השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות – הקדמה

השקעות אלטרנטיביות הן כל מה שמעבר להשקעות מסורתיות בשוק ההון. כלומר, במקום להתמקד באפיקים סחירים כמו מניות, אג”ח או קרנות סל הפוקוס הוא על אפיקים שאינם סחירים כגון נדל”ן, תשתיות, אנרגיה, טכנולוגיה, הלוואות חברתיות (P2P), קרנות גידור ועוד. בעבר אגב, רק מעטים נחשפו אל השקעות אלטרנטיביות. אלה היו משקיעי עילית שהשתייכו ל”מועדון סגור” עם סיסמת כניסה אחת ויחידה אשר לא השתנתה מעולם:

אבל היום? המצב הוא אחר…

האפיקים “הסודיים” אשר יועדו לשכבות ‘האולטרה’, הלכו ונעשו נגישים גם עבור משקיעי ‘המיינסטרים’. הם כבר לא זקוקים ל”משכנתה” כדי להשקיע מחוץ לבורסה ויכולים ליהנות מן היתרונות הנגזרים מכך:

פרופיל סיכון/תשואה משופר

השקעות אלטרנטיביות אינן נמצאות בקורלציה עם שוק ההון כך שהן לא מושפעות מהתנודות הקיצוניות שבו. בנוסף, הן עשויות (פוטנציאלית) לייצר רווחיות גבוהה. על כן, במקרים מסוימים, הן נחשבות לאופציה יציבה וסולידית יותר (למשל – השקעה “מסורתית” במניות לעומת השקעה בקרן נדל”ן פרטית).

פיזור הוני נרחב

כפי שציינו בפתיחה, השקעות אלטרנטיביות הן המון דברים: השקעה בתשתיות, נדל”ן, אנרגיה, טכנולוגיה, מוצרים מובנים, קרנות גידור וכו’. מבחינה זו, היצע האפשרויות הוא עצום וניתן להשקיע באפיקים שונים המגיעים מסקטורים רבים. ומה זה נותן לנו בעצם? פיזור מושכל ואופטימאלי של ההון אשר עשוי להפחית את רמת הסיכון בהשקעה.

המשקיעים לפני הכול

בהשקעות אלטרנטיביות כגון נדל”ן ותשתיות, ניתנת קדימות למשקיעים בחלוקת רווח ודיבידנדים. כמו כן, במקרים מסוימים, ישנן השקעות אלטרנטיביות המגלמות בתוכן הטבות מס. למשל – האם ידעתם כי על השקעת נדל”ן בצפון בריטניה תוכלו לקבל פטור ממס רכישה והחזר של עד 12,500 פאונד על הכנסות משכירות??

אסטרטגיות אלטרנטיביות

הקונספט האלטרנטיבי הוא לא רק להשקיע מחוץ לבורסה אלא גם ליישם אסטרטגיות “מחוץ לקופסה”. למשל: שימוש באסטרטגיות לונג/שורט, גיבוש ויישום אסטרטגיית שוק ניטרלית, אסטרטגיית השקעה על פי אירועים מקומיים או גלובליים ואסטרטגיית ‘אלפא מט”ח’ להשגת רווח משינויי שערים יציגים.

השקעות אלטרנטיביות – אז איך מתחילים?

נפלא ששאלתם! הנה 4 עקרונות הבסיס שיעזרו לכם לצאת לדרך:

  • גובה ההשקעה: כמו בכל דבר בחיים; ישנו המצוי וישנו הרצוי. לכן, אל תמהרו “לרתום את האלטרנטיבה לפני הסוסים” לפני שתדעו כמה (ולמה) כסף אתם מוכנים להשקיע. ועוד נקודה למחשבה: אם יש לכם פורטפוליו ני”ע כדאי שתחשבו על איך לגוון אותו דרך הוספה או הגדלה של אחוז ‘המרכיב האלטרנטיבי’.
  • היכן משקיעים: נדל”ן? אנרגיה מתחדשת? ואולי בכלל ללכת על נישת ההלוואות החברתיות? מה שזה לא יהיה, חשוב שתבינו כי לא כל ההשקעות “נולדו” זהות; הן נבדלות באופי, בהיקף, במשך זמן ההשקעה… וכמובן ברמת הסיכון אשר טמונה בהן. בינינו? עם יד על הלב?? עדיף שתיוועצו עם מתכנן פיננסי מקצועי. הוא כבר יידע לכוון אתכם אל המקום הנכון באמת.
  • הגוף שמנהל את ההשקעה: מי הנפשות הפועלות “מאחורי האלטרנטיבה”? מה הניסיון שלהן? באיזו אסטרטגיית השקעות הן נוקטות? האם יש ביצועי עבר שניתן להסתמך עליהם? כיצד אנשי המפתח מתפקדים בעתות משבר? מי הם בכלל? מהי רמת הזמינות שלהם? מי מבצע תהליכי בקרה ופיקוח? ……תראו, יש עוד 1001 (ומעלה) שאלות כאלו אך על כולן אתם חייבים לקבל תשובות מלאות. בלי קיצורי דרך!
  • תכנון מיסוי: לכל אפיק השקעה יש “חיי מס” משלו. תכנון יעיל של היבטי המס יוכל לחסוך לכם עלויות מיותרות ובעיקר לסייע לכם להגדיל את פוטנציאל הרווחיות.

סיכום אלטרנטיבי

עולם האלטרנטיב הוא אוקיינוס ענק של הזדמנויות. אבל בשורה התחתונה? הוא משאיר אתכם עם 2 ברירות עיקריות:

הראשונה – לצלול לבדכם אל המים העמוקים.

השנייה – לעלות על “ספינה פיננסית” אשר תנווט אתכם בבטחה ובאחריות.

באיזו “אלטרנטיבה” תבחרו??

למידע נוסף – השאירו פרטים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
העולם עובר מאנרגיה מסורתית לאנרגיה מתחדשת
השקעות אלטרניביות
תעשיית ההיאבקות העולמית מגלגלת מיליארדים
מייקל ג'ורדן
ההימור הגדול של נייקי או הפספוס האלטרנטיבי של אדידס?
השקעות בנדל"ן באנגליה
השקעות בנדל”ן באנגליה – דיור סוציאלי – מה זה אומר והאם זה כדאי?
פוליסת חיסכון
כיצד לייצר מינוף בעולם ההשקעות ולהשקיע בתחום חדש?