ההשקעות האלטרנטיביות של מקדולנס

ענקית המזון המהיר מקדונלדס מבצעת בשנים האחרונות שינוי תפיסתי, מתוך למשוך קהלי יעד חדשים שתופסים את מקדונלדס כמקום “בריאותי” ולא “הרסני”. בשל כך, החלה החברה להשקיע בתחום של השקעות אלטרנטיביות ובפרט חברות ביוטק המתמחות בייצור של מזון אקולוגי ובריא – כחלק ממגמה.

המגמה הבריאותית שלא פסחה גם על ענקיות המזון

המגמה הבריאותית והאקולוגית הולכת ותופסת תאוצה. אם בעבר צמד המילים “אקולוגי” ואפילו “טבעוני” היו מושגים שלא היו מוכרים לרוב הציבור, כיום רבים מבינים כי העולם הולך לכיוון של ייצור מזון המתבצע תחת תנאי בקרה מחמירים, מתוך מטרה להפחית את השימוש בחומרים משמרים כמו גם צבעי מאכל. כחלק מהמגמה הזו, ניתן לראות כיצד התחום של השקעות אלטרנטיביות מקבל נפח של ממש, בעיקר בתחום הביוטק. מדובר בתחום מרתק המשלב מחקר ופיתוח המבוסס על מידע ביולוגי בתעשיית המזון, רפואה, חקלאות וקוסמטיקה. שחקנית מעניינת בתחום היא דווקא מי שנתפסת בעיני רבים כסמל לאורח חיים שאינו בריא – מקדונלדס. אם עד לפני מספר שנים החברה הקפידה לשמור על המותג, כיום ניתן לראות כיצד היא מבצעת השקעות רחבות היקף בחברות ביוטק הפתחות טכנולוגיות חדשנות לצורך ייצור ושיווק מזון, כחלק משינוי תפיסה אותה מבצעת מקדונלדס בכל הקשור לתדמית הציבורית שלה.

שינוי תפיסתי

עדות לשינויים אותה עוברת מקדונלדס ניתן למצוא בקמפיין השיווקי של החברה שנשא את הכותרת “אוהב את זה!” כחלק משמעותי מהובלה מחודשת אותה מקדונלדס רוצה לנכס לעצמה, ובכך להתגבר על התחרות ההולכת וגוברת בתחום המזון המהיר שבה היא שלטה ללא עוררין במשך עשרות שנים. על כן, חלק בלתי נפרד מהתדמית החדשה כוללת השקעה רחבת היקף בתחום הביוטק, כחלק ממגמה שהולכת ותופסת תאוצה ומאפשרת למשקיעים במניות של החברה לצד משקיעים שמחליטים לגוון את תיק ההשקעה באמצעות השקעה באותן חברות ביוטכנולוגיה שמתמקדות בפודטק.

תעשיית הפודטק – המטעה של טכנולוגיה בתעשייה שמגלגלת מיליארדים

כפי שידוע לכל, מקדונלדס היא שחקנית משמעותית בתחום המזון המהיר, והיא לחברה שמסמלת הצלחה שלא נראתה כמותה מאז נוסדה בשנות ה 40. אולם, עם השנים החלה החברה לסבול מביקורות קשות ביותר על איכות המזון שלה כולל ארגונים למען זכויות בעלי חיים שהכריזו על מלחמת חומרה בחברה בעקבות התקשרות עם משקים מתועשים שמגדלים את הפרות בתנאי מחייה קשים ביותר. לאור הביקורת הציבורית ועם התגברות המגמה הבריאותית, ניתן לראות כיצד מקדונלדס החליטה לקחת פיקוד על תעשיית הפודטק ובהתאם לכך בוחנת חלופות אותה מציעה התעשייה המשגשגת הזו שמשנה את חוקי המשחק בכל הקשור לייצור מזון שאינו מתועש. נוסף לכך, מקדונלדס החלה להטמיע בסניפים שלה כמו גם כאן בישראל טכנולוגיות חדשניות אשר מאפשרות את התור, ולאפשר לצרכן לקבל את ההזמנה שלו הן דרך אפליקציה או דרך שימוש במסכי הזמנה קלים לתפעול.

לסיכום, אין ספק שמקדונלדס משנה את תדמיתה ובהתאם לכך גוררת חברות נוספות להתעניינות בתעשיית הפודטק שרק הולכת ומתפתחת ואף מציעה פיתוחים יוצאי דופן כמו לדוגמה תחליפי בשר שמרגישים בדיוק כמו הדבר האמיתי, כמו גם פיתוחים נוספים שמשנים את תעשיית המזון ובפרט את הדרך בה מקדונלדס מספקת מזון מהיר ללקוחותיה.

כשחושבים על זה, אם מקדונלדס מחליטה להשקיע בתחום (הצעיר באופן יחסי) בכל הקשור להשקעות אלטרנטיביות, למה שגם אתם לא תקפצו למים?

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נדלן להשקעה
הנדל”ן בארץ לוהט: ביקושי שיא למסחר ולמגורים
מציאות רבודה
מציאות רבודה וגוגל: השחקנית החדשה בשוק האקססוריז למציאות רבודה (AR)
קניון וירטואלי
האלטרנטיבה של קניון וירטואלי
אפל מול סמסונג
מזרח ומערב: אפל מול סמסונג
אימון אישי לעסקים
אימון אישי לעסקים – איך הוא עשוי לתרום לעסק?