השקעות

עידוד יצירה של נורמות עסקיות המטיבות עם העולם: הקווים המנחים של המשקיעים

ענף ההשקעות המסורתי עובר שינויים דרמטיים, לא מעט בזכות כניסה של משקיעים צעירים אשר לנגד עיניהם עומדות גם התשואות אבל חשוב מכך – הדאגה לסביבה. למעשה, דור ה Y (צעירים בין הגילאים 25-40) מעוניינים להשקיע בחברות שמציגות חזון אקולוגי שנועד להטיב עם החברה, ובהתאם לכך מגלים התעניינות בחברות שרואות מעבר לרווח הכלכלי אלא גם צדק חברתי. השקעות חברתיות (ESG)   אינן דבר חדש אלא חלק מתנועה שהתחילה עוד בשנות ה 70 אולם בשנים האחרונות החלה לצבור תאוצה, לא מעט בזכות משקיעים צעירים שמחליטים לשנות את חוקי המשחק בכל הקשור לעולם ההשקעות, ובהתאם לכך לעודד את התחומים החברתיים, ממשל תאגידי כמו גם נושאים סביבתיים שמהווים חלק בלתי נפרד מקבלת ההחלטות בנוגע לאופי ההשקעה. למעשה, חשוב להבין כי גיוון תיק השקעות באמצעות עידוד חברות המתמחות בתחום של אנרגיה ירוקה מקטין את הסיכוי לפגיעה במוניטין של החברה. עדות למגמה הזו ניתן לראות לא רק מצד אותן חברות אלא גם מצד מדינות שונות שהחלו לעודד מיזמים ועסקים התומכים בביצוע השקעה חברתית. כך לדוגמה, בשנת 2018 הכריז ראש עיריית ניר יורק כי העיר תשקיע כחמישה מיליארד דולר במיזמים של קיימות ותפחית בהדרגה את הסיוע בחברות מזהמות. בנוסף, בשנת 2019 הכריזו כ 200 חברות בארה”ב כי יתמקדו בתחום הסביבתי, ולא רק בשורת הרווח.

גידול של עשרות אחוזים בהיקף גיוסי הכספים בתחום של השקעות חברתיות

מאז שנת 2019 נרשמה עלייה של עשרות אחוזים בהיקף גיוס הכספים מצד חברות המתמחות בתחום של התייעלות אנרגטיות כמו גם אנרגיה ירוקה, כאשר רק בשנת 2019 רשמו החברות המתמחות בתחום של השקעות אחראיות ב 20 מיליארד דולר. מספרים עלו מבוססים הן על משקיעים כשירים ובעיקר על משקיעים בני דור ה Y שהבינו כי משבר האקלים כמו גם ההתחממות הגלובלית מהווים את אחד האתגרים המשמעותיים ביותר של המאה ה 21, ועל כן העולם האלטרנטיבי המשלב בין השקעות בתחום ההון לצד חברות אנרגיה ירוקה נחשב נכון להיום לחלק בלתי נפרד מבניית אסטרטגיה המבוססת על קיימות ואנרגיה ירוקה. מחקרים שנערכו לאחרונה העלו באופן חד משמעי כי חברות וארגונים אשר מנהלים באופן קבוע סיכוני קיימות נוטים לתמחר בצורה גבוה יותר אך בו בעת גם עלויות המימון נמוכות, ועל כן הודות לתנועת הכספים ולעידוד המשקיעים ניתן בהחלט לומר כי מדובר באחד הטרנדים החמים של עולם ההשקעות האלטרנטיבי.

לסיכום, המשקיעים הצעירים מתחשבים ברווחה הכללית לצד החשיבה על הרווח כתוצאה מביצוע ההשקעה. כל חברה ותאגיד אשר ידע להטמיע אסטרטגיה ברורה וממוקדת שאינה מייצרת השפעה שלילית על העולם יכולה ליצור לא רק מוניטין מצוין אלא גם למשוך משקיעים וקרנות הון סיכון שמחפשות צדק חברתי, שמירה על הסביבה כמו גם נורמות עסקיות בעלות אופי חיובי כלפי בעולם – וגם בעבור הכיס של המשקיעים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

EA SPORT
עסקים ומשחקים: EA SPORTS
מטא
המטבע הקריפטוגרפי שוואטסאפ מאמצת
דוגקווין
ידידו הטוב של האדם בגרסה הכלכלית, דוגקווין?
משכנתא
משכנתא לפושטי רגל שקיבלו הפטר ועדיין מסורבים למשכנתא!
מדוע דיור מוגן הוא החישוב הכלכלי הנכון?