השקעה בתשתיות

השקעה בתשתיות – רקע כללי

וורן באפט, המשקיע האמריקני המיתולוגי, אמר פעם: “אם לא תמצא איך לעשות כסף בזמן שאתה ישן – אתה תעבוד עד שתמות”. ואכן, מיליוני אנשים ברחבי העולם (כולל פה בישראל) מיישמים הלכה למעשה את משנתו של מר באפט, דרך חיפוש אפיקי השקעה אשר יכולים לאפשר להם ליצור מינוף כלכלי.

עם זאת, בחלק גדול מן המקרים, רבים מאמינים כי ההשקעות הטובות ביותר הם אלו הנעשות בשוק ההון – עם פתיחת תיק השקעות ופיזור ההון האישי בנכסים סחירים כגון מניות, תעודות סל, איגרות חוב, חוזים, כתבי אופציות ועוד. המה מה, לצד ההזדמנות לייצר רווח בשוק ההון, חשוב לזכור כי הוא מתאפיין ברמת תנודתיות קיצונית מה שהופך אותו לאפיק השקעה עם רמת סיכון גבוהה.

אבל אפשר גם אחרת. קיימות אופציות נוספות. ואנחנו מדברים כמובן על השקעות אלטרנטיביות וספציפית על התחום של השקעה בתשתיות. ומהי השקעה בתשתיות בדיוק?

השקעה בתשתיות היא לאפשר פיתוח של פרויקטים מגוונים כמו בניית כבישים, הקמת מתקני מים, שיפור מתקני תקשורת, הקמת מתקני אנרגיה, שדרוג או הוספה של מסילות רכבת ועוד. ובמילים אחרות, השקעה בתשתיות היא לספק למשק את אחד ממנועי הצמיחה  החשובים ביותר כיוון שככל שהתשתיות במדינה מתפתחות – זה אוטומטית יכול לייצר מקומות עבודה חדשים עבור אלפי אנשים המתגוררים במרכז או בפריפריה.

השקעה בתשתיות – למה דווקא עכשיו?

זוכרים את הסגר הראשון? איך שכולנו היינו צפונים בבתים והמשק הגיע לכדי עצירה מוחלטת? וכן, זה היה נורא, אנו עדיין חווים את ההשלכות הכלכליות אשר נכפו על רבים מאיתנו בגלל המצב הזה… אבל זוכרים מה עוד קרה בתקופה הזו? שר התחבורה דאז, בצלאל סמוטריץ’, קידם במלוא המרץ פרויקטים תחבורתיים ברחבי הארץ כגון הקדמת העבודות על הרכבות הקלות בת”א ובירושלים, קידום נת”צים ונתיבים מהירים, תחזוקה ופיתוח כבישים ועוד. לשם כך, הקצתה הממשלה תקציב ענק של 900 מיליון שקלים וחברות התשתיות החלו לפעול בשטח על מנת להתחיל ולהאיץ את הפרויקטים.

וכעת, רגע לפני שהסגר השני מתחיל, ייתכן מאוד כי הקו הזה יימשך ומשרד התחבורה בראשותה של מירי רגב  – יוסיף “לתת גז” כדי לקדם פרויקטים של תשתיות. אז מדוע שאתם, בעלי ההון המשמעותי אשר מחפשים אחר אפיקי השקעה אטרקטיביים – לא תקפצו על העגלה הזו ראשונים ותהפכו את המשבר להזדמנות של מינוף כלכלי?

השקעה בתשתיות – שפע של יתרונות!

אז מה בדיוק הופך השקעה בתשתיות לאופציה אטרקטיבית ששווה לבדוק אותה? הנה רשימת היתרונות המלאה:

  • מתן התחייבות מצד גופים ממשלתיים לבצע רכישת תוצרים מפרויקטים שונים של תשתיות (בטוחה חזקה במיוחד!)
  • עידוד ממשלתי להעביר השקעות בתשתיות אל השוק הפרטי באמצעות הזרמת הון משמעותית.
  • יכולת לדעת מראש (על פי הסכם חתום ומסודר) מתי וכמה תשואה אתם אמורים לקבל על ההשקעה שלכם.
  • קבלת קדימות בחלוקת רווחים.
  • השקעה בתשתיות הינה השקעה לטווח קצר יחסית.
  • מתאם נמוך (מאוד) לשוק ההון – השקעה בתשתיות נחשבת ליציבה יותר.
  • מגוון מודלים פיננסיים המאפשרים לגדר את הסיכונים על ההשקעה.
  • רמת שקיפות מלאה וקבלת דיווחים שוטים על התקדמות הפרויקטים.
  • ועוד..

אז כפי שאתם יכולים לראות, השקעה בתשתיות (ודווקא בתקופת משבר) זו הזדמנות לייצר מינוף כלכלי משמעותי, תוך הפחתה דרמטית של רמת הסיכון על ההון ועם יכולת לקחת את המשק קדימה דרך יצירת מקומות עבודה עבור אלפי אנשים שזקוקים לה.

רוצים לדעת עוד על השקעה בתשתיות? מעוניינים בשירות השוואה וניתוח מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות אטרקטיביות של השקעה בתשתיות!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה בתשתיות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

רובין הוד לקראת הנפקה
ממלכת הצעירים: רובין הוד לקראת הנפקת ענק בבורסה
אמאזון TV
אמזון TV ממשיכה להתחזק
NFT
אמנות קריפטוגרפית: מה זה NFT ואיך הוא מיוצר?
טאבולה
התוכן הוא המלך: טאבולה
נסיעות שיתופיות
הפתרון לפקקים: נסיעות שיתופיות?