השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות בבריאות – רקע

איך נהוג לומר במחוזותינו? “העיקר הבריאות”! וכשמדובר במלחמה המתמשכת והעיקשת בקורונה, האמירה הזו מקבלת משנה תוקף חזק במיוחד. ובכלל, קשה לחשוב על תחום חשוב יותר מבריאות; הבריאות היא הכול… כשהיא טובה – אנו מתפקדים, משגשגים, מצליחים להיות פרודוקטיביים… אבל מנגד, כשהמצב הפוך, קשה לנו לתפקד, דברים לא מתקדמים ו- “גלגלי הכלכלה” נותרים תקועים מה שפוגע לבסוף בכל אחד ואחת מאיתנו. מי שהיטיב לנסח זאת בצורה מדויקת, היה מנכ”ל משרד הבריאות (לשעבר), מר משה בר סימן טוב שאמר: “אם אין בריאות – אין כלכלה”.

בדיוק מסיבה זו ופשוט כי זה נושא מהותי, בעלי הון תמיד גילו עניין בתחום הבריאות. אך בשנים האחרונות התחום הזה עבר שדרוג; המון שדרוגים למען האמת. פתאום ישנן אפליקציות המודדות לנו חום ודופק, מכשורים שמנטרים את מצבנו מרחוק ומעבירים את המידע ישירות אל הרופא המטפל. יש מפגשים מקוונים עם “רופא אונליין”, רובוטים לביצוע ניתוחים רגישים (גם מרחוק). כמו כן, ישנה אפילו התפתחות של טכנולוגיית הדפסה רפואית אשר תוכל, ביום מן הימים, להדפיס איברים אשר ניזוקו בתאונה או ממחלה. ובקיצור, הזרוע (פשוטו כמשמעו) עודנה נטויה.

השקעות אלטרנטיביות בבריאות – 2 אפיקים שכדאי לשים לב אליהם ב-2021

לפני הכול, הנה עובדה מעניינת: שוק הבריאות העולמי, בממוצע, מגלגל סדר גודל של כ- 3 טריליון דולרים בשנה. אז הנה כבר סיבה טובה לשים את הזרקור על התחום הזה. ועכשיו נעבור אל העיקר – 2 אפיקי בריאות שכדאי לשים לב אליהם ב- 2021.

השקעות אלטרנטיביות בציודים ומכשורים רפואיים

שנת 2020 חשפה “נקודה רגישה” בקרב מערכות בריאות רבות בעולם: חוסר המוכנות להתמודד עם מצבי קיצון כמו זה שנקלענו אליו בשל מגפת הקורונה. מדינות רבות (ובתוכן ישראל) התמודדו עם מחסור חמור בציודים ומכשורים רפואיים – החל ממסכות, כפפות וערכות בדיקה ועד למיטות אשפוז ומכונות הנשמה מצילות חיים. מחד, זהו לקח חשוב אשר האנושות נאלצה ללמוד על בשרה. מאידך, זה גם יצר קטליזטור מהותי ביותר: להציב את נושא הציודים והמכשור הרפואי בראש סדר היום הציבורי ולהקצות לכך משאבים רבים יותר. לאור זאת, ניתן לצפות כי מגמת ההצטיידות הרפואית תוסיף להתגבר בקצב משמעותי וללוות אותנו תקופה ממושכת גם אחרי שהקורונה תיעלם מן העולם. אי לכך, זה לא יפתיע עם נראה גידול בקרנות השקעה ייעודיות אשר מתמקדות ספציפית בציודים ומכשורים רפואיים (כולל מכשורים רפואיים מתקדמים אשר מנטרים ומודדים תסמינים רפואיים מרחוק).

השקעות אלטרנטיביות ברפואה דיגיטלית

ה- Telemedicine (או “רפואה מרחוק”) הוא תחום מסקרן שכדאי מאוד לעקוב אחריו. אנו מדברים על יכולת לספק מענה רפואי דרך שימוש באמצעים טכנולוגיים כמו ביג דאטות (Big Data’s) ומערכות בינה מלאכותית (A.I’s) מתקדמות. ומה הם היישומים הפוטנציאלים? הכול כמעט: ייעוץ רפואי מרחוק, אבחון מחלות באמצעות אפליקציות, שימוש בטכנולוגיה לבישה לניטור מדדים (Wearable-tech), אפשרות לבצע טיפולים ביתיים מרחוק ועוד מגוון יישומים אחרים.

החל מהרבעון השני של 2020, תחום ה- Digital Health נהפך לשחקן מוביל בהשקעות רפואיות – אפילו על חשבונו של תחום הפארמה – המתאפיין בזמני פיתוח ממושכים ואי לכך בכניסה מאוחרת יותר לשווקים. אפילו ‘גוגל’ ו- ‘מייקרוסופט’, תאגידי ה- TECH האדירים הנסחרים במדד הטכנולוגיה המוביל – הנאסד”ק, החלו להיכנס לתחום הרפואה הדיגיטלית ולהשקיע בתחומים כמו אפליקציות, מכשורים רפואיים, מערכות בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות לרפואה מותאמת אישית.

כשלעצמו, המעבר מ- 2020 ל-2021 הוא לא פחות מצומת-רפואי גורלי: ככל שהעולם יתנהל בריחוק חברתי (בין אם בגלל הקורונה ובין אם מטעמי נוחות), רפואה דיגיטלית תהפוך ל- “מצרך בסיסי” אשר רובנו נזדקק לו כדבר שבשגרה. בכל אופן, כפי שזה נראה כבר היום, בהחלט יהיה למה לצפות בעולם ההשקעות האלטרנטיביות של “בריאות המחר”.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
ההשקעה האלטרנטיבית של עשירי העולם: מועדון גולף
הנדלן הלוגיסטי לוהט
הנדל”ן הלוגיסטי לוהט
שוורים ודובים
שוורים ודובים: אוורגרנד מפוצצת את בועת הנדל”ן בפרצוף של הממשל הסיני, משבר אנרגיה בבריטניה בעקבות זינוק של 250% במחירי הגז
לוחות סולאריים
הסוללה מבית סולאראדג’ – הרכב תוצרת פיאט
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות: הכל על קרנות Feeder