בפרויקטים של מחיר למשתכן

קרן WG – מהי?

WG היא קרן אלטרנטיבית להשקעות בנדל”ן מבית וולת’סטון (Wealthstone). היא מתמחה בהקמה ובניהול מקצועי של השקעות במסגרת ‘מחיר למשתכן’ – תוכנית מיוחדת שיזמה המדינה על מנת להגדיל את הציע הדירות הקיים ולאפשר לציבור הרחב (ובמיוחד לזוגות צעירים ומחוסרי דיור) לרכוש דירה ראשונה בתנאים מיוחדים.

מדיניות ואסטרטגיית ההשקעה של קרן הנדל”ן WG

  • וועדה מקצועית לאיתור פרויקטים: “וועדת השקעות” מיוחדת אשר מבצעת ניתוח וסינון בלתי תלוי של פרויקטים במסגרת ‘מחיר למשתכן’. וועדה זו מורכבת  מאנשי מקצוע מנוסים החל, מאדריכלים, שמאים, עורכי דין, כלכלנים ועוד.
  • פיזור הון כדרך להגן על המשקיעים: קרן WG מבצעת פיזור הון על פני מספר פרויקטים שונים ומפחיתה בכך את רמת הסיכון על הכסף של המשקיעים.
  • בקרה שוטפת: WG מבצעת בקרה פנימית “תוך כדי תנועה” כדי לאפשר ניהול דינאמי ויעיל יותר ולהבטיח כי לא יתעוררו אי אילו אתגרים/בעיות בתהליך ההשקעה.
  • המשקיע לפני הכול: יותר משחשוב ל- WG לגייס את ההון הנדרש לפרויקטים, חשוב לה לדאוג לאינטרסים של המשקיעים. לכן, היא נותנת להם קדימות (בעדיפות עליונה) לקבל רווחים ו/או דיבידנדים לפני ה”שותף הכללי” (מנהל הקרן).

איך מתבצעת השקעה דרך קרן WG? מהם השלבים?

כעיקרון – כל השקעה מורכבת משישה שלבים מרכזיים:

  • המשקיעים בוחרים להצטרף לקרן.
  • כספם מועבר לחשבון נאמן.
  • מתבצעת בדיקה מקיפה ויסודית אשר כוללת, בין היתר, ניתוח כלכלי, שמאי והנדסי ובחינה מדוקדקת על יזם הפרויקט (מהם הרקע והניסיון שלו?), בדיקת מחירי הקניה והמכירה של הנכס, רמת הביקוש באזור שבו הוא ממוקם ועוד.
  • הכספים מועברים בהדרגה למימון הפרויקט – בהתאם לקצב ההתקדמות.
  • בסיום תקופת ההשקעה מוחזרים הקרן + הריבית אל חשבון הנאמן.
  • מתבצע החזר השקעה + ריבית לידי המשקיעים (כזכור – WG נותנת להם קדימות לקבלת רווחים ודיבידנדים לפני “השותף הכללי”)

מי מנהל את קרן ההשקעות האלטרנטיבית WG?

WG מנוהלת ע”י 4 חברי צוות ועוד מספר מצומצם של שותפים עסקיים:

הראשון, מר ירון פיטארו, המנכ”ל ומנהל ההשקעות הראשי של חברת וולתס’טון, מגיע עם ניסיון של יותר משני עשורים בניהול מקצועי של השקעות בשוק ההון בזירה המקומית והגלובלית. בעברו שימש פיטארו כמנהל אגף ההשקעות של ב”לאומי גמל” וכסמנכ”ל השקעות בבית ההשקעות ‘פריזמה’ אשר מנהל נכסים בהיקף כולל של כ- 15 מיליארד דולרים.

השני, מר יוסף מזרחי, הוא יזם נדל”ן מנוסה בעל תואר שני במנהל עסקים (במסלול נדל”ן) ותואר שני במדיניות ובמנהל ציבורי עם התמחות בביקורת ציבורית ופנים. בעברו שימש מזרחי כיועץ כלכלי חשבונאי וכדירקטור של רשת המתנ”סים בחיפה. כמו כן, הוא יזם, תכנן וניהל פרויקטים עבור מאות יחידות של מחיר למשתכן אשר נאמדו בתקציב כולל של יותר ממיליארד שקלים.

השלישי, מר אילן בן ישי, הוא איש עסקים בעל ניסיון עשיר במיסוי ובתכנון פיננסי אשר נמנה עם מייסדיה של חברת “נטו תכנון פיננסי”.

הרביעי, מר שמגר וקאנין, הוא מהנדס בניין אשר מוביל פרויקטים של נדל”ן בהיקף הנאמד בלמעלה מ- 2 מיליארד שקלים. כמו כן, יש לו התמחות ספציפית בהובלת מיזמי בניה של מחיר למשתכן.

לסיכום, אם אתם מחפשים אחר קרן השקעות אלטרנטיבית אשר מתמחה בנישה של מחיר למשתכן – כדאי לכם לבחון את פועלה של קרן WG. בהצלחה!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בפרויקטים של מחיר למשתכן ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

תיק השקעות אלטרנטיבי
תיק ההשקעות האלטרנטיבי של מגדל ביטוח
משכנתא
משכנתא לסגירת חובות – לצאת לדרך חדשה
לוחות סולאריים
הסוללה מבית סולאראדג’ – הרכב תוצרת פיאט
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות 2021: העיקר הבריאות
קריפטו בישראל
נשיא לשכת רואי החשבון בישראל: הגיע הזמן לאמץ את שוק הקריפטו