השקעה אלטרנטיבית

השקעות אלטרנטיביות: תחום שנמצא בתאוצה

כמשקיעים חכמים שמסתכלים לטווח הרחוק אתם בוודאי מודעים לחשיבות של גיוון תיק השקעות, וזאת כחלק מהבנה כי התנודתיות החזקה בשווקים עשויה להוביל לא רק להפסדים אלא גם לחוסר יכולת למנף את הכספים הנזילים באפיקי ההשקעה המסורתיים. תחום ההשקעות האלטרנטיביות נחשב ללא ספק לפני העתיד של שוק ההון, וזאת בשל היכולת להשקיע בנכסים שאינם נמצאים בקורלציה לשוק ההון וכוללות למשל השקעה בתשתיות, חברות ביו-טק, חברות פארם, קרנות פרייבט, קרנות גידור, הלוואות חברתיות  ועוד. אם עד לפני מספר שנים התחום של השקעות אלטרנטיביות היה בגדר “סוד” של המשקיעים הכשירים, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה וזאת בשל אפשרות להתחיל להשקיע בסכומים נמוכים יחסית, וככך ליצור הזדמנויות חדשות – דווקא עכשיו.

מדוע גיוון תיק ההשקעות הכרחי?

זה לא סוד שהשנה החולפת הייתה שנה מורכבת מאוד לקהל המשקיעים שחווה תנודות חזקות מאוד בשוק ההון בעקבות מגפת הקורונה והמשבר הכלכלי. למרות שמדינת ישראל יצאה מהמשבר באופן טוב יותר מכפי שציפו הכלכלנים, ההבנה כי תחום ההשקעות האלטרנטיבי מהווה הזדמנות להפחית את הסיכון בתיק כמו גם ליצור הזדמנויות חדשות הוביל את ציבור המשקיעים לקבל החלטות בנוגע לתיק ההשקעות המסורתי, באופן המאפשר לפזר את הסיכונים. אין ספק כי גם המשבר הכלכלי החריף שהתרחש בשנת 2008 הוביל את המשקיעים לחשיבה מחודשת לגבי נתיבי השקעה מסורתיים כמו מניות ואיגרות חוב, אולם כעת ניתן בהחלט לומר כי אנו ניצבים בפתחו של עידן חדש שבמסגרתו הביקוש הגבוה בעבור מוצרים שאינם סחירים הוביל להפחת חסמי הכניסה לתחום ובהתאם לכך גם עלייה במודעות של ציבור המשקיעים לגבי נתיב ההשקעה הזה.

לסיכום, עם השנים הצליחו אפיקי ההשקעה האלטרנטיביים לספק תשואות מצוינות כמו למשל השקעה בנדל”ן או בהלוואות חברתיות ובכך להעניק תשואות עודפות למשקיעים. עם זאת, חשוב לדעת כי מדובר בתחום רחב המגלם בחובו לא מעט סיכונים, ועל כן ליווי מצד קרן מובילה המתמחה בתחום מהווה חלק בלתי נפרד מקפיצה למים העמוקים – ויצירת הזדמנויות חדשות, דווקא עכשיו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

opensea
מי הבכיר ב -opensea שנעצר בחשד לביצוע הונאה ב – NFT?
בניה ירוקה
קלינטק: שיתוף פעולה בין ענקית הנדל”ן עזריאלי וסולאראדג’ בבניית קמפוס ללימודי אקולוגיה
השקעות אלטרנטיביות
לאחר האיסור על הון עצמי לרכישת דירה מהלוואות רגילות השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן הופכות לאטרקטיביות יותר
השקעה אלטרנטיבית
העולם עובר מאנרגיה מסורתית לאנרגיה מתחדשת
שוק הקריפטו
ביטגרט: הכירו את מטבע הקריפטו שעשוי להיות הדבר החם הבא בשוק הקריפטו