השוואת מטבעות קריפטו

בעשרות זירות מסחר ברחבי הרשת נסחרים כיום כ – 18,000 מטבעות קריפטו שונים. רק חלק קטן ממטבעות אלה עתידים להישאר עמנו לטווח הארוך. ישנם מטבעות, כגון הביטקוין והאת’ר (הקרוי גם את’ריום על שם רשת הבלוקצ’יין שהוא בנוי עליה) שצפויים להמשיך לתפוס מקום מכובד בטבלת מטבעות הקריפטו המובילים גם לאורך שנת 2022, עובדה זו לבדה אין פירושה שמשתלם להשקיע דווקא במטבעות אלה. אספנו עבורכם מידע אודות מטבעות הקריפטו המובילים כולל פירוט דעות מומחים באשר למה צפוי להתרחש עם כל אחד מהם.

זה אולי המקום לציין כי מי שבוחרים להשקיע בשוק הקריפטו מוכרחים להיות זהירים, זאת בשל שפע ההצעות שנראות אולי אטרקטיביות – אבל מובילות להפסדים. למשל, מי שהתפתו לרכוש את האסימון של משחקי הדיונון למשל איבדו את כל כספם בעת שהנוכלים שיצרו אותו כיבו את היכולת למכור ונעלמו עם הרווחים שגרפו. לאחרונה הושקו מטבעות ואסימון שאינו בר החלפה (NFT) לכבוד האירוע בו וויל סמית סטר לקומיקאי כריס רוק בטקס האוסקר, ייתכן מאוד שגורלם יהיה דומה לזה של אסימון משחקי הדיונון.

המטבע הקריפטוגרפי הגדול בשוק הקריפטו: הביטקוין

ביטקוין הוא המלך הבלתי מעורער של עולם הקריפטו. מדובר במטבע הוותיק ביותר, עם שווי שוק כולל של מעל ל – 807 מיליארד דולרים (כמעט 40% מהערך הכולל של שוק מטבעות הקריפטו). רוב מי שסוחרים במטבעות קריפטוגרפים מחזיקים גם בביטקוין.
רמת הסיכון במסחר בביטקוין נמוכה יחסית היות ולמטבע זה קרן הנסחרת בבורסה בארה”ב ואשר עוקבת אחר תנועותיו וגם בגלל שחברות כמו טסלה ומיקרו סטרטג’י (MicroStrategy) אשר מחזיקות בו.

את’ר

את’ר הוא המטבע המקורי שהושק על רשת הבלוקצ’יין את’ריום (ולכן יש מי שמכנים אותו בשם את’ריום). האת’ר אחראי לכ – 20% מסך שווי שוק הקריפטו. יש האומרים שהאת’ר עתיד לעקוף את הביטקוין מבחינת חשיבותו, כל זאת הודות לרשת הבלוקצ’יין האטרקיטיבית שלו הנחשבת לפופולארית ביותר כיום. חוזים חכמים , אסימונים שאינם ברי החלפה, ומטבעות קריפטוגרפים נוספים נסחרים מעל גבי רשת הבלוקצ’יין את’ריום מה שהופך את האת’ר למטבע מבוסס וחזק.
האת’ר הוא גם חסכוני הרבה יותר באנרגיה מהביטקוין.

מטבעות יציבים – Stable Coins

את המקום השלישי והחמישי ברשימת מטבעות הקריפטו המובילים מבחינת שווי שוק תופסים מטבעות מסוג Stable Coins. ערכם של התת’ר (USDT) וה – USD Coin צמוד לזה של הדולר האמריקני ולכן מסחר בהם דומה למסחר בדולר בשוק מטבע חוץ (פורקס). השקעה במטבעות יציבים מתאימה למי שעושים צעדיהם הראשונים בעולם ההשקעה בקריפטו אולם גם סוחרים וותיקים מקצים לעיתים חלק מהמשאבים למטבעות מעין אלה הנחשבים בטוחים יחסית אך ללא סיכוי לייצור רווחים גדולים במהירות.

סולנה

למרות שישנם מטבעות ששווי השוק שלהם גדול משל הסולנה (כמו ה BNB – והריפל שסימולו XRP) מטבע זה עשוי להיות השקעה טובה בשנת 2022 כאשר בשנת 2021 ערכו זינק מ – 1.5$ ליותר מ-160 דולרים. הפופולאריות של המטבע נובעת מכך שעמלות השימוש בו זעומות לעומת אלה של האת’ר למשל. חשוב לזכור שסולנה הוא מטבע חדש יחסית אשר הושק בשנת 2020 ושווי השוק שלו, נכון לתחילת אפריל 2022, עומד על כמעט 40 מיליארד דולרים.

קרדנו

שווי השוק הכולל של הקרדנו הוא זהה כמעט לזה של הסולנה אולם מדובר במטבע וותיק יותר (הושק בשנת 2017). ערכו של הקרדנו זינק במהלך שנת 2021 מ – 22 סנט ל – 1.3 דולרים. קרדנו מציע מערכת אקולוגית ידידותית למפתחים לצרכי בניית dApps (יישומים מבוזרים). בניגוד לאת’ר, לקרדנו יש שיא של מספר מטבעות שיוכלו להתקיים אי פעם.

דוג’קוין

הדוג’קוין הוא דוגמא טובה למטבע שהתחיל את דרכו בתור בדיחה אך הפך למטבע מיינסטרים המספק הזדמנות טובה ליצירת רווחים נאים. את הצלחתו, לפחות חלקית, חייב הדוג’קוין לבעלים ומנכ”ל טסלה, מר אילון מאסק, אשר תומך בגלוי במטבע ואף מאפשר להשתמש בו לרכישת מספר מצומצם (לעת עתה) של מוצרי חברת טסלה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

המהפכה האלטרנטיבית
שמן הקנאביס בסל התרופות
שמן הקאנביס בסל התרופות הישראלי?
חד קרן בבורסה
חד קרן בבורסה?
האמר חשמלי
GM משיקה: האמר חשמלי וצעד גדול בדרך לעקוף את טסלה
אנרגיה ירוקה
מובילים מגמה חדשה: מגדל משקיעה 800 מיליון במימון מערכים סולאריים ביפן, וכ-11 מיליארד בסה”כ באנרגיה ירוקה ומתחדשת