השקעות אנרגיה ירוקה

אנרגיה ירוקה – היכן ניצבת ישראל?

המודעות ההולכת וגוברת לנזקי סביבה אנושיים, הדליקה אצל מקבלי ההחלטות “נורה אדומה בוהקת” באשר לצורך להפחית (באופן דרמטי) את השימוש בדלקים ובכימיקלים מזהמים. הלכה למעשה, מדובר על גיבוש מדיניות סביבתית חדשה, שמטרתה היא לייצר ולעודד שימוש במשאבי אנרגיה ירוקה כגון מים, רוח ושימוש בקרני השמש (שימוש באנרגיה סולארית).

בדצמבר 2015, בעת ועידת אקלים כלל-עולמית אשר התקיימה בפריז, ישראל הכריזה על יעד סביבתי-לאומי חשוב: להפחית את פליטת גזי החממה בשתי פעימות – ל-8.8 טון לנפש עד שנת 2025 ול-7.7 טון לנפש עד לשנת 2030. חוץ מזה, יובל שטייניץ, שר האנרגיה של ישראל הציב יעד סביבתי-לאומי נוסף לשנה זו: לייצר עד 30% מתצרוכת החשמל הכללית באמצעות אנרגיה ירוקה.

בזכות מימוש היעדים הללו, ישראל תוכל ליהנות מעצמאות אנרגטית מלאה ולייצר מקומות תעסוקה חדשים עבור אלפי ישראלים במרכז ובאזורי פריפריה. אך חוץ מן התרומות הסביבתית והתעסוקתית, אנרגיה ירוקה היא גם הזדמנות ליצירת מינוף כלכלי עבור כל מי שמחפש אפיקי השקעה חדשים.

השקעות באנרגיה ירוקה – על מה לי ולמה?

אז קודם כל, אנרגיה ירוקה נתפסת בעיניי רבים כמנוע צמיחה כלכלי ברמה הגלובאלית. אך מדוע רבים חושבים ככה? הנה 3 סיבות מוצדקות:

  • כבר 19% מתצרוכת החשמל העולמית מתבססת על אנרגיה ירוקה
  • בשנת 2019 (לבדה) היקף ההשקעות בתחום של אנרגיה ירוקה הגיע לסכום

אסטרונומי של 282 מיליארד דולרים

  • עפ”י תחזיות של מנהל המידע במחלקת האנרגיה האמריקאית (ארגון Energy information Administration או בקיצור E.I.A), הצפי לשימוש במשאבי אנרגיה ירוקה כאמצעי לייצור חשמל ברמה העולמית – עתיד לעלות בעשרות אחוזים בתוך שלושה עשורים בלבד.

אבל אתם יודעים מה? בשביל מה ללכת רחוק? הנה 2 סיפורים “כחול לבן” מהשטח שיכולים להמחיש לכם עד כמה השקעות באנרגיה ירוקה הפכו להיות אטרקטיביות:

סיפור 1#:

הגיבורות: 3 חברות אנרגיה ירוקה – אנלייט, אלומיי ודוראל.

העלילה: שלושת החברות זכו לאחרונה במכרז מיוחד של חברת החשמל המתיר להן לאגור ולספק אנרגיה ירוקה למשך תקופה ממושכת של 23 שנה.

מוסר ההשכל: הולך ומתגבש לו שוק חדש של אנרגיה ירוקה, אשר מצד אחד יוצר תחרותיות גבוהה ומצד שני מספק למשקיעים הזדמנויות השקעה באפיקים עם ביקוש גבוה.

סיפור 2#:

הגיבורה: חברת אנרגיה ירוקה בשם אנרג’יקס.

העלילה: זינוק (מטורף) של 118% ברווח הנקי של בעלי המניות בחברה ברבעון השני של שנת 2020 (גדילה של 11% ביחס לאותה תקופה ב-2019).

מוסר ההשכל: חברות העוסקות בפיתוחים וטכנולוגיות של אנרגיה ירוקה נהנות מהבעת אמון חזקה מצידו של ציבור המשקיעים אשר מוסיף לזהות את גודל הפוטנציאל המקומי (והגלובלי) בתחום.

אם הייתם שואלים אותנו ‘דרכנו לאן?’ אז היינו עונים – לסדר עולמי חדש. לתקופה בה אנרגיה ירוקה, פשוטו כמשמעו, היא הדלק המניע את הגלגלים וגם שחקנית מפתח בנוף ההשקעות המקומי (והגלובלי) לצד “השחקן המסורתי” בדמות השקעות בשוק ההון. בקיצור, העתיד נראה “ירוק” מתמיד.

השקעות באנרגיה ירוקה מדברות אליכם? מעוניינים בשירות ניתוח והשוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות (כולל השקעות אלטרנטיביות)? כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר לנו פרטים בהמשך ואו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות אטרקטיביות של השקעות באנרגיה ירוקה!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות באנרגיה ירוקה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי לביצוע השקעות בתחום כזה או אחר.

הדרך הבטוחה
מהי הדרך הבטוחה לביצוע השקעות אלטרנטיביות?
טכנולוגיה
פורשה על המים: יאכטה בשווי 16 מיליון דולר למותג העל
היום שאחרי הקורונה
השקעות חוץ בורסאיות 2021: טכנולוגיות המחר
מלכת אנגליה
תיק ההשקעות של המלכה
סולאריים
בזק מחפשת חברות סטארט-אפ בתחום הטענת רכבים חשמליים להשקעה