במהלך השנים, מסיבות כאלה ואחרות, אנחנו מבצעים שינויים שונים בכל מה שקשור לחשבונות בנק ומוצרים פיננסיים אחרים איתם אנחנו מתעסקים. אנחנו פותחים חשבונות, סוגרים, רוכשים מוצרים מסוימים, מוותרים על אחרים ועוד.

לא תמיד ולא בכל מצב, אנחנו מתייחסים לכל שינוי ושמים לב מה קורה איתו. כלומר, ייתכן מאוד שנבצע פעולה כזו או אחרת ועם הזמן נשכח ממנה ולא נתייחס להשפעה שלה עלינו. זה יכול לגרום לנו נזק כלכלי,בין אם באופן אקטיבי ובין אם באופן פאסיבי.

למשל, אם אנחנו פותחים חשבון בנק ומכניסים אליו כסף ואחרי זה מה אנחנו שוכחים מקיומו, אזי אנחנו גם מאבדים את הכסף שנמצא בו וגם עלולים לשלם עמלות מיותרות לחינם. לכן אנחנו צריכים להקפיד ולשים לב לכל פעולה שביצענו, ולראות מה ברצוננו לעשות איתה. כלומר כיצד אנחנו רוצים לפעול עם אותם אמצעים וכלים שפתחנו בעבר ועדיין נמצאים תחת השם שלנו.

לשם כך פתח הוקם אתר הר הכסף. מטרתו של אתר זה הוא לספק לנו דו”ח מלא על כל המוצרים הפיננסיים שנמצאים ברשותנו, ובעזרתו נוכל להחליט כיצד ברצוננו לפעול, מה בדיוק אנחנו רוצים לעשות ואיך לבצע את זה.

כיצד אתר הר הכסף עובד?

בעיקרון, כל אזרח ישראל יכול להיכנס אל אתר הר הכסף, לרשום את הפרטים האישיים שלו ולאחר מכן לקבל דו”ח מלא ושלם אודות כל המוצרים הפיננסים שברשותו. מדובר על חשבונות בנק ומוצרים אחרים.

צריך לזכור, במהלך השנים, אנחנו עוברים דירות, עוברים להתגורר ביישובים שונים, פותחים חשבונות בנק משותפים או אישיים, מבצעים רכישות של מוצרים פיננסים שונים ועוד. כל אלה משפיעים בצורה כזו או אחרת על המצב שלנו ובאופן טבעי יש לכך השפעה על היכולות והכלים הכלכליים שלנו.

מאחר ולא תמיד אנחנו זוכרים לסגור חשבונות, לאחד או לבצע פעולות אחרות שימנעו מאיתנו הוצאות מיותרות מחד ויעזרו לנו להתנהל נכון מבחינה כלכלית, אזי שאנחנו צריכים את אתר הר הכסף בשביל להזכיר לנו מה נמצא ברשותנו וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בכך.

למי זה יכול להתאים וכיצד משתמשים נכון במה שהאתר מספק לנו?

בעיקרון, האתר יכול להתאים לכל אחד מאיתנו. כל מי שאי פעם פתח חשבון בנק או רכש מוצרים פיננסים שונים, יכול לעשות שימוש באתר. הוא יכול לספק לו מידע מלא וכולל על כל המוצרים השונים שברשותו וכך הוא יוכל להחליט כיצד להתנהל איתם.

צריך לומר, השימוש במידע שהאתר מספק יכול לעזור לנו בצורות שונות, בין אם זה בשביל להתנהל נכון מבחינה כלכלית, בין אם זה בשביל לגלות כספים אבודים, ובין אם זה בשביל לחסוך עמלות ועלויות ובאופן כללי להתנהל נכון יותר. מעבר לכך, המידע באתר יכול לעזור לנו להתמקח טוב יותר מול הבנקים השונים וליהנות מתנאים הרבה יותר טובים.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
הקסם הירוק – מדוע חברות התרופות פוחדות מלגליזציה?
מדד המניות של הולד
סקירת מדד המניות המרכזי של הולנד
קרן חוב
קרן חוב – השקעה שחובה להכיר!
השקעה אלטרנטיבית
הצעה מעניינת להשקעות אלטרנטיביות מקבוצת הראל עם שלוש קרנות חדשות
קרן נדל"ן
קרנות נדל”ן אלטרנטיביות – אז, היום ולתמיד