השקעות בדיור מוגן

השקעות בדיור מוגן – הזדמנות אטרקטיבית למשקיע הישראלי

בשנים האחרונות, שוק הנדל”ן חווה התפתחות מסקרנת שבה ציבור בעלי ההון בישראל בוחר ללכת על השקעות בדיור מוגן. במבט ראשון, אפשר לטעות ולחשוב כי מדובר באיזה טרנד זמני. אך בפועל? ככל שהזמן חולף, נגלית מול עינינו אחת מן השקעות הנדל”ן האטרקטיביות ביותר של המאה ה – 21 ונראה כי היא כאן כדי להישאר. אגב, למקרה שתהיתם, מדובר על השקעות בדיור מוגן בבריטניה ואם תדאגו להישאר איתנו עד סוף המאמר, אתם תגלו ותבינו על מה כל הרעש והמהומה.

אוקי. אז לפני שנצלול פנימה, בואו רגע נבין מדוע משקיעים פונים בכלל אל תחום השקעות הנדל”ן. אז ראשית, שוק השקעות הנדל”ן נחשב לאפיק יציב ובטוח כיוון שרמת התנודתיות בו היא נמוכה (שלא כמו השקעות בשוק ההון המתאפיין בעליות ומורדות תכופות). שנית, ברגע שיש לנו נכס בידיים, זה FOREVER, אנחנו יכולים לייצר באמצעותו הכנסה פאסיבית קבועה בנוסף לזו שיש לנו מעבודה, קצבה וכו’. אם כך, למה לנו לשקול השקעות בדיור מוגן בבריטניה כשאנחנו יכולים לבחון השקעות בדיור מוגן בארץ או השקעות נדל”ן מסוג אחר בכלל?

השקעות בדיור מוגן בבריטניה – למה בעצם?

השקעות נדלן

כדי להבין מה מניע אלפי ישראלים להשקיע בדיור מוגן בבריטניה, ריכזנו עבורכם מספר נתונים סטטיסטיים שיעשו לכם סדר בראש:

 • תוחלת החיים הממוצעת באירופה (ובבריטניה בפרט) היא מן הגבוהות בעולם וההערכות מצביעות על כך כי עד לשנת 2050 כל אחד מתוך ארבעה בריטים יהיה מעל גיל 65. בשורה התחתונה, זה מובילו אותנו אל המשוואה הבאה: יותר מבוגרים = יותר צורך בדיור מוגן = פוטנציאל מינוף כלכלי באמצעות השקעות בדיור מוגן.
 • יותר משליש מן התושבים בני ה 85 בבריטניה, הם אנשים הזקוקים לתמיכה סיעודית. מסיבה זו, שוב, השקעות בדיור מוגן נחשבות לאפיק עם רמת ביקוש גבוהה.
 • בממוצע שנתי, קיים בבריטניה מחסור של כ – 14,000 מיטות עבור בני הגיל השלישי. השקעות בדיור מוגן תוכלנה להשלים את הפער הזה ולפתוח בפניכם הזדמנות למנף את ההון האישי שלכם.
 • יש בבריטניה מעל 850,000 אנשים הסובלים מבעיה של דמנציה. כמתבקש, הם זקוקים לתמיכה ולטיפולים ייחודיים אשר יאפשרו להם להתקיים באורח חיים מכבד. גם כאן, השקעות בדיור מוגן שביכולתם לספק את המענה והטיפולים הללו, הן הזדמנות לעשות מעשה טוב מחד ולשלוח את הכסף “לעבוד” עבורכם מאידך.
 • תחום הדיור המוגן בבריטניה הוא תעשייה של למעלה מ – 20 מיליון פאונד בשנה, שהם סכום העולה על 80 מיליארד שקלים. לשם השוואה, תקציב הביטחון של ישראל בשנת 2019 היה 72.9 מיליארד שקלים. מבחינה זו, השקעות בדיור מוגן הן שוות ערך להשקעה בתקציב ביטחון שוטף של מדינה (ולמעלה מכך). האם יש יותר בטוח וסולידי מזה?

השקעות בדיור מוגן בבריטניה – באיזה אזור הכי כדאי להשקיע?

דיור מוגן באנגליה

לאור כל מה שגיליתם עד כה, אתם בטח מבינים עד כמה השקעות בדיור מוגן בבריטניה הן הזדמנות אטרקטיבית שאסור לכם להחמיץ. לצד זאת, עוד לא אמרנו מילה על היכן בבריטניה שווה להיכנס להשקעות כאלו ובעיקר על מהן הסיבות לכך. אז בואו ונשים את הקלפים על השולחן…

 מבחינת מיקום, השקעות בדיור מוגן בבריטניה הן אטרקטיביות (במיוחד!) בצפון המדינה – מאחר והשלטון הכריז על כוונתו להשקיע בפיתוח אזורי נרחב שם. המהלך הזה יצר מוקד משיכה אשר הביא אליו אוכלוסיות מכל רחבי הממלכה והעלה, בצורה דרמטית, את הביקוש לרכישה או להשכרת דירות. ואם תחברו לכך עובדות שהצגנו קודם כמו המחסור ב – 14,000 המיטות לבני הגיל השלישי, תוחלת החיים ההולכת וגדלה ושכשליש מבני ה – 85 בבריטניה זקוקים לתמיכה סיעודית, הרי שתוכנית לאומית רחבת היקף תוכל לתת לכך מענה ובעיקר לייצר הזדמנויות אטרקטיביות עבור משקיעים המחפשים אחר אפיקי מינוף חדשים.

חוץ מכל זה, משקיעים בצפון בריטניה זכאים ליהנות מפטור שנתי של  12,500 פאונד על הכנסות משכר דירה ומפטור מלא לחלוטין ממס רכישה. וסתם לידע כללי, השקעות בדיור מוגן בברטניה יכולות להתחיל בסכום של 79,000 פאונד, שבחישוב מהיר, הם בדיוק 348,390 שקלים – שהם אפילו לא העלות של חדר בודד באזורי הנדל”ן הנחשקים ביותר בישראל.

השקעות בדיור מוגן בבריטניה – ברקזיט של מינוף כלכלי

קלחת האירועים והכאוס של הקורונה כנראה השכיחו את אנקדוטת הברקזיט של בריטניה – דרמה גדולה שהגיעה לסיום לאחר 47 שנים בהם היא הייתה חברה בארגון האיחוד האירופי כאשר ב – 31 בינואר, לאחר תלאות פוליטיות וחברתיות סבוכות, היא התנתקה ממנו סופית.

ההינתקות של בריטניה ממדינות האיחוד האירופי גרמה ליצירת “מיני צונאמי” כלכלי. בין היתר, זה התבטא בירידת הערך של הלירה שטרלינג לעומת השקל וב”חבטה בכנף” במחירי שוק הנדל”ן הבריטי. עם זאת, חשוב לציין, כי צניחת המחירים בשוק הנדל”ן אינה בהכרח תוצאה של מהלך הברקזיט של בריטניה, אלא תגובה טבעית למהלך קיצוני אשר יצר זעזוע עמוק – אך זמני.

ולמרות כל האמור, מאז סוף ינואר ועד לימינו, בריטניה מתאוששת יפה מהברקזיט וניתן לומר במידה רבה של ביטחון, כי הנהירה ההמונית לבצע בה השקעות בדיור מוגן, מעידות על כך בצורה הבהירה ביותר.

השקעות בדיור מוגן בבריטניה – טיפים חשובים

אין עוררין כי השקעות בדיור מוגן בבריטניה הן אפיק אטרקטיבי ששווה לבדוק אותו. רשימת הטיפים הבאה שבנינו עבורכם, תוכל לסייע לכם לקבל החלטה נכונה:

 • היקף פעילות של הדיור המוגן – כמה אנשים הדיור המוגן אמור לשרת? מהו אחוז המבוגרים שצפויים להתגורר בו?
 • היקף הכנסות – מהי רמת ההכנסה בדיור המוגן שאתם שוקלים להשקיע בו?
 • נתונים שונים על האזור – המצב הסוציו-אקונומי של התושבים, רמת הביקוש ועוד.
 • שווי הנכס – קבלת הערכת שווי על הדיור המוגן המדובר. אי אפשר לבצע השקעות בדיור מוגן, מבלי להיוועץ על כך עם איש מקצוע מנוסה.
 • ועוד…

באופן כללי, חשוב לדעת כי השקעות בדיור מוגן בבריטניה מתחלקות לשניים: השקעות בדיור מוגן סיעודי והשקעות בדיור מוגן אקסקלוסיבי. השקעות בדיור מוגן סיעודי הן השקעות בדיור עבור אוכלוסיות הנזקקות לתמיכה וטיפול שוטפים, כאשר אין בהכרח ידם משגת להיכנס מבחירה לדיור מסוג זה. לעומת זאת, השקעות בדיור מוגן אקסקלוסיבי הן השקעות בדיור עבור אוכלוסיות בעלות יכולת כלכלית שמעוניינות לשדרג את רמת חייהן במעבר למגורים ברמת חיים גבוהה. בנוסף, הן מסוגלות להחליט באופן עצמאי האם להמשיך להתגורר שם או לעזוב.

ברמת העיקרון, רמת הביקוש לדיור סיעודי היא גבוהה יותר מזו של הדיור האקסקלוסיבי – אך כדי לדעת באילו השקעות בדיור מוגן עדיף לכם לבחור, עליכם להיות מצוידים בידע מקדים ולקחת בחשבון מגוון רחב של פרמטרים.

השקעות בדיור מוגן בבריטניה – המודל העסקי

להבדיל מהשקעות נדל”ן במגורים או במסחר, השקעות בדיור מוגן הן למעשה השקעות בפעילות עסקית קיימת כאשר המשקיע, עפ”י רוב, מסייע למוסד הדיור המוגן להגדיל את היצע המיטות שלו ובכך להביא להגדלת הכנסותיו. מנגד, על פי חוזה שנחתם לתקופת זמן מוגדרת, המשקיע צפוי לקבל שכירות פאסיבית קבועה – בסכומים ידועים מראש.

יתרון משמעותי שיש למודל העסקי הזה, הוא שהמשקיע אינו נדרש לשלם עלויות נוספות על מנת לדאוג לתחזוקה השוטפת של הדיור המוגן. במקום זאת, אותו דיור דואג לתחזק ולטפל בכלל ההיבטים שקשורים לנכס: תיקונים, שיפוצים, התנהלות שוטפת מול הדיירים וכו’.

כדי לבצע השקעות בדיור מוגן בבריטניה, עליכם לעבור 3 שלבים מרכזיים:

 • שלב ראשון: קביעת פגישה בה יוצגו בפניכם כלל הנתונים הנוגעים להשקעה שאתם שוקלים לבצע.
 • שלב שני: עבודה מול עורך דין לצורך סגירה סופית של כל פרטי העסקה: מהו הנכס שאתם הולכים להשקיע בו? לכמה זמן? באילו תנאים? כמה רווח אתם צפויים לראות? כל כמה זמן? וכו’…
 • שלב שלישי: בסיום התהליך, לאחר סגירת החוזים וביצוע העברות התשלום הנדרשות יבוצע רישום של הנכס על שמכם ומאותו רגע העסקה יוצאת אל הפועל.

לסיכום, השקעות בדיור מוגן בבריטניה הן הזדמנויות ייחודיות למשקיעי נדל”ן. מצד אחד, עומדת בפניכם האופציה להשקיע בנכס נדל”ני שבאופן כללי נחשב לאפיק יציב וסולידי מאוד. ואם תוסיפו לכך את הנתונים שהצגנו לכם במהלך המאמר – המחסור במיטות בבריטניה, מאות אלפי הסיעודיים שזקוקים לסיוע, ממוצע הגילאים הגבוה במדינה ועוד, הרי שאכן ניצבת לפניכם הזדמנות השקעה אולטימטיבית שבהחלט כדאי לכם לבדוק את כדאיותה. השלב הבא באבולוציה של השקעות הנדל”ן כבר אמרנו? בהצלחה!

מתעניינים בהשקעות בדיור מוגן? רוצים ליהנות משירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה שונות (כולל השקעות אלטרנטיביות)? אין בעיה! כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות מיוחדות של השקעות בדיור מוגן.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בדיור מוגן ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

מלחמת הסחר
החלטה קטנה עשויה להשפיע על מלחמת הסחר?
סקטור הטכנולוגיה האלטרנטיבי
סקטור הטכנולוגיה האלטרנטיבי
השקעות בנדלן מסחרי
השקעה בנדל”ן מסחרי- מה סוד הקסם?
קנאביס
ההפסדים בחברות הקנאביס – האם מדובר בסקטור שתם זמנו?
השקעות אלטרנטיביות
סטייק אלטרנטיבי? יש חיה כזו!