חברות השילוח

מציאות נפלאה עבור UPS וחברות השילוח

וירוס הקורונה שינה לחלוטין את כללי המשחק, המסחר, ההון והקמעונאות כמעט בכל מקום בעולם בשנה האחרונה. יש מי שהפסידו מיליארדים מסביב לשינויים שחלו בעקבות הנגיף, יש משפחות שאיבדו את ביתן ומיליוני עסקים קטנים ברחבי העולם נאלצו לסגור את שעריהם. אבל לצד כל אלה, יש גם את מי שהרוויחו, ושיעור ניכר מהם עוסק בפתרונות לפעילות מרחוק – ובמשלוחים.

חברת השילוח UPS (Unites Parcel Service) היא מאלה שדווקא מזלן שפר עליהן – עם גידול משמעותי בשיעורי העבודה, לצד עליות מחירים בהיקפים של עשרות (ומאות) אחוזים בשילוח בשיטות שונות, ומספר הסכמי שילוח עם חברות שכל אחד מכיר בימים אלה, כמו למשל חברת פייזר. מסתמן ששנת 2020 הייתה, עבור UPS, שנה של הזדמנויות. מה צופן עבורה העתיד?

UPS – ענקית השילוח שחגגה מאה שנים לא מזמן

חברת השילוח UPS הוקמה בשנת 1907 ופועלת כיום מסביב לעולם, עם מטה פעילות בג’ורג’יה ארה”ב. החברה מספקת שירותי שילוח ככלל, אולם מתמחה בשילוח בין יבשתי ושירותים לוגיסטיים.

מדובר באחת החברות הגדולות בעולם: החברה מעניקה שירותי שילוח במעל 220 מדינות, ויש לה אפילו חברת תעופה משלה, עם כ – 650 מטוסים הפועלים בשירות שילוח החבילות של החברה (בערך מחצית מהם שייכים לחברה והשאר חכורים) ועוד כמעט 200,000 כלי רכב המשמשים להעברת החבילות בכל יום. מוערך כי החברה מספקת שירותים ללמעלה מ – 10 מיליוני לקוחות בכל יום, במסירת יותר מ – 15 מיליון חבילות (שוב, בכל יום). הרווח התפעולי של החברה נכון לשנת 2019 עמד על מעל 8 מיליארדי דולרים, והיא מעסיקה כחצי מליון עובדים במרכזיה אשר מסביב לעולם. גם בישראל פועלת חברת השילוח UPS, הסניף ממוקם בנמל התעופה בן גוריון והוא מספק שירותי שילוח מאז שנת 2008.

מניות כל חברות השילוח מטפסות מעלה במהלך 2020

בעשור האחרון אנחנו רואים עלייה משמעותית של רכישות אונליין, וענקי מסחר קמעונאיים מציעים רכישת מוצרים קטנים כגדולים מסביב לעולם, במחירים תחרותיים. הרכישות אונליין בעולם כולו צמחו בשיעורים דרמטיים – והן כולם נסמכות על אפשרויות שילוח מהימנות ומהירות למוצרים הנרכשים, מביגוד ועד גאדג’טים, מתכשיטים ועד חלקי חילוף לרכב.

השינוי בהעדפות ובהרגלי הרכישה מסביב לעולם והגידול ברכישות אונליין הפך את תחום השילוח, כמו גם את תחום ניהול המרכזים הלוגיסטיים, לתחום בעלייה מטאורית. חברות השילוח הגדולות והיציבות הפכו יד ימינן של ענקיות המסחר כמו איביי, עלי באבא, אמזון, ואחרות. באופן טבעי בשנים האחרונות ראינו פעילות יציבה ושופעת של חברת UPS – אולם בשנת 2020 קרה עוד משהו שהביא לשינוי דרמטי נוסף בכיוון המסחר אונליין, ואנחנו מדברים כמובן על וירוס הקורונה.

לא רק שהוירוס, הבידודים, הסגרים והשינויים בשיגרת החיים גרמו ליותר אנשים להעדיף רכישות אונליין, אלא גם שהטיסות הציבוריות, שניהלו כ – 30% מהעברות השילוח בין מדינות, פחתו באופן דראסטי, מה שהעלה את הביקוש לשירותי שילוח גם לפני שבכלל נבדוק בכמה עלו הרכישות באתרים השונים עצמן. מוערך כי הפעילות העסקית של UPS ושאר ענקיות השילוח עלתה במהלך שנת 2020 במעל 200%.

UPS, ידה בכל

בסביבות אוקטובר 2020, כשהיה ניראה כי החיסון לקורונה הוא האור שחיכינו לו בקצה המנהרה, היה צורך למצוא פתרונות שינוע למנות החיסון שנמכרו לכל העולם והיה צורך לאחסן אותן בטמפרטורה של 70- מעלות. חברת השילוח UPS שינסה מותניים וידעה לספק פתרון שינוע ייחודי לחיסונים – מה שהפך את החברה לשותפה טבעית של יצרניות החיסונים.

זה לא היה החידוש היחידי של החברה במהלך שנת 2020. היא גם השיקה פלטפורמה יעילה לעסקים קטנים (Easyship) ואפילו ביצעה שילוח של קנאביס רפואי לצרפת, על פי תנאי רגולציה מחמירים.

מניית UPS, שנמכרה בתחילת 2020 סביב שער של כ – 100 דולרים, נמכרת כיום סביב שער של 170 דולרים. בקצב הזה, ניראה שעתיד השילוח ממשיך להיות ירוק, והמשך הצמיחה מובטח.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אבטחת סייבר
גיוס ענק של החברה שאין לה שם – Noname Security
קרנות חוב
קרנות חוב: אלטרנטיבה לתיק אג”ח בסביבת ריבית עולה
טכנולוגיה
הטכנולוגיה הישראלית לבני הגיל השלישי
סקירת שוק
שוורים ודובים: אילון מאסק לועג לנשיא ביידן, אוורגרנד צוללת ב-17% וגוררת אחריה ירידות שערים חדות במדדים המובילים
השקעות אלטרנטיביות
לכל שאלה קיימת תשובה אלטרנטיבית