניסאן ליף, פולקסווגן 4ID, פורד מוסטאנג מאך E המדובר, והנמכרת ביותר, כמובן, טסלה מדגם Y, שנמכרת בארה”ב סביב תג מחיר של כ – 41,000 דולרים.

בניגוד ליצרניות רכב רבות שמיהרו לנצל את טרנד הרכבים החשמליים ולהציג דגמי רכבים שיתחרו בדגמים החשמליים שיצאו לשוק – ניראה היה שטויוטה לוקחת את הזמן. עד סוף שנת 2021 טויוטה לא הציגה דגמי רכבים חשמליים (אם כי טויוטה עצמה טוענת שהיא היתה הראשונה להציג לעולם דגם היברידי לרכב מסחרי). כעת, זה עומד להשתנות – עם משפחה חדשה של רכבים חשמליים שהחברה מכנה BZ, קיצור של Beyond Zero, להפחתת פליטת הפחמן והטמעה של טכנולוגיות אקולוגיות וירוקות. באירוע הוצגו 15 אבי טיפוס לרכבים חשמליים כמעט מכל סוג, ועוד דובר על השקת לא פחות מ – 35 דגמי רכבים חשמליים מבית טויוטה, כך על פי התכנית, עד שנת 2025. לצד הרכבים החשמליים ה”סטנדרטיים” של טויוטה, היא גם מציגה את הטויוטה מיראי – רכב חשמלי בהנעה המבוססת על מימן, עם אפס פליטת פחמן לאטמוספרה.

אילו רכבים חשמליים הציגה טויוטה?

באירוע החשיפה של 15 אבי טיפוס חדשים לרכבים חשמליים מבית טויוטה, חשף אקיו טויודה, הוא נשיא החברה, את 15 הדגמים שאורגנו על הבמה מאחוריו. ביחד עם זאת, לא נחשפו פרטים רבים בנוגע ליכולות ולמאפיינים של דגמי הרכבים שהוצגו. מן המעט שנחשף, אנחנו יכולים לצפות להשקה ומכירה של מגוון דגמים חשמליים של מותגי הדגל של החברה, וניראה שיש למה לחכות. הנה קצת ממה שאספנו בנוגע לדגמים החשמליים החדשים של טויוטה:

  • FJ Cruiser חשמלית – דגם רכב השטח האהוב, שלארץ הגיע רק בטפטופים של ייבוא אישי, יימכר כעת בגירסה חשמלית מלאה ובעיצוב מרהיב שנשען על העיצוב המסורתי, המרובע ורב העוצמה של הג’יפ, עם נגיעות מודרניות
  • מודל ספורטיבי של הלקסוס המשפחתית, בעיצוב קטן, אווירודינאמי, צעיר וצבעוני, עם טווח נסיעה של יותר מ – 700 ק”מ ומהירות שמאפשרת להגיע מ – 0 ל – 100 קמ”ש בתוך פחות משתי שניות
  • רכב חשמלי בשם e-Palette שהמראה שלו מזכיר אוטובוס מקוצר ממש כמו זה ששירת את באי הכפר האולימפי בטוקיו אשתקד. אז, הרכב ששימש להסעות ספורטאים ומבקרים בכפר האולימפי הוגבל למהירות נסיעה של עד 19 קמ”ש, וגם הפעם הרכב החשמלי במראה המיניבוס, שמגיע אגב בשני גדלים שונים, הוא איטי יחסית ובעל מערך שבנוי מראש להטמעה של נסיעה אוטונומית, לביצוע הסעות באזורים סגורים או חלוקה של חבילות ודואר.
  • משפחת BOX של רכבים עירוניים, קטנים וזריזים באופן מפתיע, עם מראה שמזכיר מעט את רכבי המיני. המשפחה כוללת רכבים קטנים, בינוניים ואפילו רכבים מסחריים המיועדים לחלוקת דואר וחבילות בעיר

3.5 רכבים חשמליים עד שנת 2030

זה ניראה שגם טויוטה עצמה מנסה להגיע מאפס למאה בזמן שיא. במהלך אירוע ההשקה, דיבר נשיא החברה על החשיבות שבמעבר לטכנולוגיות ירוקות בעולם הרכבים ועל שאיפת החברה לייצר ולמכור מעל 3.5 מיליון רכבים חשמליים בשמונה השנים הקרובות – תחזית שאפתנית למדי בהתחשב בעובדה שהרכבים שהוצגו לא הגיעו עם מפרט טכני או לא החלו בייצור המוני ומכירה. לכולם ברור שיצרניות רכב שלא “יישרו קו” עם הצורך להחליף את הרכבים המונעים בדלק בדגמים ירוקים יותר של רכבים יישארו בחוץ – ואין ספק שטויוטה הפתיעה בהכרזה השאפתנית שלה, שכעת נותר לה רק ליישם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
מיליונרים בשוק הקריפטו: שלושת מיליונרי הקריפטו הגדולים בעולם
טסלה
טסלה שוב מצליחה להפתיע את עולם הרכב
מדטק: חדר מיון ישראלי חדש משלב טכנולוגיית עלית ונסקר בכל העולם
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות 2021: העיקר הבריאות
השקעות נדלן
למה הנדל”ן ממשיך לעלות ואיך מחירי הסחורות קשורות לזה?