השקעה בקרן בריאות

השקעה בקרן בריאות – רקע וסיקור עדכני בישראל

קרן בריאות הינה גוף פיננסי המאפשר לכם להשקיע בפרויקטים ויישומים אשר מגיעים כולם מעולם הרפואה: פיתוח תרופות, פיתוח תהליכי אבחון, שדרוג שיטות ניתוח, פיתוח מכשור רפואי, פיתוחי רפואה דיגיטליים (כמו אפליקציות שבודקות דופק ולחץ דם) ועוד. וכיאה (וכמצופה) מ- “הסטארט אפ ניישן”, אצלנו בישראל ישנם יותר מ- 1,000 סטארטאפים מעולם הבריאות לצד לא מעט קרנות המגייסות ומשקיעות הון בתחום.

והנה דוגמאות לכמה מן הבולטות שבהן:

 • קרן אמון (aMoon): אמון היא חברת השקעות ישראלית אשר ייעודה הוא להשקיע בחברות בתחום הבריאות – אך רק בכאלו הנמצאות בשלבי ביניים או בשלבי פיתוח מתקדמים. לפני כשנה אמון הכריזה על מהלך גדול וחשוב שלה, כאשר גייסה בהצלחה כ- 600 מיליון דולרים עבור קרן חדשה שהקימה. מדובר כבר בקרן השנייה של החברה, כאשר הראשונה הצליחה לגייס כ- 200 מיליון דולרים והנוכחית נחשבת לקרן הבודדה הגדולה ביותר בארץ.

בין הסטארטאפים הבולטים בהם אמון השקיעה:

 • הפרויקט של זברה מדיקל (Zebra Medical) אשר פיתחה מנוע ייחודי לניתוח בדיקות דימות.
 • היישום של DayTwo המספק המלצות תזונה עפ”י מיפוי וניתוח של חיידקי המעי.
 • הטיפול חדשני של איילה פארמה להתמודדות טובה יותר עם סרטן דם מסוג מיאלומה.

כל השלוש אגב הן חברות ישראליות, אולם קרן אמון משקיעה גם בחו”ל כאשר 33% מסך ההשקעות שלה – הם בסטארטאפים רפואיים בארצות הברית. בכל אופן, זו דוגמה הממחישה היטב את גולת הכותרת שלנו: השקעה בקרן בריאות זו הזדמנות לייצר מינוף אנושי וכלכלי!

 • קרן הבריאות טריוונצ’רס (TriVentures): קרן העוסקת בגיוס והשקעות הון בתחום הבריאות הדיגיטלית ובפיתוח מכשורים רפואיים. מאז הקמתה ב- 2009, גייסה טריוונצ’רס למעלה מ- 160 מיליון דולרים, בין היתר, מגופים גלובליים מוכרים: גו’נסון אנד ג’ונסון, Abbott, סמסונג, ניקון, Boston Scientific ועוד. עיקר פעילותה הוא השקעות בחברות ישראליות ואמריקאיות אשר נמצאות בשלבי פיתוח מוקדמים

…הזדמנות לייצר מינוף כלכלי כבר אמרנו?

 • קרן הבריאות סנארה ונצ’רס (Sanara Ventures): קרן משותפת של חברת טבע תעשיות ו- רויאל פיליפס ההולנדית המתמקדת בהשקעות של פיתוח מכשורים רפואיים אשר יכולים לסייע למערכות בריאות (בכל רחבי העולם) לייצר רצף טיפול איכותי בחולים. בין המיזמים פורצי הדרך בהם השקיעה סנארה, ניתן למנות את MeWay, פיתוח ישראלי המאפשר לבצע מתן תרופות יעיל לחולים נשימתיים ואת Imedis, עוד פיתוח ישראלי, שבו אלגוריתם רפואי ייחודי ומתקדם יכול לסייע באיתורם המוקדם של סרטן, מחלות לב ומחלות שונות של כלי דם. בשורה התחתונה, כשתאגידי בריאות רב לאומיים כמו רויאל פיליפס וטבע משלבים ידיים – זירת ההשקעות הרפואיות צפויה להיות “לוהטת” ואטרקטיבית מתמיד.

ומה עם השקעה בקרן בריאות בחו”ל? יש לכם מה לספר על זה?

במילה אחת – בוודאי! בארבע מילים – השקעה בקרן הבריאות “מונטרו”. ולמי מביניכם שלא מכיר, קרן מונטרו (Montreux Capital Management Fund) הינה קרן השקעות בריטית אשר עוסקת (מזה עשור) בהשקעות בתחומי הטיפול הסיעודי בממלכה:

 • תמיכה בחולים סעודיים השוהים בביתם
 • תמיכה בחולים סיעודיים המאושפזים בבתי חולים
 • מתן טיפולים מיוחדים באמצעות יחידות הנשמה
 • התאמה והענקת שירותי שיקוים לחולים סיעודיים
 • מתן תמיכה לחברות כוח אדם אשר עוסקות בפעילות סיעוד שוטפת

לפני כשלושה וחצי חודשים, הכריזה קרן מונטרו על כוונתה לבחון מהלך פיננסי של מכירת נכסים אשר נמצאים בבעלותה. כדי להוציא את הפרוצדורה המורכבת לפועל, גייסה מונטרו את שירותיהם של תאגיד השירותים הפיננסיים PWC, את פירמת עורכי הדין הבינלאומית GOWLING WLG ואת בנק רוטשילד המוכר אשר יושב בשוויץ.

אבל איך כל זה קשור אלינו? ובכן, לשמחתם הרבה של לא מעט ישראלים, מהלך מכירת הנכסים עשוי להניב תשואות יפות כיוון שהם מושקעים בקרן מונטרו דרך מסלקות בנקאיות וקופות גמל בהיקף כולל של כ- 80 מיליון שקלים. אה, וכמעט שכחנו ב”רזומה” של מונטרו יש למעלה מ- 600 משקיעים, עסקאות בשווי של מעל ביליון פאונד וכ– 18 רכישות אסטרטגיות גדולות לפחות.

אז לסיכום, כפי שהדגשנו לאורך המאמר, השקעה בקרן בריאות טומנת בחובה הזדמנות משולבת: לייצר מינוף אנושי וכלכלי כאחד!

יש לכם שאלות על השקעות בקרנות בריאות? מעוניינים בשירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה ייחודיות? מעולה! אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם (ללא עלות!) אל מתכנן פיננסי מוסמך!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה בקרנות בריאות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

השקעות
ARK : המלכה של וול סטריט מאבדת את מגע הקסם שלה?
יהלומים
השקעה נוצצת: כיצד ניתן להשקיע ביהלומים
קורונה
קורונה תוצרת מקסיקו, קורונה תוצרת סין
השוואת מטבעות קריפטו
השוואת מטבעות הקריפטו המובילים לשנת 2022, מי מוביל ומי נשאר מאחור?
השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות כעוגן לתמהיל ההשקעות