השקעות אלטרנטיביות למתחילים

תחום ההשקעות האלטרנטיביות הולך ותופס תאוצה. יותר ויותר משקיעים בוחרים לקחת סיכון ולקפוץ למים העמוקים באמצעות השקעה בנכסים שאינם סחירים. האם המהלך מתאים לכולם ומה חשוב לדעת לגבי משקיעים מתחילים? להלן הפרטים.

השקעות אלטרנטיביות: השקעה שמתאימה לאנשים שמוכנים להשקיע אחרת?

 התנודות החזקות בשוק ההון הובילו לא מעט משקיעים לחשיבה מחודשת בנוגע לתיק ההשקעות. למעשה, אם עד לפני מספר שנים השקעות אלטרנטיביות היו סגורות וכמעט ולא מוכרות, בזכות נגיף הקורונה ניתן היה לראות כיצד יותר ויותר משקיעים בוחרים להשקיע את ההון הנזיל באמצעות השקעה בנכסים לא סחירים. למעשה, השקעה אלטרנטיבית היא מונח רחב המתייחס לנכסים שאינם סחירים. הענף של השקעות אלטרנטיביות זינק בעקבות הריבית האפסית בבנקים לצד גופים מוסדיים וקרנות השקעה שהחליטו להשקיע דווקא בענף הזה. חשוב להבין כי אם אתם מעוניינים להתחיל ולהשקיע בענף האלטרנטיבי, חשוב לעשות זאת באמצעות מתכנן פיננסי מוסמך ועם ליווי לכל אורך הדרך מאחר ומדובר בהשקעה כספית של הון נזיל וקבלת תשואה בטווח הרחוק. בשונה מהשקעות במניות או אג”ח, השקעה בענף האלטרנטיבי דורשת סבלנות מאחר ולרוב מדובר בתחומים שהתשואה שלהם מתקבלת רק לאחר מספר שנים, כמו למשל השקעה בענף התשתיות. בהתאם לכך, למשקיעים מתחילים שרוצים לגוון את תיק ההשקעות ולהפחית את התנודות בתיק, דרך השקעות אלטרנטיביות.

רבבות משקיעים כבר מושקעים – ואיפה אתם?

בעבור משקיעים מתחילים בתחום של השקעות אלטרנטיביות אתם בוודאי תוהים לעצמכם מהי ההשקעה הבטוחה ביותר. ובכן, בתחום הזה אין בטוח אלא סיכון – ישנן השקעות אלטרנטיביות שהסיכון שלהן נמוך יותר כמו לדוגמה הלוואה חברתית שבמסגרתה ניתן לקבל תשואה קבועה כבר מתחילת ההשקעה, ואילו ישנן השקעות שדורשות סבלנות כמו למשל השקעה בחברות ביו-טק או חברות טכנולוגיה. סבלנות מהווה כאן את שם המשחק אולם חשוב לציין כי כיום בעקבות תמיכה וליווי לכל אורך הדרך ניתן לבנות תיק השקעות מגוון המורכב הן מהשקעות אלטרנטיביות והן מהשקעות בשוק ההון, באופן שתואם את הצרכים הפיננסים ואת האופי שלכם כמשקיעים. כיום כבר רבבות משקיעים החליטו לקפוץ למים העמוקים, אך צריך להבין כי לא כל משקיע יכול להשקיע בתחום. צריך להכיר לעומק את השוק שבו אתם מעוניינים להשקיע וכן להבין את הסיכונים והתשואות הממוצעות. מאחר וכיום ניתן לקבל סיוע מצד מומחים לתחום כמו גם קרנות השקעה, תוכלו לבנות מעטפת מקצועית המבוססת על פוטנציאל הרווח בהתאם להיעדר התלות בשוק ההון ועם הבנה כי ניתן בהחלט לקבל תשואה גבוהה יותר מאשר השקעה בשוק ההון שכידוע סבל מתנודות חזקות בשנה האחרונה, זאת לצד עלייה במחיר המניות וכן הריבית האפסית שלא עתידה לעלות בזמן הנראה לעין.

היכן ניתן להשקיע כמשקיעים מתחילים?

ובכן, מדובר בענף הכולל מספר רב של מוצרים אלטרנטיביים להשקעה. ניתן להשקיע בנדל”ן בעולם, תשתיות, הלוואות חברתיות, חברות טכנולוגיה, חברות ביו-טק ועוד. לפני שאתם מחליטים להשקיע חשבו היטב על האפיון שלכם כמשקיעים, וענו על השאלות האלו – מהם הצרכים שלי? מהי רמת הרגישות שלי לסיכונים? מאחר ומדובר בהשקעה עם נזילות מוגבלת מבחינת הכספים ובנוסף ישנו סכום מינימאלי להשקעה צריך לבצע את ההשקעה באופן מושכל, עם אורך רוח ועם הבנה כי מדובר בנתיב השקעה לטווח הרחוק.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

היעד הירוק של ישראל
היעד הירוק של ישראל – 30% חשמל מאנרגיה מתחדשת עד 2030
השקעות אלטרנטיביות
אנרגיה מסורתית מול אנרגיה מתחדשת
השקעות אלטרנטיביות
כיצד ניתן לייצר תשואה חיובית בתיק הנכסים כאשר הבורסות יורדות?
תעשיית החלל
זה רק אור הירח: מה כל כך מעניין בתעשיית החלל העולמית?
מטאוורס
מטא חוגגת: 300,000 אוואטארים בעולמות הווירטואליים שלה