השקעה באת'ריום

בשבוע האחרון של מרץ 2022 ערכו של האת’ריום טיפס אל מעל לרף 3,000 הדולרים לראשונה מאז תחילת החודש. מחירו של האת’ריום נתון לתנודתיות בעת האחרונה על רקע ציפייה הולכת וגוברת לשדרוג משמעותי בתוכנה שלו. משקיעים ומפתחים קוראים לעדכון הקרוב “המיזוג” והוא צפוי להתרחש במהלך החודשים הקרובים. העדכון ישנה את אופן ביצוע העסקאות באת’ריום והוא אמור להפוך אותו ליעיל יותר, בר קיימא ונוח יותר לשימוש. בינתיים יש לחכות ולראות כיצד מגיבים לשינויים משקיעים וחברות הבונות את הטכנולוגיה שלהן על הפלטפורמה של את’ריום. לאור ההתפתחויות שתוארו לעיל נשאלת השאלה האם תקופה זו היא זמן טוב להשקיע באת’ריום?

ערכו של המטבע נע בין 2,000 ל – 4,000 דולרים

בארבעת החודשים האחרונים ערכו של האת’ריום נע בין 4,100 דולרים ל – 2,400 דולרים. חשוב לזכור שישנם מי שצופים שערכו של האת’ריום יגיע עוד השנה ל – 12,000 דולרים.
למרות השפל האחרון (2,500 דולרים באמצע מרץ 2022), תחילת 2022 עדיין מציבה את האת’ריום בעמדה טובה ביחס לשנת 2021.
ב – 8 בנובמבר 2021 המטבע רשם שיא של כל הזמנים כאשר ערכו טיפס ועמד על 4,818 דולרים. אמנם מאז האת’ריום הספיק לרדת עד לערך של 2,412 דולרים אולם עדיין עמדת הפתיחה שלו בתחילת שנת 2022 נראית חזקה הרבה יותר מזו בה היה בינואר 2021, אז ערכו של המטבע עמד על קצת פחות מ – 1,000 דולרים.

התנודתיות של האת’ריום – דומה לזו של הביטקוין

האת’ריום הוא מטבע הקריפטו השני החשוב ביותר, אחרי הביטקוין. בדומה לאת’ריום גם הביטקוין קבע שיא של כל הזמנים בתחילת נובמבר 2021 אז עמד ערכו על כמעט 68,000 דולרים. המטבעות הציגו התנהגות דומה גם במהלך התקופה שמאז, ירידות שהיו תגובה לפלישה הרוסית לאוקראינה, התאוששות ותנודתיות עזה בתקופה שאחר כך כאשר בסך הכול ניכרת מגמת התחזקות.
עתיד המטבעות הקריפטוגרפים בכלל ושל הביטקוין והאת’ריום בפרט וודאי יכלול עוד הרבה תנודתיות. העצות של מומחים נשארות זהות, להתעלם מתנודתיות קצרת טווח ולהחזיק מטבעות חזקים לטווח ארוך.

השקעה לטווח ארוך, זהירה ומחושבת

מכיוון שאין ערובה לכך שערכו של מטבע קריפטו כלשהו יעלה מומחים ממליצים לעולם לא להקצות יותר מ – 5% מתיק ההשקעות לרכישת מטבעות קריפטוגרפים. בנוסף, אין להשקיע תוך סיכון של אי עמידה ביעדים פיננסיים אחרים כמו תשלום חובות בריבית גבוהה או חיסכון לפנסיה.
עבור מי שעומדים בתנאים הנ”ל מומלץ להתעלם מן הבאז סביב כל שיא או שפל חדשים. כמו בהשקעות מסורתיות לטווח ארוך הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות הוא לרכוש את המטבע שבוחרים להשקיע בו ואז לשכוח ממנו.

השקעה עקיפה באת’ריום

חשוב לזכור שניתן להשקיע באת’ריום בלי לרכוש את המטבע עצמו. כך למשל ניתן לרכוש קרנות נאמנות המתמחות בהשקעה במטבעות קריפטוגרפים בכלל ובאת’ריום בפרט (קרנות כמו Grayscale Ethereum Trust ו Bitwise Ethereum Fund). גם רכישת מניות של זירת מסחר מובילה היא השקעה עקיפה במטבעות קריפטוגרפים, כך למשל ניתן לרכוש מניות של זירת המסחר קוינבייס, Coinbase (NASDAQ: COIN). ככל שיותר אנשים סוחרים באת’ריום בפרט ובקריפטו בכלל, קוינבייס צומחת. מספר המשתמשים החודשיים בקוינבייס עלה מ-1.5 מיליון ברבעון השני של שנת 2020 ל-8.8 מיליון ברבעון השני של 2021 (עליה של 487%). ההכנסות נטו צמחו ביותר מ-1000%, מ-178 מיליון דולרים ל-2.03 מיליארד דולרים ברבעון בודד.

למשקיעים מתחילים במטבעות קריפטוגרפים מומלץ לבחור בין שני המטבעות המובילים, ביטקוין ואת’ריום. כדי לבצע בחירה כזו יש להכיר כל אחד מן המטבעות מעט יותר לעומק. אפשרות נוספת היא לחלק את הסכום המיועד להשקעה ולקנות את שני המטבעות גם יחד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פז'ו
המיזוג הגדול בעולם הרכב כבר כאן
שוב ישראל מתרגלת שאננות: בארה”ב חברות ההייטק מצמצמות את השורות. האם כדאי לנו ללמוד מהן?
300 אלף
בעלי הון עצמי של 300 אלף שקל ומפחדים משוק ההון? יש לנו אלטרנטיבה בשבילכם!
כלכלת יפן
יפן מיואשת: שחרור עתודות הנפט למניעת מחסור חמור באנרגיה על רקע המשבר
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית : מרכז האנרגיה המתחדשת הגדול בעולם באוסטרליה, מנהלי הקריפטו ממשיכים להסתבך