השקעות דיור מוגן בבריטניה – לגלות מחדש את שוק הנדל”ן בחו”ל!

כשלעצמן, השקעות נדל”ן בחו”ל הן כבר לא דבר חדש; משקיעים בארץ חשופים אליהן מזה מספר שנים והן הולכות וצוברות כאן תאוצה בעיקר בתקופה האחרונה. הסיבה שזה קורה, היא המגמה הנמשכת של הריבית האפסית, אשר משפיעה על היקפי התשואה בחסכונות ובתיקי ההשקעות המסורתיים. בהתחלה אגב, רבים שיערו שמדובר בטרנד זמני וכי “סערת הנדל”ן” מחו”ל תחלוף תוך זמן קצר. אך כמו שאתם מבינים, זה לא מה שקרה…

ה”טרנד” נהפך למשהו יותר ויותר קבוע ובמידה מסוימת נהיה כבר ממוסד. ואחד מן האפיקים הבולטים והמסקרנים אשר הספיק כבר לסחוף אלפי משקיעים מישראל, הוא נישת ההשקעות בדיור מוגן בבריטניה. כן, כן, זה בדיוק מה שקראתם; תחום הדיור המוגן בממלכה הגדולה מכולן – הפך לזירת השקעות “לוהטת” עבור המון בעלי הון ישראליים.

השקעות דיור מוגן בבריטניההיתרונות

עם עלייתן של רמת ואיכות החיים באירופה, עולה בהתאמה גם תוחלת החיים הממוצעת שם. ובלי קשר לזה, תוחלת החיים הבריטית היא מן הגבוהות ביותר ביבשת הנאורה. בתוך כך, ישנן הערכות כי עד לשנת 2050, אחד מתוך ארבעה מאזרחי הממלכה יהיה אדם שגילו הוא מעל ולאן זה מוביל אותנו? לצורך מתמשך בהקמת מבני דיור עבור אוכלוסיה אשר הולכת ונהיית מבוגרת יותר. ובשורה התחתונה – ככל שהצורך הזה יתגבר – השקעות בדיור מוגן בבריטניה תהפוכנה ל“מצרך פיננסי” מבוקש אשר יוכל לייצר מינוף אדיר עבור בעלי ההון שייכנסו אליהן.

 • בכל שנה, בממוצע, קיים בבריטניה מחסור של כ- 14,000 מיטות סעד המיועדות במיוחד לקשישים. בזכות השקעתכם בדיור מוגן תוכלו לסייע בצמצום הפער ולהשיג (פוטנציאלית) תשואה מרשימה. גם חברתי. גם כלכלי!
 • למעלה משליש מבני ה- 85 בממלכה זקוקים למתן תמיכה סיעודית כדי להתקיים בכבוד. לכן, בדיוק כמו בסעיף הקודם, השקעות בדיור בבריטניה תאפשרנה לאותם אנשים להתקיים באופן ראוי וכמובן; שוב, לפתוח בפניכם הזדמנות לייצר מינוף כלכלי משמעותי.
 • כשאנו מדגישים כי השקעות בדיור מוגן בבריטניה הן הזדמנות לייצר תשואה ומינוף כלכלי משמעותיים, אלה ממש לא סיסמאות ריקות מתוכן. והדבר המרכזי שאתם שעליכם לדעת, הוא שתחום הדיור המוגן בבריטניה הוא תעשיית ענק בפני עצמה אשר מגלגלת מדי שנה כ – 20 מיליון פאונד (שהם סכום של 87,680,000 ₪). באופן טבעי, ודאי תעדיפו להיות חלק משוק יציב וגדול כל כך… נכון?

פרט לנקודות שמנינו עכשיו, השקעות דיור מוגן בבריטניה הן אפיק שיכול לחסוך לכם כסף (והרבה). איך בדיוק? מאוד פשוט: מוסדות הדיור המוגן בבריטניה זקוקים להון שלכם כדי לדאוג שתהיינה בהם מספיק מיטות (או כל ציוד אחר הנדרש לטיפול בבני הגיל השלישי). עם זאת, פרט להשקעתכם הראשונית, אינכם נדרשים ל”השקעות נלוות” כגון תחזוקה, שיפוצים, תיקונים, שדרוגים ועוד… זה נשאר ונמצא באחריות הבלעדית של המוסדות עצמם.

חשוב להוסיף, שהמודל העסקי של השקעות דיור מוגן בבריטניה הינו חוזה אשר נחתם לתקופה מוגדרת החל מ- 10, 20 ואפילו 25 שנים בהם תוכלו לקבל, מדי חודש, הכנסה פאסיבית עם תשואה נאה, כאשר יש לכם בטוחה חזקה ויציבה של התחייבות כספית מטעמם רשת גדולה המפעילה מוסדות לדיור מוגן.

השקעות דיור מוגן בבריטניה – מה חשוב לבדוק לפני שמצטרפים ואיך מתחילים?

נתחיל מזה שכל השקעה, ללא יוצא מן הכלל, צריכה להיבחר משיקולים פיננסיים מושכלים ולאחר בדיקה מקיפה של כלל הפרמטרים הרלוונטיים אליה. ובמקרה של השקעות דיור מוגן בבריטניה, ישנם 5 פרמטרים מרכזיים שחובה לבדוק:

 • מהו היקף הפעילות בדיור המוגן שאתם שוקלים להשקיע בו? כמה דיירים צפויים להתגורר בו (או מתגוררים בו כיום)?
 • מהו היקף מחזור הפעילות העסקי של הדיור המוגן? האם הוא אי פעם חווה קשיים כלכליים?
 • מה לגבי ה- “מסביב”; היכן ממוקם הדיור המוגן? האם האזור הזה נחשב למבוקש? מהו המצב הסוציו-אקונומי שם?
 • מהן הבטוחות שתוכלו לקבל על ההשקעה? האם יש ערבויות מצד המוסד עצמו? הרשת? חברת ניהול הנכסים?
 • אם מדובר בהשקעה בדיור מוגן יזמי (כזה שטרם נבנה), חשוב לקבל הערכה נכונה ומדויקת על שווי הנכס.

מבחינת תהליך ההצטרפות, השקעות דיור מוגן בבריטניה מתבצעות בשלושה שלבים:

שלב 1 – קביעת פגישה ראשונית בה יוצגו לכם נתונים ותלמדו את כלל הפרטים על רשת הדיור המוגן ועל הנכס הספציפי להשקעה.

שלב 2 –  “סגירת קצוות” מול עורך דין על כלל פרטי ההשקעה:

 על איזה אזור ונכס מדובר?

 • כמה כסף יושקע?
 • לכמה זמן?
 • באילו תנאים?
 • מהי התשואה הצפויה?
 • האם יש “תחנות יציאה”?
 • וכו’…

שלב 3 – והאחרון הוא חתימת חוזה אשר אחריו תבוצע ההשקעה שלכם והעסקה תצא לדרך על פי כלל התנאים שנקבעו.

 רוצים לדעת עוד על השקעות דיור מוגן בבריטניה? מעוניינים בשירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות בתחום? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים בהמשך ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות השקעה בלעדיות!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 *אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בדיור מוגן בבריטניה ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מסחר במטבעות קריפטו: המדריך למתחיל
השקעות אלטרנטיביות
סיפור ההצלחה של קרנות ההשקעה האלטרנטיביות
תיק ההשקעות
ארה”ב, אירופה ואסיה, כיצד לבנות את החלק מעבר לים בתיק ההשקעות שלכם?
מיניבוס אוטונומי
פיקאצ’ו בעיר הגדולה: אוטובוסים ללא נהג ברחובות טוקיו
השקעות
מלחמת הסחר והמרוץ לאנרגיה ירוקה ומתחדשת