מלחמה וירטואלית

מכורים לפלייסטיישן? ובכן, אתם לא לבד

בעולם הגיימינג, עולם שמגלגל מיליארדים בכל שנה ישנו קרב ענקים של ממש בין שתי חברות מתחרות שמצליחות לשבור שיאי מכירות, גם בתקופה של קורונה. כיצד המלחמה תוכרע? ובכן, הכירו את המציאות הרבודה. זה כבר שנים רבות שפלייסטיין נחשב לאחד מקונסולות המשחק הנמכרות ביותר בעולם, כאשר רבים יגדירו זאת בתור חווית המשחק הטובה ביותר שיש. למרות שחלקנו נוטים לחשוב כי מדובר רק במשחק שמפריד בין זוגות ומשפחות כמו גם מדביק את הילדים למסכים, צריך להבין כי מדובר בקונוסלה אשר עברה תהליך פיתוח מואץ מדיסקים ועד לדור החמישי. הדור החמישי של המשחק שבר שיאים מכירות וכיום ישנן רשימות המתנה ארוכות לרכישת המשחק, כאשר עלותה איננה זולה – 5,000 ₪ וצפונה מכך. לא מדובר רק בילדים שמחפשים לרכוש את קונסלות המשחק אלא גם במבוגרים כמו גם נשים, ועל כן מדובר בתעשייה שפונה לכל חתך האוכלוסייה ללא הבדל דת, גזע או מין. לפני פרוץ הקורונה תוכננה להתקיים השקה מיוחדת של הדור החדש, מתוך מטרה לחשוף אותו לקהל ובהתאם לכך להגדיל את המכירות. ע”פ הערכות של אנליסטים, מאז פותחה קונסלת המשחק היא הצליחה להכניס לחברת סוני מיליארדי דולרים, בייחוד בשל תמהיל השיווק המדויק אך גם חווית המשתמש המשופרת.

שינוי בתעשיית הגיימינג בזכות הטכנולוגיה

תעשיית הגיימינג נחשבת לאחת התעשיות המרתקות בעולם ההשקעות, ולא בכדי. מדובר בתעשייה שפועלת מזה עשורים רבים והלכה וצברה תאוצה בעיקר לקראת תחילת שנות ה20, עם התקדמות הפיתוחים הטכנולוגיים וכן בנייה של קהילות ענק סביב משחקי הפלייסטיישן והאקס בוקס. מדובר במשחק שהצליח מאז שפותח משנות ה 90 לחולל שינוי עצום בתעשייה בשל היכולת של חברת סוני לפתח מוצרים נלווים שנמכרים בנפרד, ובהתאם לכך הצליחה להוביל למכירות שיא של 150 מיליון יחידות רק בשנה שעברה, ועוד לא התחלנו לדבר על הגרפיקה. בעולם הגיימינג, גרפיקה מהווה את שם המשחק ויותר נכון – מציאות רבודה. הכוונה של חברת סוני כמו גם המתחרה שלה אקס בוקס הוא לספק לשחקן חווית משתמש כמה שיותר קרובה למציאות, והיא עושה זאת באמצעות הטמעה של טכנולוגיות אותן מפתחות חברות המתמחות בענף ומוכרות את הטכנולוגיות הללו תחת הסכמים שנאמדים במיליונים, בשל היותם מוגנים בפטנט. אם חשבתם כי מדובר רק משחק, תתפלאו בוודאי לשמוע כי מדובר בתעשייה המאפשרת למשקיעים לא רק למנף את הכספים אלא גם לקבל דריסת רגל בעולם טכנולוגי שמשנה את פניו ובהתאם לכך גורם למלחמה של ממש בין שתי חברות ענק שמנסות להתעלות האחת על השנייה – סוני ומיקרוספורט.

אקס בוקס: נתח שוק הולך ועולה

בשנת 2001 חברת מיקרוסופט הכריזה על קונסולת המשחקים הראשונה שלה אקס בוקס, ומאז חוללה מהפכה של ממש בענף שנשלט עד עכשיו ע”י חברת סוני. ביחס לפלייסטיישן, ניתן לשחק באקס בוקס דרך המחשב, כאשר ברבותה שנים הצליחה החברה לשווק מגוון רחב של משחקים שהפכו לשם דבר (כמו סדרת halo) ובהתאם לכך גם הצליחה להתמקם במקום השני במכירות, מיד אחרי הפלייסטיישן של סוני. החברה איננה מסתירה את הרצון שלה לכבוש את המקום הראשון, ולכן משקיעה בפיתוח והטמעה של מציאות רבודה כמו גם טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לשחקנים לשפר את יכולות המשחק באופן שיתופי ובאמצעות שיחות עם שחקנים דרך המשחק עצמו. בהתאם לכך, ניתן לראות כי המלחמה בין שתי הענקיות הללו רק החלה,  ומי שמרוויח מכך הם לא רק השחקנים אלא גם קהל המשקיעים.

במציאות שבה רבים מהמשקיעים שוקלים לגבי נתיבי השקעה שאינם בקורלציה עם שוק ההון, אין ספק כי השקעה בתחום הגיימינג מהווה הזדמנות מצוינת לקחת חלק במלחמה שמגלמת בחובה יתרונות רבים, כפי שניתן לראות בזינוק במספר ההשקעות של משקיעים פרטיים ומוסדיים בענף. ענף הגיימינג צפוי לצמוח בקצב של 9% בכל שנה, ורק בשנת 2020 (אחת השנים הקשות ביותר מבחינה כלכלית) הצליח לגרוף סכום מדהים של 190 מיליארד דולר. מאחר וגם סוני וגם מייקרוספט הן חברות בעלות איתנות פיננסית, המלחמה הווירטואלית הזו נמצאת רק בתחילתה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפיים
קרנות גידור של מטבעות קריפטוגרפיים: איך הן עובדות וכיצד ניתן להשקיע בהן
פיזור סיכונים
פיזור סיכונים מושכל: איך נייצב את תנודתיות תיק ההשקעות שלנו?
NFT
הצד האפל של ה – nft: זיופים וגניבות סייבר במסווה של אסימונים חסרי תחליף
השקעה אלטרנטיבית
מהו הפרויקט האלטרנטיבי של ערב הסעודית?
קרן החלל
קאת’י ווד וקרן החלל של ARK