וורן באפט

וורן באפט הוא אולי המשקיע המפורסם ביותר בעולם. אסטרטגיות ההשקעה שלו פורסמו באין ספור מאמרים, כתבים וספרי הדרכה למשקיעים צעירים, בהם הוא מסביר שוב ושוב בנוגע לעקרונות ההשקעה הפסיבית, ניהול תיק השקעות לאורך זמן ובחירת השקעות שאפשר לדמיין את אחזקתם למשך שנים רבות קדימה.

אבל בשנה האחרונה, נראה היה שמשהו קורה לתיק ההשקעות של וורן באפט. עם העלייה בשכיחות טרנד ההשקעות האלטרנטיביות, ראינו את וורן באפט מסיים את שנת 2021 ואף מפרסם את המכתב המסורתי שלו למשקיעים עם התנצלות על כך שלא הצליח למצוא השקעות מתאימות ולפיכך הוא מסיים את השנה עם כמעט 150 מיליארדי דולרים ש”לא עובדים”, כלומר, שאינם מושקעים בתיק ההשקעות המפורסם של ברקשייר האת’וויי. רק במרץ השנה (2022) פורסם כי באפט מבצע מהלכים להשקעת הכספים הללו – והם מהלכים אלטרנטיביים.

וורן באפט רוכש חברת אחזקות

השקעה אלטרנטיבית היא כל השקעה שאי אפשר לנהל דרך חשבון ההשקעות המסורתי, וזה כולל השקעות בשוק הקריפטו, השקעה ישירה בחברות, רכישת יצירת אומנות שערכה צפוי לעלות, רכישת נכס מניב ועוד. היתרון הגדול של השקעות אלטרנטיביות בשוק תנודתי או אף בימים של ירידות שערים או המתאם החלש של סקטורים שונים של השקעות אלטרנטיביות ביחס לכיווני השינויים בשערי השקעות מסורתיות. כך, השקעה אלטרנטיבית משמשת כערוץ יעיל מאוד לגידור ההשקעות המסורתיות ולהגנה במקרה של ירידות שערים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

קשה להעריך את השווי הכולל של השקעות אלטרנטיביות בעולם עם השנים אולם הערכות מדברות על טיפוס של מעל 500% בסכומים המושקעים באפיקים אלטרנטיביים במהלך שנת 2021 ביחס לשנים 2019 ו – 2020. השקעות שקל לבחון כמו קרנות פרייבט אקוויטי או קרנות נדל”ן, הכפילו את עצמם פי ארבעה ויותר במהלך השנתיים האחרונות.

במרץ השנה השקיעה חברת ההשקעות של וורן באפט, היא ברקשייר האת’וויי כ – 12 מיליארדי דולרים ברכישת חברת אחזקות. באפט רוכש 100% מהחברה תמורת 11.6 מיליארדי דולרים, מה שהופך את העסקה באופן רשמי לגדולה ביותר שבוצעה על ידי המשקיע האגדי מאז שנת 2016 – אז רכש את חברת Precision Castparts תמורת 37 מיליארדי דולרים.

בסכום זה, באפט רוכש את חברת אלגני (Alleghany), והוא רוכש אותה במחיר למניה המגלם פרמיה של כ – 25% מעל מחיר השוק. החברה מציעה שירותי ביטוח וניהול תיקי השקעות, שווי השוק שלה מעל 9 מיליארדי דולרים עם עלייה בשווי השוק של כ – 20% במהלך החודש האחרון, זאת לאחר כמעט חמש שנים של יציבות במחיר המניה.

באפט: “אנחנו נהיה הבית הקבוע של אלגני”

לאחר ההשקעה סיפר באפט כי הוא מכיר את פעילות החברה ועוקב אחריה מקרוב מעל 60 שנים. כעת, משבחר להשקיע בחברת הביטוח, הוא מתכנן להחזיק במניות שלה לטווח זמן בלתי מוגבל – כיאה לאסטרטגיית ההשקעות האופיינית לו. אלגני היא לא חברת הביטוח הראשונה בתיק ההשקעות של ברקשייר האת’וויי – בשנים האחרונות ביצע באפט מספר השקעות בחברות ביטוח כמו למשל חברת Gen Re האמריקאית המוכרת ביטוחי חיים, בריאות וביטוחי רכוש; וחברת Geico Insurance המציעה בעיקר ביטוחי רכב.

המניה של ברקשייר האת’וויי מרקיעה שחקים

נראה שמשקיעים מאמינים ביכולת של באפט לקבל החלטות להשקעות שיניבו תשואה גבוהה, את זה אנחנו יכולים ללמוד מהזינוק במחיר מניית ברקשייר האת’וויי, שב – 20 למרץ 2020, לאחר נפילות השערים של הרבעון הראשון עם התפרצות נגיף הקורונה נסחרה סביב מחיר של כ – 257,346 דולרים והיום נסחרת סביב מחיר של כ – 538,940 דולרים – עליה של כ – 110% מאז, עליה של 18% מאז תחילת השנה ב – 13% בחודש האחרון.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פיוניר
חברת התשלומים payoneer  בדרך להנפקה בארה”ב?
השקעה אלטרנטיבית
פלאי הטכנולוגיה: יהלומי דמים ויהלומי מעבדה
סוגי השקעות אלטרנטיביות
לא רק שוק ההון: 2 סוגי השקעות אלטרנטיביות שאתם פשוט חייבים להכיר
השקעות אלטרנטיביות
סטייק אלטרנטיבי? יש חיה כזו!
P2P
השקעה אלטרנטיבית שכדאי להכיר: מיזם הלוואות חדש של הפועלים ובלנדר