השקעות בדיור סוציאלי

השקעות בדיור סוציאלי

דיור סוציאלי (Social Housing) הוא מונח מעולם הנדל”ן המתאר דירות מגורים המוצעות לשכירות או מכירה בעלויות נמוכות ממחירי השוק. בתוך כך, מדובר במדיניות מוכוונת שמטרתה היא התאמת פתרון דיור לשכבות החלשות באוכלוסייה: בעלי הכנסות נמוכות, מובטלים, קשישים המתקיימים מקצבאות מינימליות, מקבלי קצבאות נכות וכו’. דירות הדיור הסוציאלי מנוהלות על ידן של רשויות מקומיות ו/או עמותות דיור הקשורות אליהן כאשר מחירי השכירות והרכישה נקבעים בפועל ע”י השלטונות המרכזיים.

מהם יתרונות ההשקעה בדיור סוציאלי? מה מיוחד בהן?

 • הכנסה פאסיבית לטווח ארוך: ככל שמדובר בנכסי דיור סוציאלי, המדינה שואפת שאנשים אשר זקוקים להם יוכלו להשתכן בהם לתקופות זמן ממושכות. מבחינתכם, מדובר בהזדמנות ליצור הכנסה קבועה אשר עשויה להימשך לאורך שנים רבות.
 • לא מתעסקים בניהול ותחזוקת הנכס: כל מי שמחזיק בדירה להשקעה יודע כי האחריות לתקינותה ושלמותה יושבת על כתפיו בלבד. אך כשמדובר בהשקעות בדיור סוציאלי? זה בדיוק ההפך. אם מתעוררות בעיות כמו צנרת לקויה, תקלות חשמל, קילופים, עובש, “פלישת” מזיקים בלתי רצויים ועוד, האחריות הבלעדית לכך היא של הגוף המנהל את הנכס. מבחינה זו, נחסכים מכם זמן, אנרגיות ולעיתים גם לא מעט כסף.
 • בטוחות חזקות על ההשקעה: אחד מיתרונות הליבה של השקעות בדיור סוציאלי הוא האפשרות ליהנות מ”תעודות ביטחון” כגון ערבויות אישיות של יזמים, רישום שיעבוד ראשוני על הנכס ואפילו קבלת ערבות ברמה ממשלתית.
 • הזדמנויות השקעה בחו”ל: דיור סוציאלי זו אופציית השקעה נהדרת בעיקר מעבר לים. אחת הדוגמאות היא השקעות דיור סוציאלי בבריטניה אשר ניתן למצוא בהן מגוון יתרונות מעולים:
 • היקף הביקוש לדיור סוציאלי בבריטניה הוא בין הגבוהים באירופה.
 • בהשקעות דיור סוציאלי בצפון המדינה אפשר ליהנות מפטור על מס הרכישה.
 • בממוצע, פוטנציאל התשואה השנתי בבריטניה יכול להגיע עד 10%.

איך מבצעים השקעה בדיור סוציאלי?

אם החלטתם ללכת על השקעות בדיור סוציאלי, תוכלו לעשות זאת בשתי דרכים עיקריות:

השקעה ישירה בנכס

ביצוע חיפוש עצמאי אחר נכס רלוונטי להשקעה, תוך דאגה לטפל ולסגור “פינות” כגון קבלת הערכה משמאי, ניסוח חוזה מול עורך דין, פגישה עם המוכרים, עמלה למתווך ועוד.

השקעה אלטרנטיבית דרך קרן נדל”ן מקצועית

לשיטתנו, מדובר באופציה עדיפה יותר וניתן למנות לכך מספר סיבות:

 • אינכם צריכים לשבור את הראש בלאתר נכס להשקעה. בשביל זה ישנן ועדות השקעה אשר דואגות לאתר עבורכם עסקאות רלוונטיות ולסנן אחרות שרצוי להתרחק מהן “כמו מאש”.
 • ניתן להשקיע בסכומים משתנים ולפזר את ההון במספר אפיקים מה שיכול לאפשר לכם להפחית את רמת הסיכון. מבחינה זו, השקעה דרך קרן נדל”ן נחשבת לאופציה סולידית יחסית.
 • שלא כמו השקעה ישירה בנכס, השקעה דרך קרן נדל”ן תפטור אתכם מהתעסקות בירוקרטית כגון למצוא שוכרים, לנסח חוזים, לדאוג לניהול שוטף של הנכס ועוד.
 • פוטנציאלית, קרן נדל”ן עשויה להניב רווחיות גבוהה יותר מאשר זו שניתן להשיג בהשקעות נדל”ן ישירות או סחירות (השקעה במניות של חברות נדל”ן).

מילות סיכום

כדי לדעת עוד על השקעות בדיור סוציאלי ו/או להיחשף אל הזדמנויות השקעה ייחודיות, אתם בהחלט מוזמנים להשאיר פה פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם אל מתכנן/ת פיננסיים מקצועיים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

SME 60
סקירה: מדד ת”א – SME 60
קויינבייס
קוינבייס מונפקת, האם שוק הקריפטו בדרך למיסוד?
טוויטר
טוויטר מצייצת מציאות אחרת לאחר עונת הדוחות?
הדרך אל העושר
הדרך אל העושר, כיצד בונים תיק נכסים בסבלנות והתמדה?
מודרנה ופייזר
ההשפעות הכלכליות של מודרנה ופייזר בעקבות החיסון