רכב חשמלי

חברת ניסאן חרטה על דגלה את דגל החדשנות, וזאת בדומה להיותה של יפן מעצמה טכנולוגית שרוצה לעמוד בחזית הפיתוח הטכנולוגי.  בהתאם לכך, הנסיכה היפנית מפתחת צי רכבים חשמליים אשר ישתלבו בערים החכמות. העתיד כבר כאן? בעבור ניסאן, בהחלט כן.

עתיד בר קיימא: כך ניסאן מצליחה לשנות את חוקי המשחק בענף הרכב

חברת ניסאן נוסדה בשנת 1911 ונחשבת לאחת מחברות הרכב המובילות בעולם, לא מעט בשל מהלכים חכמים שהתבצעו לאורך ההיסטוריה ואשר הפכו את הרכבים שלה לסמל סטטוס של ממש. למעשה, השינויים שעוברת ענקית הרכב מגיעים לידי ביטוי לא רק בפיתוח של רכבים חדשניים שנועדו לספק לנהגים סביבת נהיגה בטוחה אלא גם ליצרנית רכבת היודעת לתעל את הידע הרב שצברה בתהליכי תכנון וייצור, לטובת יצירה של קו מכוניות פרטיות כמו גם מסחריות שיתאימו לעתיד בר קיימא המבוסס על ערים חכמות.

אתגרים משמעותיים בענף הרכב

נתוני המכירות של החברה חוו ירידה דרמטית בשנת 2020 בעקבות נגיף הקורונה אולם הדבר לא עצר את ענקית הרכב מהמשך הפיתוח של דגמי רכב חשמליים המחוברים לרשת חכמה לטובת שינוי תפיסת התנועה וכן השתלבות נכונה יותר בעולם אקולוגי ובר קיימא. מאחר וזיהום האוויר נחשב לאחד האתגרים הגדולים ביותר של חברות הרכב, ניסאן העולמית משקיעה מיליונים בפיתוח של רכבים עם אפס פליטת מזמים ובהתאם לכך מציבה את עצמה בשורה הראשונה כחלוצה של פתרונות תחבורה המשלבים חדשנות וקדמה טכנולוגית פורצת דרך.

האם ניסאן תצליח למנף את הפעילות לטובת גידול ברווחים?

כאמור, השינוי שעוברת הנסיכה מיפן נובע בעיקר מתוך הצורך שלה לחדש וליצור תרבות נהיגה חדשנית המבוססת על רכבים חשמליים. החברה החלה לפתח מגוון רחב של רכבים פרטיים כמו ניסאן נוט, ניסאן נטרה וכן ניסן קשקאי (אחד הדגמים הנמכרים ביותר של החברה) בגרסה היברידית וידידותית לסביבה. הטכנולוגיה עליה מתבססת החברה מהווה חלק בלתי נפרד מיצירה של תמהיל הנועד ליצור יעילות מקסימלית בצריכת האנרגיה, לצד פיתוח מואץ של סוללה חשמלית המבוססת על ליתיום שנחשב לחומר עמיד וחזק כמו גם כזו שניתן למחזר. המהפך של ניסאן בא לידי ביטוי בייצור של חומרים ברי מחזור באופן כמעט מלא, כחלק מהתמיכה בקיימות. זאת ועוד, מדובר בסוללה בעלת אפשרות טעינה מהירה במיוחד – עד 80% מנפח הסוללה בפרק זמן של שעה בלבד. המגמה הזו של ניסאן מגיעה לא רק מתוך מטרה להגדיל את הרווחים אלא גם לטובת התמודדות עם התחרות בענף הרכב, בייחוד מצד חברת טסלה.

לסיכום, הקדמה הטכנולוגית וההאצה בתחום בר הקיימא המזוהמים מאוד עם יפן לא פסחו גם על חברת ניסאן. עם זאת, החברה ניצבת מול לא מעט אתגרים – הן בשל תחרות עזה מצד ענקיות רכב שמפתחות רכבים והן בשל ההפסדים הכבדים שנגרמו לחברה בצל נגיף הקורונה. מסקרן לראות האם החברה תצליח למנף את פעילותה ותמשיך להחזיק בפסגה כמו גם לספק נחת למשקיעים שכרגע יושבים על הגדר, וממתינים לראות כיצד השינויים הטכנולוגיים ישפיעו על יכולתה של החברה להמשיך ולהיות בפסגה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מיסוי בהשקעה בנדלן
היבטי מיסוי בהשקעה בנדל”ן
השקעות באנרגיה ירוקה
אנרגיה ירוקה – כל מה שרציתם לדעת על מהפכת ההשקעה האלטרנטיבית
ניו יורק עיר ועסקים
התפוח הגדול ועסקים: ניו יורק
קרנות נדלן
38 סיבות להשקיע בנדל”ן בישראל – קרנות תמ”א 38 של חברת וולת’סטון החזקות!
וולת'סטון
למה לבחור כשאפשר גם וגם? הבשורה הגדולה של עולם ההשקעות