השקעות אלטרנטיביות

בעולם ההשקעות האלטרנטיביות, אולי האפיק הכי ספקולטיבי, הרפתקני, שלא לומר מסוכן – הוא כנראה תחום ההשקעות בקריפטו. המטבעות הקריפטוגרפיים כבר הוכיחו לנו, לא פעם, שהם יכולים לקרוס ברגע, לנסוק בתוך יומיים, להכפיל את ערכם פי מאות אחוזים  וגם לאבד מיליוני דולרים למשקיעים. הביטקוין, שרק לפני כמה חודשים סיים צלילה של כמעט 50% נוסק עכשיו וכבר כמעט נוגע במחיר שיא של כל הזמנים. יצאנו לראות מה קורה עם הביטקוין בימים אלה והאם אפשר לגבש המלצה למשקיעים בכל הנוגע לנכסים קריפטוגרפים בתיק הנכסים הכולל.

ב – 12 לאפריל, היה הביטקוין במחיר שיא של כל הזמנים. הוא נסחר סביב מחיר של 59 אלף דולר למטבע, אבל אז משהו קרה, ומחירו של הביטקוין החל צולל מטה. אם בתחילת אפריל 2021 נסחר במחיר שיא בסוף יולי השנה כבר נסחר סביב מחיר של 42 אלף דולר למטבע. מאז ה – 21 ליולי, הביטקוין, הוא המטבע הקריפטוגרפי הפופולארי והנסחר ביותר, וגם זה שנמצא הכי קרוב לאזור המיינסטרים המאפשר שימוש בו באפיקים מסורתיים כמו בנקים, מדינות ובתי מסחר. מאז אותו התאריך ועד היום עלה ערך הביטקוין ב – 92.7% והוא נסחר כיום סביב שער 62 אלף דולר.

מה מביא לשינויים הדרמאטיים האלה בשערי המחירים של מטבעות קריפטוגרפיים?

היופי והצידוק לשוק המטבעות הקריפטוגרפים נובע מחוסר השליטה והביזור של ניהול המטבעות בידי גופים מרכזיים או מוסדיים. שיטת הבלוקצ’יין מקטינה עד כמעט אפס את האפשרות של גניבה או השתלטות על מאגרי מטבעות ומאידך, אף בנק, חברת ביטוח או מוסד פיננסי בירוקרטי, לא מנהלים את יתרות המטבע או גובים עמלות על פעולות בו. אם כן, אנחנו יודעים שמדינות עשויות לפעול באופנים שונים על מנת למנוע או לרסן תהליכים אינפלציוניים, למשל, של שחיקת הכסף. בביטקוין אף אחד לא מרסן שום תהליך ועל כן, כשערכו עולה הוא עולה, וכשערכו יורד הוא צולל. בניגוד ל”מטבעות פיאט”, המטבעות הפיזיים המוכרים שאנחנו מחזיקים בארנקים שלנו, בהם ייסוף או פיחות הם בדרך כלל תהליכים איטיים מאוד ובעלי השפעות רחבות היקף כל המטבעות הקריפטוגרפיים יכולים לזנק, לצלול, לזנק שוב ולשנות את מחיריהם ממש מדקה לדקה. בדיוק המאפיין הזה הוא שהופך את שוק המטבעות הקריפטוגרפיים, ששווה היום קצת פחות מ – 2.5 טריליון דולר, לשוק מעניין למשקיעים וסוחרי יום. ביחד עם זאת, מסחר במטבעות קריפטוגרפיים הוא ללא ספק חלק מהצד הפחות סולידי של כל תיק השקעות.

האם אפשר לצפות מה יקרה עם הביטקוין מחר?

אם כן, הביטקוין נמצא כעת במחיר לא רחוק מהמחיר הגבוה ביותר אי פעם, וייתכן שבקרוב מאוד ישבור שיא מחירים ויציב רף חדש. בשוק של אלפי מטבעות קריפטוגרפיים ועשרות שנסחרים בשווי שוק של מיליארדים או מאות מיליוני דולרים, כדאי לדעת שכאשר מחירו של הביטקוין מתרסק או נוסק, כל שוק הקריפטו עוקב אחריו.

אי אפשר להעריך מה יוליד יום במטבעות מסוג זה, הרי החלטה של ממשלה או גוף פיננסי עשויה לגרום לזינוק או לקריסה בערך המטבע. ראינו את זה קורה כאשר הממשל הסיני בחר להוציא את הביטקוין מחוץ לחוק ומנגד ראינו מדינות כמו אל סלבדור שבחרה לאמץ את הביטקוין כמטבע רשמי. מאז תחילת 2020 עלה הביטקוין בערכו בלא פחות מאשר 688%.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

להשקיע בנדל"ן
כיצד להשקיע בנדל”ן בלי להיות נדלניסטים?
חדשות כלכליות
חדשות כלכליות
השקעות אלטרנטיביות
ההשפעה האלטרנטיבית של אירוח האולימפיאדה
תיק השקעות אלטרנטיבי
תיק ההשקעות האלטרנטיבי של מגדל ביטוח
קריפטו
מאניה דפרסיה בשוק הקריפטו?